„History of Swear Words” – Przez wieki z przekleństwami. Nietypowy serial dokumentalny Netflixa

Przekleństwa są w pewien sposób fascynujące, a ich siła wynika z faktu, że są tematem tabu. Nie spotkałem się jeszcze z żadnym polonistą, który tłumaczyłby pochodzenie słów należących do tzw. łaciny podwórkowej. O ile stanowisko polonistów pozostaje niezmienne, tak w najbliższej przyszłości będziemy mogli poznać genezę wielu angielskich przekleństw.

 

History of Swear Words będzie serialem dokumentalnym, który w komediowy sposób będzie tłumaczył pochodzenie najpopularniejszych anglojęzycznych przekleństw. Całość ma składać się z sześciu dwudziestominutowych odcinków, które zadebiutują na platformie Netflixa 5  Styczna 2021 roku. Bardzo ciekawa jest rola prowadzącego, która przypadła w udziale Nicolasowi Cage’owi, który wprowadzi nas w pochodzenie, dokładne znaczenie poszczególnych przekleństw oraz wpływu zakazanych słów na naszą kulturę oraz funkcjonowanie w społeczeństwie.

Dawid Szczęsny
Dawid Szczęsny
Jedyne, co wie to to, że nic nie wie, a im więcej wie o czymkolwiek, tym bardziej utwierdza się w fakcie, że nie wie nic o niczym. Humanista, przynajmniej według dobranych rozszerzeń. Mól książkowy i gracz komputerowy, miłośnik kultury i popkultury. Okazjonalny muzyk i poeta.

Popularne w tym tygodniu