„Ghost of Tsushima: Legends” zostanie rozbudowany i sprzedawany osobno

Ghost of Tsushima: Legends, czyli tryb sieciowy dodany do najnowszej gry studia Sucker Punch został tak dobrze przyjęty, że już wkrótce otrzyma nową zawartość.

20 sierpnia Ghost of Tsushima otrzyma nową wersję Director’s Cut, która zawiera fabularne rozszerzenie rozgrywające się na wyspie Iki. Jednak fani trybu sieciowego Legends także mogą liczyć na nowości, gdyż właśnie zapowiedziano tryb Rivals oraz poprawki zasugerowane przez społeczność, jak np. skrócenie rozgrywki w Survival Mode.

Również rozbudowany zostanie system progresu, bo od 20 sierpnia gracze będą mogli podnieść poziom swojego ekwipunku do 120 levelu i odblokować miejsce na drugi perk.

"Ghost of Tsushima: Legends" zostanie rozbudowany i sprzedawany osobno

Z kolei nowe umiejętności czy techniki dla każdej klas będzie można odblokować w trybie mistrzowskich wyzwań.

"Ghost of Tsushima: Legends" zostanie rozbudowany i sprzedawany osobno

"Ghost of Tsushima: Legends" zostanie rozbudowany i sprzedawany osobno

Największa nowość w trybie LegendsRivals jest modułem PvP przeznaczonym dla 4 graczy, który zadebiutuje 3 września.

W trybie Rywale dwie dwuosobowe drużyny będą rywalizować, aby pokonać fale wrogów. Za każdego pokonanego wroga będziesz zbierać Magatamę, którą możesz wykorzystać, aby zaszkodzić drugiej drużynie

"Ghost of Tsushima: Legends" zostanie rozbudowany i sprzedawany osobno

Co ważne, mimo iż Rivals zadebiutuje później niż Ghost of Tsushima: Director’s Cut będą mogli w niego zagrać wszyscy posiadacze gry, niezależnie od posiadanej wersji, a uzyskany progres będzie dostępny zarówno na PlayStation 4, jak i na PlayStation 5.

Warto też dodać, że od 10 września do 1 października co tydzień twórcy będą dodawać nowe mapy do trybów Rivals i przetrwania, które będą inspirowane wyspą Iki i wymiarem Iyo, a także nowe, trudniejsze odmiany trybu Raid, nazwane Trials of Iyo. Aby pomieścić całą tą nową zawartość, z pewnością przyda się dodatkowy dysk do PS5, bo standardowa pojemność konsoli nie jest zbyt duża.

Co ciekawe, twórcy dadzą możliwość nabycia samego kooperacyjnego modułu Legends bez konieczności posiadania Ghost of Tsushima lub Ghost of Tsushima: Director’s Cut. Zainteresowani będą musieli zapłacić 19,99 dolarów / 19,99 euro, a chcąc poznać rozbudowaną historię Jina Sakaja będą mogli to zrobić za dopłatą 40 dolarów / 50 euro na PS4 lub 50 dolarów/ 60 euro na PS5.

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Popularne w tym tygodniu