„Driftland: The Magic Revival” jeszcze w tym miesiącu!

0
Już w połowie kwietnia, na platformie Steam, zadebiutuje Driftland: The Magic Revival.

Gra studia Star Drifters wychodzi z Wczesnego Dostępu na Steamie, oferując kolejne kampanie i wyczekiwany tryb wieloosobowy.

Już 18 kwietnia na platformie Steam zadebiutuje Driftland: The Magic Revival. Produkcja jest unikalnym połączeniem gatunków RTS, strategii 4X i god sim, w fantastycznym świecie, pełnym wysp unoszących się w przestworzach. Gracz wciela się w rolę potężnego maga, zdolnego do przesuwania i przekształcania części planety. Zarówno mechanika gry, jak i historia, opierają się na innowacyjnej koncepcji dynamicznej topografii i wydawania poleceń postaciom obdarzonym własną wolą.

Historia w Driftland: The Magic Revival:

Długa wojna pomiędzy najpotężniejszymi ze starożytnych magów doprowadziła do ogromnego kataklizmu, który roztrzaskał całą planetę na kawałki. W obliczu destrukcji całej cywilizacji, zwaśnione ludy zdecydowały się na rozejm i próbę naprawy wyrządzonych szkód. Było jednak za późno… Wykorzystując pozostałe na świecie źródła magii, czarodzieje rzucili potężny czar, dzięki któremu ich rozbity świat, Driftland, utrzymał się we względnej równowadze. Minęło wiele ciemnych wieków i gdy wydawało się, że wszystko jest już stracone, pojawiła się iskra nadziei: na planecie powstały ponownie źródła magii, budząc ukryte talenty potężnych czarodziejów.
Stałeś się największym z nich – Władcą Magii posiadającym wielką moc i słuszny cel. Jaki los przyniosą planecie Twe rządy –  wyniszczający konflikt czy odrodzenie?

Wolna wola Twoich poddanych, oswajanie dzikich zwierząt (oraz latające maszyny Krasnoludów), bogata historia (z czterema nowymi językami stworzonymi na potrzeby produkcji) są tylko czubkiem góry lodowej – gra pozwala Ci na przemieszczanie unoszących się w przestrzeni wysp, które stworzył kataklizm, przekształcenie ich środowiska lub nawet ich niszczenie. Kształtując na nowo świat wokół Ciebie, zyskasz strategiczną przewagę nad wrogami i zapewnisz sobie opiewane w pieśniach zwycięstwo!

Cechy gry
 • Zbuduj miasto, którym chciałbyś rządzić – budowa królestwa i poszerzanie jego możliwości ekonomicznych, militarnych, magicznych.
 • Dynamiczna topografia – przesuwaj i formuj dryfujące wyspy na zniszczonej planecie.
 • Poznaj bogaty, rozbudowany świat – 4 różne rasy z unikalnymi umiejętnościami, każda z własnym językiem. 4 różne punkty widzenia na historię przedstawioną w Driftland. Jeden gracz, by wszystkimi rządzić, jeden, by wszystkie zgromadzić… no, wiecie, jak to dalej idzie.
 • Wiele dróg progresji – upgrade’y ekonomii, militariów i magii kupuje się za punkty rozwoju.
 • Ekonomia to klucz – bazuje na surowcach, surowcach i magii.
 • Nie zapomnij o dyplomacji – system reputacji, sojuszy i wojen… i wszystkiego pomiędzy.
 • Stawiaj czoła różnym warunkom wygranej – eksterminacja, dominacja, ekspansja.
 • Wydawaj podwładnym polecenia – ustawianie celów zamiast mikrozarządzania jednostkami.
 • Rozwijaj jednostki – każda ma swoje imię, zdobywa doświadczenie, poziomy i umiejętności.
 • Latające jednostki – rozwijanie armii przez oswajanie latających bestii, takich jak smoki.
 • Tryby gry – pojedyncza gra, 4 przeplatające się kampanie, multiplayer.
 • Gra na Unreal Engine 4.

Od około tygodnia przed premierą Driftland: The Magic Revival będzie dostępny w wyższej, premierowej cenie 99,99 zł. Do tego czasu wciąż można go nabyć po 69,99 zł.


Źródło: nota prasowa