Netflix prezentuje oficjalny zwiastun serialu „Berlin”, spin-offu „Domu z papieru”

Netflix zaprezentował oficjalny zwiastun filmu Berlin, spin-offu Domu z papieru, którego premiera odbędzie się już 29 grudnia. Serial skupia się na jednym z najbardziej niezwykłych napadów, w wykonaniu kultowej postaci granej przez Pedro Alonso, który powraca w roli hedonistycznego i błyskotliwego Berlina.

Tylko dwie rzeczy mogą rozjaśnić ponury dzień. Pierwszą jest miłość, drugą – kradzież wielkiej fortuny. To one sprawiają, że Berlin przeżywa swoje najlepsze lata – czasy, w których nie wie jeszcze o swojej chorobie i nie dał się uwięzić jak szczur w hiszpańskiej Mennicy. To właśnie wtedy zaczyna przygotowywać jeden ze swoich najbardziej niezwykłych skoków: chce sprawić, by klejnoty warte 44 miliony zniknęły jak za dotknięciem magicznej różdżki. Aby tego dokonać, angażuje do pomocy jeden z trzech gangów, z którymi kiedykolwiek dokonywał napadów.

U boku Berlina pojawią się zupełnie nowi członkowie jego gangu: Michelle Jenner (Isabel) zagra Keilę, wirtuozkę inżynierii elektrycznej; Tristán Ulloa (Fariña) wcieli się w Damiana, profesora z filantropijnym zacięciem i powiernika Berlina; Begoña Vargas (Welcome to Eden) sportretuje Camerona, kamikaze, który nigdy nie zważa na ryzyko; Julio Peña Fernández (Through My Window) zagra Roi, ucznia i lojalnego pomocnika Berlina; a Joel Sánchez zobaczymy w roli Bruce’a, nieustępliwego człowieka czynu. Itziar Ituño (Dom z papieru) i Najwa Nimri (Dom z papieru) powrócą do ról policjantek Raquel Murillo i Alicji Sierra.

W pozostałych rolach: Samantha Siqueiros (Lady of Steel), Julien Paschal (One Year, One Night), Masi Rodríguez i Rachel Lascar (Through my window).

Twórcami ośmioodcinkowego serialu są  Álex Pina (Dom z papieruSky Rojo) i Esther Martínez Lobato (Dom z papieru, Sky Rojo). Scenariusz napisali Álex Pina, Esther Martínez Lobato, David Barrocal, David Oliva i Lorena G. Maldonado. Za reżyserię odpowiadają Albert Pintó (Sky RojoMalasaña 32), David Barrocal (Sky Rojo) i Geoffrey Cowper (Day Release).

ŹródłoNota prasowa
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu