Bethesda oddaje na aukcję WOŚP komputer inspirowany grą „DOOM Eternal”

Już 30 stycznia odbędzie się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To akcja charytatywna, do której regularnie przyłączają się firmy związane z branżą gier. Dlatego z tej okazji Bethesda Polska przeznaczyła na aukcję komputer inspirowany grą DOOM Eternal.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to zarówno fundacja, jak i akcja charytatywna, której nie trzeba nikomu w Polsce specjalnie przedstawiać, choć od dłuższego czasu jest znana także na świecie.

30 stycznia odbędzie się 30. finał, podczas którego fundacja będzie zbierać pieniądze na okulistykę dziecięcą i z tej okazji w serwisie Allegro organizowanych jest wiele aukcji, z których zebrane sumy zostaną przeznaczone na cel akcji.

Fani gier wideo także mogą w nich znaleźć coś dla siebie, ponieważ wiele firm związanych z branżą przeznacza różne fanty. Dlatego Bethesda Polska we współpracy z NVIDIA Polska w ramach projektu NVIDIA CHARITY STREAM 2022 zorganizowała aukcje, w której do wylicytowania jest DOOM Eternal Plasma Gun PC.

Jest to unikatowy komputer stworzony przez Stanisława „Tipsa” Wiertelaka. Sprzęt powstał z okazji premiery DOOM Eternal. Obudowa komputera to ręcznie odwzorowana replika broni Plasma Gun, będącą ikoną serii.

Bethesda oddaje na aukcję WOŚP komputer inspirowany grą "DOOM Eternal"

Na jego konfigurację składają się poniższe elementy:

  • Mobo: MSI Z390i Gaming Edge AC
  • CPU: Intel i9-9900K
  • GPU: NVIDIA RTX 2080Ti (MSI) RAM: 2x 16GB Corsair Vengeance DDR4
  • PSU: Corsair SF750
  • Dysk: MP510 M.2 NVMe 256GB

Co ciekawe, powstały trzy wersje tego komputera.

  • pierwsza pojawiła się na stoisku na Poznań Game Arena 2019
  • druga wzięła udział w sesji zdjęciowej
  • finalna, gotowa w lutym 2020, służyła jako stanowisko podczas pokazów DOOMa i „zagrała” w teledysku do piosenki Huntera kArmageDOOM.

Z racji swej stylizacji, Plasma Gun PC jest przenośny, co pozwala uczynić z niego element cosplayu. Wówczas oświetlenie lufy i dodatkowych elementów będzie zasilane z baterii. Aczkolwiek warto mieć na uwadze, że komputer waży około 13 kg.

Zainteresowani aukcją powinni się spieszyć, ponieważ licytacja dobiega końca już w dniu Finału, czyli 30 stycznia. W momencie pisania tego newsa aktualna cena wynosi 9100 zł.

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Popularne w tym tygodniu