Lee Pace w zwiastunie „Foundation” – serialu SF + data premiery

Apple TV+ podzieliło się drugim oficjalnym zwiastunem oraz ujawniło datę premiery nadchodzącego serialu science-fiction Foundation, opartego na serii powieści Isaaca Asimova o tym samym tytule (Fundacja).

Rewolucjonista, doktor Hari Seldon, przepowiada zbliżający się upadek imperium. Wraz z grupą lojalnych zwolenników wyrusza w najdalsze zakątki galaktyki, by założyć Fundację i spróbować odbudować cywilizację i zapewnić jej przyszłość. Rozwścieczeniu teoriami bohatera rządzący, wywodzący się z długiej linii klonów cesarza, zaczynają obawiać się, że ich władza w galaktyce zaczyna słabnąć, a oni sami będą musieli zmierzyć się z potencjalną utratą swojego dziedzictwa.

W dziescięcioodcinkowej serii zobaczymy nominowanego do nagrody Emmy Jareda Harrisa (Czarnobyl) jako Hariego Seldona, Lee Pace’a (Hobbit), Lou Llobell, Leah Harvey, Laurę Birn i innych.

Premierę Foundation na Apple TV+ zaplanowano na 24 września.

ŹródłoComingsoon
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu