Czas na „Brain Show”!

Już 7 czerwca br. na PC i Nintendo Switch zadebiutuje Brain Show, nowa gra quizowo-imprezowa, w którą jednocześnie grać może od 2 do 8 osób. Tytuł oferuje kilkanaście zróżnicowanych trybów gry oraz ponad 5000 pytań w 41 kategoriach tematycznych. Jak wskazują twórcy, Brain Show to gra w lekkiej formule teleturniejowej, będąca swego rodzaju duchowym następcą tytułów w stylu Wiedza to Potęga oraz Buzz!.

Producentem i wydawcą Brain Show jest polskie niezależne studio Simplicity Games, znane do tej pory głównie z gier na urządzenia mobilne i Nintendo Switch (m.in. Czółko, Volleyball Challenge i Ski Jump Challenge).

Brain Show to nowa gra quizowa, której formuła nawiązuje do klasycznych teleturniejów, gdzie kluczowa jest wiedza uczestników, a czasem także refleks i trochę szczęścia. Jak zaznaczają twórcy, to propozycja zarówno na urozmaicenie imprez, jak i różne spotkania w gronie znajomych i rodziny.

„Nasza nowa gra może być postrzegana jako duchowy następca gier w stylu Wiedza to Potęga, Buzz! czy Big Brain Academy, ale i różnych teleturniejów, w tym również tych z całkiem szalonymi zasadami. Przygotowaliśmy łącznie aż 13 różnych trybów gry, a każdy z nich ma w sobie coś unikalnego. Rozgrywka opiera się oczywiście na rywalizacji, dzięki czemu zapewnia duże emocje i dobrą zabawę, a tak już przy okazji można też poszerzyć swoją wiedzę na różne tematy” – mówi CEO Simplicity Games, Tomasz Dyrak.

W Brain Show na graczy czeka aż 5000 pytań pogrupowanych w 41 kategoriach tematycznych. Pytania dotyczą przeróżnych sfer życia, w tym np. filmów, gier, muzyki, motoryzacji, bajek, internetu, polityki, informatyki, zwierząt, literatury, kulinariów i wielu innych.

Tytuł oferuje mocno zróżnicowane tryby gry – np. Wyścig z czasem premiuje największą liczbą punktów gracza, który najszybciej udzieli poprawnej odpowiedzi, a z kolei Wysokie stawki opierają się na stawianiu przez graczy swoich punktów, przy czym poprawna odpowiedź dodaje tyle punktów, a zła odbiera analogiczną liczbę punktów. Wśród innych kategorii znajdują się m.in. Odkurzacz, Dynamit, Pół na pół, Na wysokości oraz Wybraniec.

Jak podkreśla Simplicity Games, tytuł stworzono z myślą o lokalnej grze wieloosobowej – równocześnie od 2 do nawet 8 osób. W wersji na platformie Steam Brain Show pozwala też na korzystanie z funkcji Remote Play Together, dzięki której wystarczy, że tylko jeden gracz posiada grę i ją uruchomi, a zaproszeni znajomi mogą dołączyć przez internet i bawić się razem z nim.

W dniu premiery gra będzie dostępna w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej) z pełnym lektorem w danym języku. Dla każdej wersji twórcy przygotowali też pytania odnoszące się bezpośrednio do kwestii lokalnych i specyficznych dla danej strefy językowej.

Brain Show – główne cechy:

  • quizowo-imprezowa gra teleturniejowa;
  • od 2 do 8 graczy jednocześnie;
  • 13 zróżnicowanych trybów-konkursów;
  • lekka i humorystyczna konwencja;
  • ponad 5000 pytań w 41 kategoriach tematycznych;
  • proste i przystępne sterowanie;
  • dwie wersje językowe (polski i angielski).

Datę premiery Brain Show na PC (Steam) i Nintendo Switch ustalono na 7 czerwca 2023 r.

Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Popularne w tym tygodniu