„DNA” na platformach streamingowych od 3 grudnia!

DNA – najnowszy film Maïwenn mocny i poruszający portret rodzinny, czerpiący z jej osobistej, złożonej historii trafi na platformy streamingowe już 3 grudnia!

Film będzie można zobaczyć na platformach: Premiery Canal+, Player.pl, VOD.pl, Playnow.pl, Polsat Box Go, TVP VOD, Rakuten TV, Chili, Cineman, Mojeekino
i E-kino Pod Baranami

Film znalazł się w oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes 2020, był prezentowany na MFF w San Sebastian i MFF w Zurychu. DNA otrzymało również 4 nominacje do Cezara oraz nagrodę Lumières 2021 za reżyserię.

Lato w Paryżu, miasto pustoszeje. Neige regularnie odwiedza ukochanego dziadka w domu spokojnej starości. To on ją wychowywał i chronił przed toksyczną rodziną, w której od lat szaleje emocjonalna burza. Kiedy Emir umiera, wszystkie międzypokoleniowe nierozwiązane konflikty wracają z nową mocą i zmuszają Neige do zgłębienia swej tożsamości. DNA to subtelne i wzruszające kino, przeplatane zabawnymi momentami, ze wspaniałymi kreacjami gwiazd francuskiego kina: Maïwenn (Poliss), Fanny Ardant (Poznajmy się jeszcze raz) i Louisa Garrela (Małe kobietki).

Urodzona w Paryżu Maïwenn jest jednym z najbardziej ekscytujących głosów współczesnego francuskiego kina autorskiego. Karierę aktorską rozpoczęła na początku lat osiemdziesiątych, wkrótce pojawiła się w tak dużych produkcjach, jak Léon czy Piąty element. Jako reżyserka debiutowała w 2004 roku. Za film Polisse zdobyła Nagrodę Jury w Cannes (2011), a także dwa Cezary.

Maïwenn to jedna z najbardziej wszechstronnych twórczyń kina francuskiego. Pisze własne scenariusze, reżyseruje własne filmy i często w nich gra. Trzymając rękę na pulsie czasu, jej historie wypływają prosto z życia, co urzeka widzów – tak mówi o reżyserce dyrektor artystyczny festiwalu w Zurichu – Christian Jungen. Jest także utalentowaną reżyserką, która potrafi wydobyć to, co najlepsze z jej aktorów.

ŹródłoNota prasowa
Patrycja Szustak
Patrycja Szustak
Jest najprawdziwszym hobbitem, który kocha wszelkie zwierzęta, a najbardziej koty (jakby mogła wybrać swoje kolejne wcielenie, zostałaby grubym kotem). Przemieniła swój pokój w bibliotekę, na niekorzyść pleców mężczyzn, którzy musieli wnosić te wszystkie książki. Jej wzrost ułatwia zawinięcie się w kokon i oglądanie filmów oraz seriali całymi dniami. Lubi dobrą kawę, jednak jest zbyt leniwa, żeby ją zaparzyć.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu