Nie żyje autor „Forresta Gumpa”

Winston Groom, literacki ojciec uwielbianej przez wielu postaci Forresta Gumpa, autor słynnych słów, iż życie jest jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiesz, co ci się trafi zmarł w wieku 77 lat. 

Amerykański pisarz, mieszkaniec Alabamy, swą karierę pisarską rozpoczął w latach osiemdziesiątych. Jedną z jego pierwszych powieści było W lepszych czasach, opisał w niej wojnę w Wietnamie. Był również współautorem książki Conversations with the Enemy (nominacja do Nagrody Pulitzera w 1984 roku). Dwa lata później napisał  prawdopodobnie swoje największe dzieło, Forresta Gumpa. Książka ta przyniosła mu sławę na całym świecie, zwłaszcza po ekranizacji Roberta Zemeckisa z 1994 roku. Produkcja została nagrodzona sześcioma Oscarami. Statuetkę odebrał również Tom Hanks, który w niezapomniany sposób wcielił się w rolę tytułowego bohatera. Rok po premierze filmu wydana została kontynuacja historii Forresta o tytule Gump i spółka. Ostatnią książką autora było El Paso z 2016 roku.

Nie żyje autor „Forresta Gumpa”

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu