Netflix kasuje jeden ze swoich największych hitów roku 2022

Netflix zaskoczył swoich odbiorców na samym początku tego roku wieścią o anulowaniu serialu 1899. Widać nie każda opowieść ma szansę dobić do brzegu.

„Z ciężkim sercem musimy wam powiedzieć, że rok 1899 nie zostanie odnowiony”

– napisał na swoich SM jeden z twórców, Baran bo Odar we wpisie podpisanym zarówno przez niego, jak i jego partnerkę, Jantje Friese.

„Chcielibyśmy zakończyć tę niesamowitą podróż drugim i trzecim sezonem, tak jak zrobiliśmy to z Dark. Ale czasami sprawy nie toczą się tak, jak planowałeś. Takie jest życie”.

1899 to pełne tajemnic i zwrotów akcji połączenie thrillera ze sci-fi będące prawdziwym treningiem umysłowym dla swoich widzów próbujących połączyć wszystkie fragmenty układanki zanim jej rozwiązanie zostanie ostatecznie ukazane. To drugi tego typu po Dark projekt duetu Odar-Friese tworzony we współpracy z Netflix i tak samo jak w przypadku jego poprzednika fabuła rozplanowana została na trzy sezony, jednak najwyraźniej serial nie cieszył się oczekiwanym przez platformę zainteresowaniem, bowiem podjęto decyzję o anulowaniu kontynuacji historii w której tak wiele pytań zostanie bez odpowiedzi. To kolejny już raz, gdy dobrze zapowiadająca się seria jest kasowana zaledwie po pierwszym sezonie, ku niezadowoleniu widzów, nasuwa się więc pytanie, czy ta polityka nie odbije się platformie czkawką?

Źródłoew.com
Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

1 komentarz

Popularne w tym tygodniu