Nowe przygody najsłynniejszego psiego detektywa

Scooby-Doo i Brygada Detektywów wracają do akcji w nowym filmie pełnometrażowym Scooby-Doo: Wesołego Halloween! Stworzona przez Warner Bros. Animation produkcja Scooby-Doo: Wesołego Halloween! to zupełnie nowa animacja, w której gościnny udział wzięli naukowiec Bill Nye i Elvira, Władczyni Ciemności, którzy dołączyli do detektywów. Ta ekscytująca, pełna akcji halloweenowa przygoda dla całej rodziny zadebiutuje na DVD w ofercie Galapagos już 28 października.

W końcu nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Z fałszywymi potworami i mnóstwem cukierków, Halloween jest rajem dla głodnych smakoszy chodzących od drzwi do drzwi. Ale w tym roku ich słodkie święto ma posmak goryczy, gdy okoliczna dyniowa grządka zostaje zarażona toksycznym szlamem, tworząc latające nad miastem dyniowe lampiony i dyniowego potwora, który miażdży wszystko na swojej drodze. Scooby-Doo i jego przyjaciele muszą połączyć siły z naukowcem Billem Nye i Elvirą, Władczynią Ciemności, aby rozwiązać tę gigantyczną tajemnicę i ocalić Kryształowy Zdrój!

Scenarzystą, reżyserem i producentem wykonawczym filmu Scooby-Doo: Wesołego Halloween! został Maxwell Atoms (Krowa i kurczak, Zło w potrawce). Muzykę skomponował Steve Rucker (Laboratorium Dextera, Atomówki). W oryginalnej wersji językowej filmu po raz kolejny usłyszymy Franka Welkera (Scooby-Doo i Fred Jones), Grey Griffin (jako Daphne Blake), Matthew Lillarda (jako Kudłaty Rogers) i Kate Micucci (w roli Velmy Dinkley).

„Scooby-Doo: Wesołego Halloween!” to nowa, zabawna przygoda, która zapewnia tak upiorną rozrywkę, jakiej tylko można oczekiwać od Scooby-Doo! To wspaniały film rodzinny, pełen humoru, zabawnych zwrotów akcji i świetnych animacji. „Scooby-Doo: Wesołego Halloween!” to także wciągająca, zupełnie nowa tajemnica, którą każdy fan Scooby-Doo będzie chciał dodać do swojej kolekcji.

– mówi Mary Ellen Thomas, wiceprezes Warner Bros. Home Entertainment ds. oryginałów, animacji i marketingu rodzinnego.

Nowe przygody najsłynniejszego psiego detektywa
@Serwis Galapagos

WYDANIE DVD

Film pełnometrażowy Scooby-Doo: Wesołego Halloween! na DVD zadebiutuje już 28 października!

W wydaniu nie zabraknie także wyjątkowych materiałów dodatkowych w postaci klasycznych filmów krótkometrażowych:

3 filmy krótkometrażowe z serii Scooby-Doo:

  • Duch, który wpada na kolację;
  • Halloween u Scooby’ego;
  • Wyluzuj, Scooby-Doo!

 50 LAT MINĘŁO…

Scooby-Doo to bohater, którego kochają miliony dzieci i dorosłych. W 2019 roku fani na całym świecie świętowali razem ze Scooby-Doo jego 50-te urodziny! Wiecznie głodny i skory do psot żółty dog niemiecki – prawdopodobnie najbardziej tchórzliwy detektyw wszech czasów zabawia widownię od 1969 r.

Pomysłodawcą serii o Scooby-Doo był Fred Silverman, legendarny producent telewizyjny, który pod koniec lat 60. ubiegłego wieku uznał, że ma już dość historii o superbohaterach. Postanowił wyprodukować nowy cykl będący połączeniem kryminału, komedii i filmu przygodowego. Swój pomysł przedstawił Williamowi Hannie i Josephowi Barberze, którzy z kolei zlecili Kenowi Spearsowi i Joemu Ruby wymyślenie postaci i napisanie scenariuszy do kilku odcinków. Pierwszy projekt – zatytułowany Mysteries Five – został odrzucony przez prezesa stacji Franka Stantona jako zbyt mroczny i przerażający dla dzieci, jednak to nie zniechęciło Silvermana. Podczas jednego ze służbowych lotów producent przypadkowo usłyszał piosenkę Franka Sinatry Strangers in the Night, w której słychać frazę Dooby-Dooby-Doo. To zainspirowało go do stworzenia nowego bohatera, a jednocześnie zmiany tytułu i ogólnej koncepcji serialu na bardziej komediową.

