Trylogia „Elfy Ziemi I Powietrza” niebawem w sprzedaży

Powieści ukażą się w trzech osobnych tomach. Tom 1. Zła królowa we wrześniu 2020, kolejne, Serce trolla i Żelazna kraina w 2021 roku.

W tym wydaniu znajdzie się nowe, dotąd niepublikowane opowiadanie.

Trylogia „Elfy Ziemi I Powietrza” niebawem w sprzedażyMagiczny i fantastyczny świat, w którym toczy się odwieczna walka między dwoma królestwami elfów.

Szesnastoletnia Kaye jest współczesną koczowniczką. Uparta i niezależna, podróżuje z miasta do miasta z zespołem rockowym swojej matki, póki złowróżbne wydarzenie nie zmusi jej do powrotu w rodzinne strony. Tam, w przemysłowym krajobrazie New Jersey, Kaye odkrywa, że stała się pionkiem w odwiecznej walce o władzę między dwoma rywalizującymi królestwami elfów, walce, która może się skończyć jej śmiercią.

DAWNO, DAWNO TEMU… Istniały dwa dwory, jasny i ciemny, cny i niecny. Ten pierwszy gromadził elfy powietrza, drugi elfy ziemi. Walczyły ze sobą, niczym wąż pożerający własny ogon, ale my trzymaliśmy się z dala od ich spraw, żyjąc w swoich norkach i podziemnych strumieniach, więc zapomniały o nas. Teraz jednak zawarły rozejm i przypomniały sobie, że władcy muszą mieć poddanych. Taki jest nasz odwieczny zwyczaj. Dwory wskrzesiły praktykę Tith, składania w ofierze pięknego i utalentowanego śmiertelnika. Jasnemu Dworowi wystarczy poeta, którego podkradają, ale mroczny Dwór Termitów pożąda krwi. Ci, którzy żyją na jego ziemiach, muszą mu służyć. Ich praca jest ciężka, rozrywki okrutne.
A ty, Kaye, przykułaś ich uwagę.

Holly Black – autorka ponad trzydziestu powieści dla młodych czytelników. Jest finalistką Eisner Award oraz Lodestar Award, laureatką nagród Mythopoeic, Nebula Award i Newbery Honor. Jej książki przetłumaczono już na 32 języki, doczekały się też ekranizacji.
Mieszka w Nowej Anglii razem z mężem i synem w domu z tajemną biblioteką.
Jej strona internetowa to https://blackholly.com/.

Wiek: 14+
Premiera: 30 września
Kategoria: fantasy Young Adult
Tytuł oryginalny: The Modern Faerie Tales: Tithe; Valiant; Ironside
ISBN: 978-83-7686-908-7
Format: 145×215
Oprawa: miękka za skrzydełkami
Liczba stron: 304
Cena: 39,90

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu