Fincher zajmie się adaptacją „Zabójcy”. Fassbender w głównej roli?

David Fincher ponownie podejmuje współpracę z Netflixem, tym razem przy adaptacji komiksów Alexisa Nolenta Zabójca.

Seria opowieści graficznych zaczęła się w 1998 roku, a ich fabuła skupia się na płatnym zabójcy, mordującym z zimną krwią, który pewnego dnia wpada w psychologiczny kryzys, związany z pozbawionym moralności światem. Bohater próbuje uciec od politycznych konsekwencji, jakie przyniosły ze sobą jego zabójstwa, ale i tak zostaje uwikłany w geopolityczną grę pomiędzy Kubą, Wenezuelą i Stanami Zjednoczonymi.

Film wyprodukuje Ceán Chaffin. Jeśli chodzi o odtwórcę głównej roli, źródła donoszą, że David Fincher prowadzi obecnie rozmowy z Michaelem Fassbenderem, jednak na razie są to niepotwierdzone informacje.

Przypomnijmy, że w Polsce ukazało się pięć zeszytów Zabójcy, wydanych przez Taurus Media.

Adaptacja Zabójcy nie będzie jedynym projektem Finchera dla Netflixa. Wcześniej bowiem podpisał on czteroletni kontrakt z gigantem streamingowym, a spod jego rąk wyszedł chociażby bardzo dobrze oceniany serial Mindhunter.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu