Piekielny shooter „Bloodhound” zapowiedziany na PC i konsole

Na PC i konsole trafi Bloodhound, nastawiony na szybką i brutalną rozgrywkę FPS. Za nowym indie shooterem stoją twórcy pracujący wcześniej m.in. przy Dying Light 2, Witchfire czy Sniper: Ghost Warrior 3. W 2022 r. gra trafi na PC oraz konsole Xbox One i Xbox Series X/S, a na 2023 r. zaplanowano wersje na PlayStation 4 i PlayStation 5. Na PC dostępne jest już demo gry, podczas gdy na platformie crowdfundingowej Kickstarter trwa zbiórka na rozwój projektu.

Nowy shooter to debiutancki projekt polskiego niezależnego studia Kruger & Flint Productions. W skład zespołu wchodzą doświadczeni twórcy, którzy pracowali wcześniej przy grach znanych producentów z Polski (m.in. Techland, The Astronauts i CI Games).

Bloodhound to nawiązująca do klasycznych gier pierwszoosobowa strzelanka, nastawiona na dynamiczną i bezkompromisową zręcznościową akcję. W głównym trybie kampanii gracz wciela się w członka tajnego odłamu zakonu templariuszy i musi powstrzymać demoniczny kult diabelskiej Astaroth.

To gra tworzona z pasji – taka, w którą sami chcielibyśmy zagrać. Jest krwawo, jest brutalnie i jest intensywnie, a dodatkowego klimatu nadaje ciężka i nawiązująca do horrorów atmosfera. Wśród naszych głównych inspiracji znajdują się Doom, Quake i Painkiller, ale równocześnie sięgamy też np. do przepełnionego rozkładem i apokaliptycznymi motywami malarstwa Zdzisława Beksińskiego” – mówi CEO Kruger & Flint Productions, Rafał „Flint” Krzemiński.

W finalnej wersji Bloodhound zaoferuje m.in. kampanię składającą się z 4 aktów, zróżnicowane i mroczne lokacje, a także 15 typów przeciwników i 4 bossów. W eliminacji demonicznych kreatur graczom pomoże 10 rodzajów broni (m.in. maczeta, piła mechaniczna z miotaczem ognia, shotgun, railgun, kusza i wyrzutnia rakiet). Twórcy szykują również dodatkowe tryby gry (arena i wieloosobowe).

Już teraz na platformie Steam dostępne jest bezpłatne demo, które oferuje jedną arenę treningową i daje przedsmak tego, czym finalnie będzie Bloodhound” – dodaje producent w Kruger & Flint Productions, Jakub „Kruger” Kubiak.

Jednocześnie na platformie crowdfundingowej Kickstarter trwa obecnie zbiórka mająca wesprzeć prace nad dalszym rozwojem gry.

Bloodhound – główne cechy:
  • krwawa i intensywna rozwałka;
  • 15 typów przeciwników i 4 bossów;
  • różne tryby gry;
  • satysfakcjonujący arsenał (10 broni);
  • energetyczna muzyka metalowa (Sons of Amon).

W okolicach połowy 2022 r. Bloodhound ma zadebiutować w trybie wczesnego dostępu na PC (Steam). Datę pełnej premiery ustalono wstępnie na sierpień br. Jeszcze w 2022 r. tytuł ma trafić na konsole Xbox One i Xbox Series X/S, a na 2023 r. zaplanowano wersje na PlayStation 4 i PlayStation 5.

Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Popularne w tym tygodniu