„Horizon Zero Dawn” może jeszcze w tym roku trafić na PC

0
Od dłuższego czasu w Sieci można natrafić na informacje, jakoby Horizon Zero Dawn miało trafić na PC. Okazuje się, że premiera może być jeszcze w tym roku.

Cieszący się duża estymą redaktor serwisu Kotaku, Jason Schreier w jednym z ostatnich newsów napisał, że ma informacje na temat najbliższych planów Sony i wśród nich jest wydanie Horizon Zero Dawn na komputerach osobistych jeszcze w tym roku.

Co prawda, firma nie chciała potwierdzić Schreierowi tych doniesień, ale wygląda na to, że Japończycy coraz poważniej myślą o otwarciu się na rynek pecetowców. Przypomnijmy, że dotychczas Podróż, Heavy Rain, Detroit: Become Human oraz Beyond Two Souls trafiły na PC, a dokładnie na Epic Games Store jako wyłączne produkcje.

Będzie to pierwsza duża, ekskluzywna gra od dewelopera Sony, która trafi na PC. Death Stranding, które pojawiło się na PS4 w listopadzie ubiegłego roku, a na PC zadebiutuje jeszcze w tym roku, zostało ufundowane i wydane przez Sony, ale opracowane przez niezależne studio Kojima Productions (W rzeczywistości, wersja na PC Death Stranding jest wydana przez inną firmę – 505 Games). Francuskie studio Quantic Dream, również niezależne, miało w zeszłym roku podobną sytuację, samodzielnie wydając swoje gry Heavy Rain, Beyond: Two Souls i Detroit: Become Human na PC bez udziału Sony

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.