Michelle Rodriguez i Justice Smith w filmie „Dungeons & Dragons”

Paramount Pictures, Hasbro i eOne dodaje do obsady filmu Dungeons & Dragons Michelle Rodriguez (F9) i Justice Smith’a (Detective Pikachu). Projekt jest oparty na niezwykle popularnej serii gier firmy Hasbro o tej samej nazwie.

Streszczenie fabuły nie zostało jeszcze podane. Duet Johnathan Goldstein i John Francis Daley (Game Night) wyreżyserują i napiszą scenariusz na podstawie szkicu Michaela Gilio.

Gra fabularna Dungeons & Dragons po raz pierwszy stała się popularna w 1974 roku i od tego czasu zgromadziła miliony graczy i fanów na całym świecie. Ta niezwykle popularna rozrywka wpłynęła również na wielu pisarzy, reżyserów, projektantów gier i innych twórców fantasy w ciągu czterech dekad. Film został po raz pierwszy ogłoszony w 2013 roku, kiedy to rozpoczął się spór o prawa między studiem a Hasbro (firmą macierzystą wydawcy Wizards of the Coast), ale problemy zostały rozwiązane w zeszłym roku, a produkcja zaczęła się rozwijać.

Po raz pierwszy zaadaptowana na mały ekran jako animowany serial telewizyjny w 1983 roku, kultowa gra RPG Gary’ego Gygaxa i Dave’a Arnesona została przekształcona w pełnometrażowy film fabularny w 2000 roku w reżyserii Courtney Solomon. Film nie był sukcesem, jednak doprowadził do kontynuacji filmu telewizyjnego Dungeons & Dragons: Wrath of the Dragon God w 2005 roku oraz Dungeons & Dragons: The Book of Vile Darkness w 2012.

Najnowsza produkcja Dungeons & Dragons jest obecnie zaplanowana na 27 maja 2022 roku.

Michelle Rodriguez i Justice Smith w filmie „Dungeons & Dragons"

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu