Neil Gaiman o opóźnieniu adaptacji „The Sandman”

0
Od ostatnich informacji na temat netflixowej adaptacji komiksów The Sandman minęło już ponad pięć miesięcy. Teraz autor pierwowzoru, Neil Gaiman, wypowiada się na ten temat.

Nie jest zaskoczeniem powód wstrzymania prac nad produkcją – oczywiście wszystko w wyniku panującej na świecie pandemii koronawirusa.

>> Polecamy: Życie literackie Neila Gaimana <<

Jak możemy przeczytać w odpowiedzi Gaimana na pytanie jednego z fanów na serwisie Tumblr, scenariusze do pierwszego sezonu są już napisane, casting jest (był) w toku, reżyserzy na posterunkach, a scenografie zbudowane. Zapewnia także, że jak tylko świat na nowo zacznie produkować seriale, projekt The Sandman również gładko ruszy do przodu.

https://neil-gaiman.tumblr.com/post/615424660251803648/i-noticed-on-the-wikipedia-page-for-the-sandman

 

Przypomnijmy, że trzy lata po nieudanej próbie przeniesienia powieści graficznej na szklane ekrany, Netflix podpisał umowę z Warner Bros. Television i teraz to właśnie streamingowy gigant zajmie się adaptacją The Sandman. Jak donoszą źródła, jest to najdroższy serial w historii DC Entertainment.

Scenariuszem zajmie się Allan Heinberg, pracujący wcześniej przy Wonder Woman czy Grey’s Anatomy. Będzie on również pełnił rolę showrunnera i reżysera. Autor powieści, Neil Gaiman, został producentem wykonawczym, razem z Davidem Goyerem.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.