„Kroniki rodu Kane” zostaną zekranizowane

Rick Riordan to jeden z tych pisarzy, po którego książki sięga całkiem spora liczba czytelników na całym świecie. W Polsce również. Jego powieści są lekkie, pełne humoru i odwołań do popkultury, obfitują w zwroty akcji i mnóstwo przygód. A ich bohaterów nie da się nie lubić.

Jakiś czas temu powstały nawet dwa filmy bazujące na jednej z flagowych serii pisarza – tej o perypetiach młodego herosa, Percy’ego Jacksona. Niestety niewiele osób dało się porwać ekranizacjom. Miłośnicy prozy Riordana liczą więc, że powstanie nowa adaptacja tego kultowego już cyklu młodzieżowego (mówi się, że swe oko na książki zwrócił Disney).

Tymczasem wiadomo, że Netflix zajmie się ekranizacją innej serii Riordana. Mniej znanej niż ta o greckim herosie, ale też ciekawej – opowiadającej o przygodach w świecie egipskich bóstw i demonów. Mowa o cyklu Kroniki rodu Kane, u nas powieści zostały wydane przez Galerię Książki.

Wiadomo jedynie, że powstaną filmy bazujące na tym cyklu Ricka. Scenariusz do nich jeszcze nie powstał, nie wiadomo, kto zajmie się reżyserią ani kto pojawi się w obrazach. Jak tylko ukaże się więcej informacji na ten temat, damy wam znać.

Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu