„WitcherCon” — ujawniono plan wydarzenia

WitcherCon — pierwsze globalne święto wiedźmińskiego uniwersum otrzymało plan, który będzie obowiązywał 9 lipca. 

Jakiś czas temu, podczas finałowego dnia Netflix Geeked Week, ogłoszono WitcherCon – globalny, wirtualny event tworzony przez firmy Netflix i CD Projekt RED.

Zarówno Netflix, jak i CD Projekt RED opublikowały szczegółowy plan wirtualnego wydarzenia obejmujący szereg interaktywnych paneli dyskusyjnych, z których każdy zawierać będzie wiele wyjątkowych niespodzianek dotyczących serialu Wiedźmin i anime Wiedźmin: Zmora Wilka, których fani serii nie powinni przegapić!

Wydarzenie poprowadzi Julia Hardy. Zgromadzeni widzowie będą mogli zobaczyć również specjalne materiały, które pozwolą im bliżej przyjrzeć się procesowi produkcji i tworzenia uniwersum Wiedźmina.

Fani będą mogli oglądać WitcherCon na dwóch oddzielnych transmisjach, z których każda będzie zawierać unikalne treści. Pierwsza relacja z WitcherCon rozpocznie się na Twitchu i YouTube 9 lipca o godzinie 19:00. Druga – 10 lipca o 03:00 rano.

WitcherCon plan wydarzenia

  • Wiedźmin, sezon 2: Talia przeznaczenia

Uczestnicy panelu: Lauren Schmidt Hissrich, Anya Chalotra, Freya Allan, Mimî M Khayisa, Paul Bullion 

Obsada i twórczyni serialu Netflix Wiedźmin zasiadają do gry z tajemniczą Talią Przeznaczenia, składającą się z kart z pytaniami od wiedźmińskiej społeczności. Zobaczcie jak wpłyną one na przebieg panelu i los jego uczestników. Jedno jest pewne – nie zabraknie opowieści o tworzeniu drugiego sezonu serialu, a także niespodzianek i odrobiny szaleństwa.  

  • Wspomnienia ze szlaku: Opowieści o grach z serii Wiedźmin

Od ponad 13 lat seria gier Wiedźmin przyciąga uwagę graczy na całym świecie. W panelu poświęconym jej historii twórcy opowiedzą o tym, jak powstały wiedźmińskie przygody znane z trylogii gier. Nie zabraknie również wspomnień, odkrywania zapomnianych artefaktów i opowieści o ulubionych momentach z serii.

  • Quiz wiedźmiński

Uczestnicy panelu: Błażej Augustynek, Philipp Weber, Declan De Barra, Lauren Schmidt Hissrich

Twórcy gier i serialu spod znaku wiedźmina – CD PROJEKT RED i Netflix – łączą siły, by sprawdzić swoją wiedzę o rozszerzonym uniwersum znanym z przygód Geralta z Rivii. W tej rozgrywce, bazującej na mechanice quizu, uczestnicy nagradzani są nie tylko za udzielanie poprawnych odpowiedzi, ale również sekrety zza kulis swoich produkcji i wszelkie inne ciekawostki.

  • Wiedźmin: Więcej niż gry wideo

Uczestnicy panelu: Rafał Jaki, Bartosz Sztybor, Łukasz Woźniak

Od kryminału przez mroczny horror po Stary Świat i wiele więcej – przygotujcie się na spojrzenie na wiedźmińskie uniwersum przez pryzmat nadchodzących komiksów i gry planszowej spod znaku Wiedźmina!

Co ważne, CD Projekt RED oficjalnie poinformował, że podczas tego panelu nie zostanie zaprezentowana nowa wersja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Zaprezentowaliśmy pełny program nadchodzącego WitcherConu, którego pierwsza transmisja zaplanowana jest na 9 lipca na godzinę 19:00. W programie tym nie znajdzie się nowa edycja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, wykorzystująca dodatkową moc konsol nowej generacji Xbox Series X i PlayStation 5 oraz komputerów PC

  • Opowieści Białego Wilka: Rozmowa z Henrym Cavillem

Rozmowa z Henrym Cavillem, prowadzona przez Josha Horowitza

Na koniec WitcherConu przygotowaliśmy spotkanie z samym Geraltem z Rivii, Henrym Cavillem, który w rozmowie z prowadzącym panelu, Joshem Horowitzem, opowie o gatunku fantasy, przeznaczeniu i rozszerzonym uniwersum Wiedźmina. Biały Wilk może mieć również dla was kilka niespodzianek.

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Popularne w tym tygodniu