Serial opowiadający o perypetiach Tajemniczej Spółki – Velmy, Freda, Daphne, Kudłatego oraz ich gadającego psa Scooby-Doo – okazał się strzałem w dziesiątkę i stał się jedną z najcenniejszych pozycji w portfolio Hanna-Barbera. Od czasu pierwszej emisji we wrześniu 1969 roku studio wyprodukowało (pod własnym szyldem, a od 2001 roku jako część Warner Bros. Animation) 11 serii telewizyjnych i ponad 20 filmów pełnometrażowych. Fenomen objął również inne gałęzie branży rozrywkowej. Obecnie na rynku dostępne są również tematyczne komiksy i gry komputerowe, a fani mogą czerpać radość z niezliczonych gadżetów z bohaterami Scooby-Doo – od napojów, przez odzież i akcesoria papiernicze, aż po szczoteczki do zębów.

Galapagos dokłada wszelkich starań, aby zapewnić młodym widzom oraz ich rodzicom dostęp zarówno do filmowych nowości, jak i starszych odsłon cyklu. W portfolio Galapagos znajdują się zarówno filmy pełnometrażowe ze Scooby-Doo (animowane i fabularne), jak i wydania z najlepszymi odcinkami, seria Brygada Detektywów oraz pakiety najciekawszych przygód.

KTO NALEŻY DO BRYGADY DETEKTYWÓW:

SCOOBY-DOO

Scooby-Doo to wielki dog niemiecki z jeszcze większym apetytem, niechętnie ścigający duchy i potwory z resztą Brygady Detektywów. Zawsze jest gotów do przygód, ale woli zajęcia, które kończą się wielką ucztą. Gdy przyjaciele go potrzebują, Scooby-Doo pędzi na ratunek! Jego najlepszym przyjacielem jest Kudłaty — często można spotkać tę dwójkę, gdy uciekają przed potworem lub pożerają kanapki w Wehikule Tajemnic.

KUDŁATY ROGERS

Kudłaty jest najbardziej łakomym, fajtłapowatym i tchórzliwym członkiem brygady, ale jego przyjaźń ze Scooby-Doo pozwala mu przetrwać trudne chwile. Może i ucieka, gdy tylko zrobi się niebezpiecznie, ale gdy trzeba pomóc przyjaciołom, nigdy nie zawodzi! Specjalnością Kudłatego jest objadanie się, ale ma też wyjątkowy talent — jest świetnym brzuchomówcą, co nieraz pomogło Brygadzie Detektywów wydobyć się z tarapatów!

FRED JONES

Fred jest spoiwem całej Brygady Detektywów i zawsze o kilka kroków wyprzedza plany tropionego potwora. Traktuje zagadki jak pojedynek szachowy i uwielbia planować genialne, skomplikowane pułapki na duchy, wampiry i inne stwory!

VELMA DINKLEY

Velma jest mózgiem Brygady Detektywów. Dzięki analitycznemu umysłowi błyskawicznie odszyfrowuje znaczenie wskazówek. Grupa stara się trzymać razem, ale Velma często woli na własną rękę szukać kolejnego śladu. Słabością Scooby’ego-Doo są przekąski, a słabością Velmy — jej okulary. Bez swoich szkieł w czarnych oprawkach jest prawie zupełnie ślepa!

DAPHNE BLAKE

Piękna, odważna i inteligentna Daphne jest najbardziej entuzjastyczną osobą w Brygadzie Detektywów. Nigdzie się nie rusza bez aparatu i notatnika, ponieważ w przyszłości chce zostać albo słynną autorką kryminałów, albo dziennikarką śledczą. Trudno powiedzieć, czy to ona, czy Velma jest najodważniejszą z całej Brygady, ale stanowczo to Daphne najczęściej wpada w tarapaty. Nie boi się pchać w trudne sytuacje, więc całe szczęście, że ćwiczyła sztuki walki!

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu