„Eragon” otrzyma serial aktorski!

Cykl książek doczekał się adaptacji! 

Wielu fanów Eragona na pewno ucieszy fakt, że w końcu dostaniemy coś więcej niż tylko film.

W sieci pojawiła się informacja, że na platformę Disney+ zmierza nowa adaptacja cyklu książek Dziedzictwo, której autorem jest Christopher Paolini.

Seria będzie oparta na serii powieści dla młodzieży Christophera Paoliniego Cykl dziedziczenia, przy czym Eragon jest pierwszą z czterech książek z tej serii.

Według źródeł Paolini będzie współscenarzystą serialu. Bert Salke będzie producentem wykonawczym pod jego szyldem Co-Lab 21, z 20. producentem telewizyjnym. Salke jest obecnie w ramach ogólnej umowy z Disney Television Studios, której częścią jest 20. telewizja.

Cykl dziedziczenia opowiada historię chłopca z farmy imieniem Eragon, który odkrywa jajo, z którego wykluwa się smok. Nazywa go Saphira. Dzięki ich więzi i pomocy swojego mentora Broma, chłopak uczy się być Smoczym Jeźdźcem. Nowym pokoleniem starożytnego zakonu, który od dawna uważano za zniszczony przez złego króla Galbatorixa. Eragon i Saphira wyruszają, by pokonać Galbatorixa i uwolnić krainę Alagaësia spod jego tyranii.

Eragon został po raz pierwszy wydany w 2002 r., zanim został ponownie wydany przez Knopfa w 2003 r. Po nim pojawiły się Najstarszy w 2005 r., Brisingr w 2008 r. i Dziedzictwo w 2011 r. Cała seria okazała się niewiarygodna popularny, z ponad 41 milionami sprzedanych egzemplarzy na całym świecie.

Gdyby projekt posunął się do przodu, nie byłby to pierwszy przypadek adaptacji Eragona na ekran. Jak napisałem wcześniej, książka została zaadaptowana do filmu o tym samym tytule w 2006 roku z Edem Speleersem jako Eragonem, Rachel Weisz jako głosem Saphiry, Jeremy Irons jako Brom i John Malkovich jako Galbatorix.

Produkcja była szeroko krytykowana przez krytyków po jego premierze i zarobił około 250 milionów dolarów w kasie na całym świecie przy zgłoszonym budżecie w wysokości 100 milionów dolarów. W 2021 roku fani książek zaczęli używać hashtagu #EragonRemake, aby skłonić Disneya do wyprodukowania wersji serialowej, biorąc pod uwagę ich rozczarowanie filmem.

Eragon byłby również najnowszą głośną serią powieści YA, która zostałaby zaadaptowana do serii Disney+. Streamer pracuje obecnie nad seryjną wersją książek Ricka Riordana o Percy Jacksonie z Walkerem Scobellem w roli głównej.

ŹródłoVariety
Karol Riebandt
Karol Riebandthttp://improbite.pl/
Gość, do którego dzwoni Rick, gdy Morty ma wolne. Maruda i gracz, ale nie pogardzi też dobrym komiksem i książką.

Popularne w tym tygodniu