„Mission: Impossible”, „Oppenheimer”, „Barbie” i wiele innych filmów premierowo w lipcu w Multikinie!

Lipiec będzie miesiącem pełnym filmowych emocji! Na wielkich kinowych ekranach widzowie zobaczą między innymi takie hity jak: Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One z Tomem Cruisem, Oppenheimera w reżyserii Christophera Nolana oraz Barbie, którą tylko w Multikinie będzie można zobaczyć przedpremierowo 19 lipca! Szczegółowy repertuar jest dostępny na stronie www.multikino.pl.

Ostatniego dnia czerwca premierę będzie miała przygodowa produkcja Indiana Jones i artefakt przeznaczenia, którą warto dodać do listy lipcowym filmów wartych obejrzenia w kinie. Harrison Ford powraca do kultowej roli nieustraszonego archeologa w piątej części słynnej serii przygodowej. Natomiast 7 lipca do kin wejdzie horror Naznaczony: czerwone drzwi. W ostatnim rozdziale przerażającej sagi rodziny Lambertów powraca oryginalna obsada. Aby raz na zawsze pozbyć się demonów, Josh (Patrick Wilson) i Dalton, który jest w collegu (Ty Simpkins) muszą zmierzyć się z mroczną przeszłością swojej rodziny oraz mnóstwem nowych i jeszcze bardziej przerażających strachów, które czyhają za czerwonymi drzwiami.

8 i 9 oraz 12 i 13 lipca odbędą się przedpremierowe pokazy Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One, a 14 lipca najnowszy film z Tomem Cruisem będzie czekał na widzów w kinowych repertuarach. W siódmej część popularnej serii Ethan Hunt i jego zespół IMF rozpoczynają swoją najniebezpieczniejszą misję. Są na tropie nowej, przerażającej broni, która zagraża ludzkości. Muszą zdążyć zanim broń wpadnie w niepowołane ręce. Stawką jest kontrola nad przyszłością i losami świata. Kiedy mroczne siły z przeszłości Ethana zbliżają się, rozpoczyna się śmiertelny wyścig dookoła globu. W obliczu tajemniczego, wszechpotężnego wroga Ethan jest zmuszony uznać, że nic nie ma większego znaczenia niż jego misja – nawet życie tych, na których mu najbardziej zależy. Po raz kolejnym reżyserem filmu z serii Mission Impossible jest Christopher McQuarrie.

19 lipca w wybranych kinach sieci Multikino odbędą się przedpremierowe pokazy Barbie w ramach cyklu „Kino na Obcasach”. Natomiast film wejdzie do kin 21 lipca. Świat Barbie to idealne miejsce, pełne idealnych mieszkańców. No, chyba że ktoś przeżywa akurat kryzys egzystencjalny w całej pełni. Albo jest Kenem. Nominowana do Oscara scenarzystka i reżyserka Greta Gerwig (Małe kobietki, Lady Bird) przedstawia „Barbie” z nominowaną do Oscara Margot Robbie (Gorący temat, Jestem najlepsza. Ja, Tonya) i Ryanem Goslingiem (La La Land, Szkolny chwyt) w rolach Barbie i Kena.

Ponadto 21 lipca premierę będzie miał najnowszy film Christophera Nolana Oppenheimer. Oppenheimer w czasie II Wojny Światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej „Manhattan”. Poza działalnością związaną z bronią atomową Oppenheimer miał ogromne osiągnięcia w innych dziedzinach fizyki między innymi w badaniach czarnych dziur oraz promieniowania kosmicznego. Resztę życia po opracowaniu bomby atomowej poświęcił na działalność na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się broni jądrowej. Był oskarżany przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską. W latach 50. został pozbawiony dostępu do tajnych dokumentów. Dopiero prezydent Kennedy dokonał jego politycznej rehabilitacji. Oppenheimer jest dziś uznawany za jeden z symboli pacyfizmu i sprzeciwu wobec rozprzestrzeniania broni atomowej.

Od 28 lipca na widzów będzie czekała na kinowych ekranach francuska komedia Alibi.com 2 – jeszcze zabawniejsza kontynuacja jednego z największych francuskich komediowych przebojów ostatnich lat! Greg zbudował na kłamstwie dochodowy biznes. Pomysł był prosty: jeśli skaczesz na boki, migasz się w pracy albo unikasz dłużników, zgłoś się do Alibi.com. To firma, która specjalizuje się w profesjonalnym wci­skaniu ściemy. Odkąd jednak Grega trafiła strzała amora, postanowił żyć w prawdzie, co najmniej do ślubu. Pomysł piękny, ale jak się wkrótce okaże, bardzo kłopotliwy.

Dla mniejszych kinomanów Multikino również przygotowało kilka propozycji, które umilą wakacyjny czas! 7 lipca światowy fenomen Miraculous: Biedronka i Czarny Kot wkroczy na duże ekrany jako zapierający dech w piersiach, pełnometrażowy film kinowy! Wyczekiwana od lat ekranizacja hitowego cyklu to zjawiskowa animacja, która łączy w jedno najlepsze cechy oryginału oraz niespodzianki, wprowadzające Biedronkę w zupełnie nowy wymiar. Miliony fanów serialu otrzymają to, co kochają najbardziej. Będzie fantastyczna przygoda, niezapomniani bohaterowie, imponująca sceneria, akcja i humor, a w tle tego wszystkiego poruszająca opowieść o dojrzewaniu, pewności siebie, szkolnych kłopotach, przyjaźni, odwadze i niezwyciężonej sile miłości.

Ponadto od 7 do 13 lipca w wybranych kinach sieci Multikino przedpremierowo będzie można zobaczyć Między nami żywiołami Disneya i Pixara. Animacja opowiada o Mieście Żywiołów, gdzie mieszkają obok siebie przedstawiciele czterech nacji – Ognia, Wody, Ziemi i Powietrza. Poznajemy Iskrę – twardą, wygadaną i wybuchową dziewczynę, która zaprzyjaźnia się z pogodnym, choć nieco ciapowatym i łzawym Wodkiem. Nowa znajomość zmusza ją do zrewidowania poglądów na życie. Między nami żywiołami wejdzie do kin 14 lipca.

Natomiast 28 lipca do kina wejdą dwa filmy familijne: Nawiedzony dwór oraz Lassie. Nowe przygody – pełna zagadek, akcji i emocji kontynuacja przygód najwierniejszego psa świata.

W lipcowym repertuarze Multikina nie zabraknie cyklicznych pokazów w ramach „OFFowych czwartków ze Storytel”. 6 lipca widzowie będą mogli zobaczyć Nostalgię, 13 lipca Ostatniego Wikinga, 20 lipca Mechaniczną pomarańczę, a 27 lipca Jeanne Dielman, Bulwar Handlowy, 1080 Bruksela.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu