Laureat Oscara Brad Pitt i nominowana do Złotego Globu Margot Robbie

Laureat Oscara® Brad Pitt i nominowana do Złotego Globu® Margot Robbie wcielają się w rolę głównych bohaterów w filmie Babylon – olśniewającej opowieści o hollywoodzkim blasku i przepychu osadzonej w latach dwudziestych XX wieku, napisanej i wyreżyserowanej przez uznanego twórcę, laureata Oscara®, Damiena Chazelle.

Film opowiada o początkach Hollywood, śledząc losy ambitnej grupy postaci –supergwiazdy kina niemego (Brad Pitt), młodej gwiazdeczki (Margot Robbie), kierownika produkcji (Diego Calva), utalentowanego muzyka (Jovan Adepo) oraz uwodzicielskiej performerki (Li Jun Li). Wszyscy oni próbują utrzymać się w szalonym filmowym świecie lat 20. i nie skończyć na marginesie branży, która właśnie robi wielki krok naprzód.

Tę ekscytującą i ekstrawagancką produkcję nominowano do aż trzech Oscarów® – za oryginalną ścieżkę dźwiękową, scenografię i kostiumy. W rolach głównych wystąpili: Brad Pitt (Once Upon a Time in Hollywood) i Margot Robbie (Amsterdam), a towarzyszą im Diego Calva (Narcos: Mexico), Jean Smart (Hacks), Jovan Adepo (Fences) i Li Jun Li (Damages).

Babylon to produkcja wytwórni Marc Platt Productions, Wild Chickens i Organism Pictures. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Damien Chazelle (First ManLa La Land). Producentami filmu są Marc Platt, Matthew Plouffe i Olivia Hamilton (wszyscy należący do Amerykańskiej Gildii Producentów), a produkcją wykonawczą zajęli się Michael Beugg, Tobey Maguire, Wyck Godfrey, Helen Estabrook, Adam Siegel, Jason Cloth i Dave Caplan.

Film Babylon dostępny będzie wyłącznie w SkyShowtime już od 6 lipca.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu