Japońska animacja „Demon Slayer: Mugen train” w 4DX

Demon Slayer: Mugen train, kino akcji spod znaku japońskiej animacji, nagradzany na festiwalach polski film Kobieta na dachu oraz przygodowa, kostiumowa Wielka ucieczka i dramat Piękny poranek to premierowe tytuły, które zobaczą w nadchodzących dniach widzowie Cinema City. W weekend do kin IMAX powróci Top Gun: Maverick a także odbędą się przedpremierowe pokazy nowego filmu Stevena Spielberga Fabelmanowie. Jak co roku widzowie mogą w kinach szukać prezentów dla najbliższych, tym razem w formie wyjątkowych, spersonalizowanych kart podarunkowych Cinema City z edycji specjalnej „Heros”.

Co warto zobaczyć w Cinema City od 9 grudnia?

4DX i japońskie dzieło Demon Slayer: Mugen train.

Animacja w reżyserii Haruo Sotozakiego debiutuje w polskich kinach 9 grudnia. Ten film akcji w stylu dark fantasy Cinema City pokaże także w najbardziej dynamicznym formacie – 4DX, z ruchomymi fotelami i dodatkowymi efektami środowiskowymi. O czym będzie fabuła? Tanjiro i jego towarzysze udają się na kolejną misję. W Nieskończonym Pociągu doszło do serii tajemniczych zniknięć ponad czterdziestu pasażerów. Bohaterowie dołączą do jednego z najpotężniejszych szermierzy wśród Korpusu Zabójców Demonów – Filara Płomienia, Kyojuro Rengoku, aby razem stawić czoła nieznanemu zagrożeniu.

Kobieta na dachu, w reżyserii i według scenariusza Anny Jadowskiej, opowiada historię sześćdziesięcioletniej położnej Miry (Dorota Pomykała), która nieoczekiwanie dokonuje napadu na bank. Postrzegana wcześniej jako świetna w swoim zawodzie i oddana rodzinie, jest doskonała w ukrywaniu swoich potrzeb i uczuć. Czasem wymyka się na dach swojego bloku, żeby zapalić papierosa. To jedyna rzecz, jaką robi tylko dla siebie, aż do dnia, w którym napada na bank uzbrojona w niewielki nóż kuchenny. Produkcja została nagrodzona na założonym przez Roberta De Niro Tribeca Film Festival oraz podczas ostatniej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Wielka ucieczka. Jest rok 1944. Trójka rodzeństwa zostaje wysłana do oddalonej od zagrożeń małej miejscowości na prowincji Anglii. Na peronie stacji kolejowej czeka już na nich zaprzyjaźniona rodzina. Z pomocą życzliwych ludzi, dzieci już wkrótce przyzwyczajają się do życia z dala od zgiełku niebezpiecznego miasta. Pewnego dnia, podczas zabawy w chowanego, dzieci spotykają ukrywającego się na stacji kolejowej młodego żołnierza, który mówi im, że ma do wykonania ściśle tajną misję. Na tropie nieznajomego jest Żandarmeria Wojskowa, która próbuje go schwytać za wszelką cenę. Tak oto rozpoczyna się niezwykła i ekscytująca przygoda. Doskonale obsadzony (występują John Bradley, Jenny Agutter, Sheridan Smith, Tom Courtenay) film Wielka ucieczka jest inspirowany brytyjską prozą familijną autorstwa Edith Nesbit.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu