Na ratunek królowi Ithicany! „Zdradziecka królowa” – recenzja książki

-

Popbookownik objął książkę swoim patronatem.

Za przekazanie egzemplarza recenzyjnego do współpracy patronackiej dziękujemy Wydawnictwu Galeria Książki

Lara, jako wygnana królowa Ithicany, musi stanąć oko w oko ze swym podstępnym ojcem, aby w końcu zemścić się za to, co ten zrobił jej siostrom. Zemsta stanowi tylko dodatkową korzyść, ponieważ główną misją jest ratunek króla – jej męża – z rąk tyrana. Zadanie nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza gdy na polu bitwy stoi się samemu.

Lara straciła zaufanie całej Ithicany. Przeżyła tylko i wyłącznie dlatego, że jako jedyna jest w stanie doprowadzić gwardię królewską do ich pojmanego króla w Maridrinie. Jednak dostanie się w rodzinne strony graniczy z cudem. Na Larę wszędzie czekają żołnierze jej ojca, gotowi ją pojmać. Okazuje się, że nie wszystko jeszcze stracone, ponieważ wciąż może liczyć na pomoc najlepszych wojowniczek Maridriny – jej sióstr.

Historia biegnie dalej…

Autorka nie zwalnia tempa i wprowadza do fabuły jeszcze więcej dynamiki. Tym samym zabiera czytelnika w podróż do pustynnego kraju, gdzie każdy dzień jest walką o przetrwanie. Danielle L. Jensen przybliża nam wydarzenia, jakie miały miejsce przed tymi w pierwszej części, poznajemy bliżej historię Lary, jej sióstr, a także innych członków rodziny królewskiej. W ten sposób kawałek po kawałku odkrywamy wątki, które pojawiły się w pierwszym tomie. Lepiej poznajemy intrygę króla Maridriny, Silasa i wszelkie machinacje, mające wpływ na późniejszy rozwój wydarzeń. Na pewno nie zabraknie pościgów, zwrotów akcji, walki oraz emocjonujących scen.

Ile sióstr, tyle temperamentów!

Potomkowie Silasa pochodzą z królewskiego haremu. Każde dziecko ma tego samego ojca, ale inną matkę, należy do rodziny i jest traktowane jednakowo przez wszystkie kobiety króla Maridriny. Oznacza to istną mieszankę charakterów, którą można zauważyć chociażby w postaciach sióstr głównej protagonistki. Prawdziwa burza temperamentów, każda z innym usposobieniem, nastawieniem do życia, ale jest jedna rzecz, jaka je łączy – zemsta za wyrządzone krzywdy i odebrane dzieciństwo, okrucieństwo w wychowywaniu oraz odciągnięcie od ich prawdziwych mam. Siostry Laury nie mają najmniejszych wątpliwości, jeśli chodzi o pomoc bohaterce. Z drobną asystą najbliższych osób z otoczenia króla Ithicany plan jego wyzwolenia może się powieść, pytanie tylko z jakim skutkiem. Autorka kreuje postaci z pazurem, nadaje im władcze cechy. Każdą z nich wyróżnia osobliwy charakter, co sprawia, że czytelnik szybko się z nimi zżywa.

Dwa światy?

Danielle L. Jensen ukazuje w powieści fantastycznej problemy, z którymi również borykają się ludzie w rzeczywistości. Chęć władzy, kontroli, panowania nad innymi – znamy to doskonale, śledząc międzynarodowe polityczne poczynania. Choć do tej pory przeczytałam już kilka pozycji nawiązujących do tych tematów, to nie odczuwałam przesytu książką. Autorka w poruszający sposób ukazuje ludzką solidarność w obliczu zagrożenia oraz potęgę,  jaką stanowią rodzinne więzy. To wszystko okraszone jest elementami fantastycznymi, jednak emocje wciąż pozostają te same – radość, smutek, ból po rozstaniu. Zazwyczaj protagoniści muszą wybrać mniejsze zło, co ma swoje skutki w późniejszym rozwoju wydarzeń.

I co dalej?

Zapewne zastanawiacie się, co stanie się z Laurą i Arenem. Czy ich uczucie przetrwa ten burzliwy okres? Każda z postaci odczuwa „utratę” swojej drugiej połówki w inny sposób. Król Ithicany, mimo że stara się nienawidzić Larę za zdradę, której się dopuściła, wciąż nie potrafi wyrzucić jej ze swoich myśli, tym bardziej, że dziewczyna podejmuje ryzyko i próbuje go uratować. Lara z kolei pogodziła się z losem, jaki ją czeka po wyzwoleniu króla oraz przywrócenia mu praw do Mostu w Ithicanie. Gdzie się nie ukryje, zawsze będzie ścigana i niemile widziana. Zatem jak ostatecznie poradzi sobie zdradziecka królowa?

Na ratunek królowi Ithicany! „Zdradziecka królowa” – recenzja książkiTytuł: Zdradziecka królowa

Autor: Danielle L. Jensen

Wydawnictwo: Galeria Książki

Ilość stron: 360

ISBN: 978-83-66173-49-1

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

podsumowanie

Ocena
9

Komentarz

Wyjątkowa pozycja dla fanów pierwszej części. Wartka akcja i zapierająca dech historia młodych ludzi, od których zależą losy państw.
Sylwia Smolińska
Sylwia Smolińska
Miłośniczka gier planszowych, karcianych oraz fanka dram koreańskich. Lubi otaczać się pozytywnie zakręconymi ludźmi, nigdy nie odmówi wyjścia do Escape Roomu. W wolnym czasie czyta książki fantasy i próbuje swoich sił w szydełkowaniu. Nie wyobraża sobie życia bez kina i seriali.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu

Wyjątkowa pozycja dla fanów pierwszej części. Wartka akcja i zapierająca dech historia młodych ludzi, od których zależą losy państw.Na ratunek królowi Ithicany! „Zdradziecka królowa” – recenzja książki