Jason Mamoa jako postać „Minecrafta”

Jason Momoa gwiazdą Minecrafta? To możliwe! Mincraft to kolejna gra, która najwidoczniej doczeka się swojej filmowej wersji, a aktor wcielający się między innymi w postać Aquamena najwidoczniej chce być częścią tego projektu. 

The Hollywood Reporter donosi, że ​​Warner Bros. i Jason Mamoa prowadzą „ostateczne negocjacje”. Jednak nie ma jeszcze informacji, jaką rolę w filmie aktor miałby odegrać. Z drugiej strony w grze nie ma zbyt wielu nazwanych postaci, daje to więc całkiem spore pole do popisu twórcom.

Popularna gra wideo została wydana w 2011 roku i stała się światowym fenomenem. Jego sukces doprowadził do tego, że Microsoft kupił Mojang za 2,5 miliarda dolarów. Jak do tej pory Minecraft doczekał się serialu, natomiast filmowa adaptacja life-action była w przygotowaniu od kilku lat.

Jeśli produkcja ruszy, Jason Momoa ponownie będzie współpracować z producentką Dune Mary Parent, która działa razem z Royem Lee. Nowym reżyserem został natomiast specjalizujący się w produkcjach komediowych Jared Hess (Napoleon Dynamite, Nacho Libre).

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu