„Bestiariusz japoński” Witold Vargas – zapowiedź książki

Zwiastujący pokój i dobrobyt feniks hōō, akubōzu pożerający niegrzeczne dzieci czy legendarny, łamiący ludziom kości ogr oni to tylko niektóre z wielu postaci opisanych przez Witolda Vargasa w Bestiariuszu japońskim. Autor kultowego już Bestiariusza słowiańskiego czy Bestiariusza – Zwierzęta zaprasza na wyjątkowe spotkanie do kraju kwitnącej wiśni, gdzie czekają yōkai – magiczne stworzenia i zwierzęta, legendarne duchy i demony. Premiera książki jeszcze w 2021 roku!

„Bestiariusz japoński” Witold Vargas – zapowiedź książkiJaponia od zawsze budziła zaciekawienie i przyciągała podróżników, turystów i ludzi poszukujących nowych, nieznanych miejsc. Egzotyka kraju kwitnącej wiśni, jego historia, kultura i obyczaje stanowiły temat rozważań dla pisarzy i artystów. Swoją tajemniczością i różnorodnością wciąż kusi ludzi Zachodu. Japońska kultura pełna jest magicznych, interesujących, ale również najbardziej przerażających na świecie stworzeń. Wiedzę na ich temat pomaga zgłębić Witold Vargas, który sam przeanalizował wiele baśni, legend i japońskich dokumentów, aby stworzyć pozycję jakiej dotychczas nie było na polskim rynku. Autor odkrywa przed czytelnikami orientalny świat pełen magii i tajemniczych stworzeń, gdzie nocna zmora yamachichi wysysa podczas snu z człowieka wszelkie siły witalne, radosne kotobuki zsyłają szczęście na wszystkich dobrych ludzi, a furaribi szukają swojego miejsca. Magiczne zjawy i demony zostały wspaniale zilustrowane przez samego autora.

Bestiariusz japoński to już kolejna pozycja poświęcona magicznym istotom na koncie Witolda Vargasa. Jest on autorem Bestiariusza – Zwierzęta oraz współautorem (wraz z Pawłem Zychem) bestsellerowego dwutomowego dzieła, jakim jest Bestiariusz słowiański, który przedstawia i analizuje rodzime stwory, duchy i zjawy. W japońskim leksykonie autor nawiązuje do słowiańskiej pozycji porównując i szukając analogii pomiędzy magicznymi stworzeniami z kraju kwitnącej wiśni, a naszymi rodzimymi demonami.

Wydawnictwo Bosz już od prawie 30 lat wydaje najwyższej jakości albumy poświęcone sztuce, przyrodzie i dziedzictwu kulturowemu. Wśród ponad 850 wydanych dotychczas tytułów możemy znaleźć unikalne albumy z zakresu fotografii (takie jak Chris Niedenthal. Wybrane fotografie 1973–1989 i Rolke) czy wyjątkowe na polskim rynku publikacje poświęcone plakatowi (Oto sztuka polskiego plakatu).

W ostatnim czasie Wydawnictwo Bosz zdobyło także godło „Teraz Polska” w XXXI edycji Konkursu na Najlepsze Produkty i Usługi dla albumów książkowych oraz srebrną nagrodę dla kalendarza „Tamara de Lempicka 2021” w japońskiej edycji międzynarodowego konkursu Gregor Calendar.

Bestiariusz japoński, Witold Vargas, wydawnictwo Bosz, premiera: 2021.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu