Filmy BEST FILM do obejrzenia na Netflixie

0
Przyłączając się do apelu #zostanwdomu polecamy do obejrzenia filmy z katalogu BEST FILM, które są dostępne na platformie NETFLIX.

KRÓLOWA PUSTYNI

Nicole Kidman i Robert Pattinson w opartym na faktach filmie Wernera Herzoga o pisarce, podróżniczce, archeolożce i agentce brytyjskiego wywiadu – Gertrude Bell.

Robiła zawsze to, na co miała ochotę. Uwielbiała ryzyko i adrenalinę. Konsekwentnie udowadniała, że jest lepsza od mężczyzn. Osiągnęła pozycję w świecie arabskim, która wówczas wydawała się dla kobiety niemożliwa, nawet w Wielkiej Brytanii. Jej życie to przygoda, w której spełniały się wszystkie marzenia – poza jednym: miłością.
Do obejrzenia.

DALIDA. Skazana na miłość

Niezwykła, oparta na faktach, historia burzliwego i pełnego namiętności życia Dalidy. Artystka wszechstronna, miss Egiptu, zdobywczyni 70-ciu złotych płyt, uwielbiana przez publiczność na całym świecie. W rolę gwiazdy francuskiej piosenki wcieliła się debiutantka Sveva Alviti.

Do obejrzenia.

FRANCES HA

Ten filmowy rok z całą pewnością należał do Noaha Baumbacha (Historia małżeńska) i Grety Gerwig (Małe kobietki). Warto przypomnieć sobie jeden z pierwszych filmowych projektów tego artystycznego małżeństwa.

Frances koniecznie chce zostać tancerką w Nowym Jorku. Ma więcej entuzjazmu niż talentu, ale wcale się tym nie przejmuje. Nominacja do Złotego Globu dla Grety Gerwig.

Do obejrzenia.

POMIĘDZY SŁOWAMI

Nagrodzony m.in. na FPFF w Gdyni i Warszawskim Festiwalu Filmowym film Urszuli Antoniak z doskonałymi rolami Jakuba Gierszała i Andrzeja Chyry.

Czwarty, najbardziej osobisty film reżyserki, która od 25 lat mieszka w Holandii, dotyka jednego z najbardziej palących problemów współczesności – imigracji.

Do obejrzenia.

AMERYKAŃSKA SIELANKA

Bezkompromisowa ekranizacja, nagrodzonej Pulitzerem powieści Philipa Rotha, z Ewanem McGregorem, Jennifer Connelly i Dakotą Fanning w rolach głównych. Kolejny, po American Beauty, wstrząsający obraz destrukcji amerykańskiego społeczeństwa.

Idealny świat spełnionego człowieka sukcesu rozpada się na kawałki, gdy jego córka dołącza pod koniec lat 60. do brutalnej grupy sprzeciwiającej się wojnie.

Do obejrzenia.

DZIEŃ BASTYLII

Wszyscy trzymamy kciuki za zarażonego koronawirusem Idrisa Elbę! W trzymającym w napięciu Dniu Bastylii aktor stworzył świetną kreację agenta CIA tworząc doskonały duet z Richardem Maddenem.

Za sprawą niefortunnego zbiegu okoliczności sprytny kieszonkowiec wpada w niezłe kłopoty, przez co musi pomóc agentowi CIA wytropić w Paryżu grupę terrorystów.

Do zobaczenia.

MAKBET

Nominowana do Złotej Palmy ekranizacja klasycznej szekspirowskiej tragedii z Michaelem Fassbenderem w roli głównej.

Szlachcic, kierujący się przepowiedniami wiedźm i namowami ambitnej żony, po trupach toruje sobie drogę do szkockiego tronu.

Do obejrzenia.

BORG / McENROE. Między odwagą a szaleństwem

Film otwarcia MFF w Toronto 2017. Trzymająca w napięciu opowieść o historycznym pojedynku na kortach Wimbledonu w 1980 roku pomiędzy Björnem Borgiem i Johnem McEnroe’m. Jednak w tym niezwykłym filmie sport staje się również pretekstem, by opowiedzieć coś więcej o ludziach. Rola życia amerykańskiego aktora Shia LaBeoufa.

Do obejrzenia.

KLUB JIMMY’EGO

Nominowany do Złotej Palmy na MFF w Cannes film Kena Locha.
Rewolucjonista powraca z wygnania do rodzinnej Irlandii, gdzie reaktywuje klub młodzieżowy. Jego radykalne poglądy niepokoją jednak lokalną społeczność.

Do obejrzenia.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.