Dziś premiera gry „Back 4 Blood”

Od dziś w sprzedaży dostępna jest gra Back 4 Blood w wersji na konsole PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X oraz Xbox One. Tytuł ukazał się w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej.

Gra Back 4 Blood została stworzona przez Turtle Rock Studios, wielokrotnie nagradzanych twórców uwielbianej przez fanów serii Left 4 Dead. Produkcja łączy dynamiczną kampanię w trybie współpracy z porywającą rozgrywką i niemal nieskończoną różnorodnością. W Back 4 Blood można grać w sieci z maksymalnie czterema znajomymi. W grze dostępny jest również tryb PvP (ang. Player vs. Player) nazwany „Rojem”, w którym gracze mogą walczyć przeciwko sobie w unikatowej, drużynowej rozgrywce wymagającej niecodziennych strategii. Kampania Back 4 Blood rozgrywa się po katastrofalnej epidemii, wskutek której większość ludzkości została albo zabita, albo zainfekowana przez pasożytniczego Diabelskiego Robaka. Gracze mogą wcielić się w weteranów apokalipsy zwanych Czyścicielami – grupę zuchwałych pogromców zombie, którzy stawiają czoła zainfekowanym okropieństwom zwanych Robaczywymi, walcząc o odzyskanie świata.

Zobaczcie premierowy zwiastun gry:

Back 4 Blood zawiera zróżnicowany zestaw ośmiu grywalnych postaci, które tworzą zespół niszczycieli Robaczywych, zwanych Czyścicielami. Są to Holly, Walker, Doktorka, Karlee, Jim, Hoffman, Evangelo i Mamuśka. Każdy Czyściciel ma swoje własne atuty i dodatkową broń, które uzupełniają jego cechy osobowe. W trakcie walki gracze muszą stawić czoła niezliczonym odmianom Robaczywych, od potężnych Tyczek, bestialskich Łamaczy i groteskowych Ogrów po skrzeczące Niuchacze, kruczoczarne Wiedźmy i wiele innych.

Produkcja wykorzystuje innowacyjny system kart, znany z gier rogue-lite, który zmienia charakter każdej rozgrywki i sprawia, że każda sesja jest wyjątkowa. Gracze mogą w łatwy sposób korzystać z szerokiej możliwości personalizacji kart i tworzyć własne talie do walki przeciwko Sztucznej Inteligencji znanej jako „Reżyser gry”, która monitoruje działania za kulisami i odpowiednio reaguje, dodając przeszkody w postaci specjalnych mutacji Robaczywych za pośrednictwem modyfikatorów systemu kart określanych mianem „kart Zepsucia”. Można urozmaicić walkę z hordami wrogów, wykorzystując określone karty do wypracowywania strategii przeciwko Reżyserowi gry – od wzmocnienia sprzętu po przeładowywanie broni.

Tryb Roju w grze Back 4 Blood uzupełnia elementy kampanii współpracy o więcej akcji i nowe podejście do rozgrywki PvP. W tym trybie dwie drużyny muszą walczyć do dwóch zwycięstw jako Czyściciele i Zarażeni, zamieniając się co rundę miejscami. Punkty są przyznawane na podstawie tego, jak długo Czyściciele są w stanie utrzymać się przy życiu i wytrzymać ataki Robaczywych. Mecz wygrywa drużyna, która przetrwa najdłużej. Gracze w drużynie Robaczywych mogą wybierać spośród dziewięciu typów Robaczywych, z których każdy ma inne cechy. Można ulepszać ich za pomocą mutacji, a następnie wykorzystywać do wsparcia drużyny, by pomóc jej przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. 

Więcej informacji na temat gry Back 4 Blood można znaleźć na stronie Back4Blood.com.

Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu