Dwoje zwykłych nastolatków, jeden niezwykły kot i nieprzeciętna przygoda

0
Drugi tom cyklu Ratownicy czasu, w którym bohaterowie przenoszą się do starożytnego Egiptu. Premiera 25 marca. 

Popbookownik objął pozycję swoim patronatem.

Dwoje zwykłych nastolatków, jeden niezwykły kot i nieprzeciętna przygodaPełna humoru i subtelnie podanej wiedzy historycznej opowieść o podróży w czasie.

Książkę wzbogacają humorystyczne, komiksowe rysunki autorstwa Jędrzeja Łanieckiego oraz atrakcyjnie wyróżnione przypisy z mnóstwem ciekawostek i interesujących faktów ze starożytnego Egiptu.

Próba odstawienia Giulii do XV wieku nie powiodła się. Chronoorganizer wykrył zakłócenia, które uniemożliwiają podróż w przeszłość gdziekolwiek indziej niż do Egiptu z czasów Kleopatry. Zabrawszy ze sobą nieprzytomną Włoszkę, Sara, Daniel i Mutek wyruszają w drogę z nadzieją, że ze starożytności uda im się dotrzeć do roku 1496. Wskutek zawalenia się tunelu czasowego trafiają do Egiptu, ale dwadzieścia sześć wieków za wcześnie.

Pozbawieni azylu, muszą szukać pomocy u miejscowych. Omyłkowo zostają wzięci za orszak ślubny i trafiają na dwór lokalnego dostojnika, gdzie tajemniczy prześladowca dybie na ich życie. Wśród podejrzanych jest kapłan Imhotep. Nie wrócą do domu, dopóki nie odkryją tożsamości złoczyńcy.

Dwoje zwykłych nastolatków, jeden niezwykły kot i nieprzeciętna przygoda

Justyna Drzewicka – zadebiutowała młodzieżowym cyklem fantasy Niepowszedni, wyróżnionym w swych kategoriach m.in. nominacją w plebiscycie Książka Roku 2016 Lubimy czytać.pl oraz tytułem Najlepszej Książki Roku przyznanym przez jury portalu Granice.pl. Tworząc fantastykę, od lat poświęca się jej również jako zagorzała czytelniczka. Z wykształcenia jest filologiem polskim. Uzyskała też dyplom MBA i ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim studia poświęcone literaturze dla dzieci i młodzieży. Należy do IBBY Sekcja Polska.

Ma dwa bardzo niesforne koty i jednego poczciwego psa. Cała trójka hasa na kartach jej książek.

Strona o książce.

W CYKLU RATOWNICY CZASU UKAŻĄ SIĘ:

1 tom – czasy Kopernika

2 tom – starożytny Egipt

3 tom  – Ludwik XIV.

NAGRODY:

Nagroda KSIĄŻKA ROKU 2019 w kategorii Dla młodzieży w plebiscycie Granice.pl.

Nagroda NAJLEPSZA KSIAŻKA NA ZIMĘ w kategorii Dla młodzieży w plebiscycie Granice.pl.

Wyróżnienie w konkursie ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECIOM organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.