Avatar powraca w IMAX i 4DX

23 września w Cinema City wrócimy do 2009 roku, przełomowego dla rozwoju technologicznego kina. Wtedy to James Cameron zaprezentował oszałamiające widowisko science-fiction „Avatar”, które zrewolucjonizowało kino 3D. Przed zbliżającą się premierą Avatar. Istota wody Cinema City zaprasza na seanse pierwszej części do IMAX i 4DX. 23 września zobaczymy także premierowo thriller Nie martw się kochanie, z Harrym Stylesem w roli głównej, polski dramat Johnny o fenomenie ks. Jana Kaczkowskiego oraz horror Sierota. Narodziny zła. Najlżejszym i najbardziej radosnym premierowym filmem weekendu będzie familijna animacja Tedi i Szmaragdowa Tablica.

Niezapomniany Avatar ponownie w kinach

Historia weterana wojennego (Sam Worthington), który trafia na planetę Pandora zamieszkałą przez wysokorozwiniętą rasę humanoidalnych Obcych wydaje się tylko pretekstem do pokazania oszałamiającej plastycznie scenografii dalekiej planety. Akcja, w której bohater początkowo odnajduje spokój, a następnie zmuszony jest do zaangażowania się w konflikt między dwiema cywilizacjami, toczy się w tak realnie wykreowanej fantastycznej scenerii, że zapamiętuje się przede wszystkim ją. Film w 2009 roku odniósł ogromny sukces i wykreował nowe gwiazdy, w tym Zoe Saldanę. Przed zaplanowaną na grudzień premierą drugiej części, warto w najlepszych salach i zaawansowanych technologiach zobaczyć pierwszego Avatara.

Johnny, nagrodzony w kilku kategoriach Złotymi Lwami film Daniela Jaroszka, wzruszająco przedstawia fenomen księdza Jana Kaczkowskiego, który opiekował się umierającymi w hospicjum. Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia opowiedziana została z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Patryk po włamaniu wyrokiem sądu zostaje wysłany do prac społecznych w puckim hospicjum, gdzie poznaje ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie. Wspaniałe kreacje stworzyli aktorzy – Dawid Ogrodnik, Piotr Trojan (Złote Lwy za najlepszą pierwszoplanową rolę męską), Magdalena Czerwińska i Anna Dymna.

Thriller Nie martw się, kochanie przyciągnie do kin nie tylko rzeszę fanów gwiazdy sceny muzycznej Harrego Stylesa, ale także widzów, którzy lubią atmosferę niepokoju i tajemnicy, która wyłania się z pozornie perfekcyjnej i spokojnej rzeczywistości. W filmie, wyreżyserowanym przez Olivię Wilde, zobaczymy poza Stylesem Florence Pugh i Chrisa Pine’a. Kolejnym premierowym tytułem weekendu będzie horror Sierota. Narodziny zła. Co stanie się, gdy z zakładu dla obłąkanych ucieknie niezwykle groźna i bezwzględna pacjentka, która dodatkowo ma wygląd niewinnego dziecka? Bohaterka, psychopatyczna zabójczyni przedostaje się do Ameryki i podszywa pod zaginioną córkę bogatej rodziny. Tylko jedna osoba nie daje się nabrać i rozpoczyna się niebezpieczna gra, w której stawką jest życie. W filmie zobaczymy między innymi Isabelle Fuhrman i Julię Stiles.

Przygoda dla najmłodszych – Tedi i Szmaragdowa Tablica to kolejna w Ofercie Rodzinnej Cinema City animacja. Największym marzeniem Tediego jest zostać zaakceptowanym przez kolegów archeologów. Kiedy niechcący niszczy egipski sarkofag, ściąga na siebie i swoich przyjaciół klątwę. Tak zaczyna się pełna akcji przygoda, w której bohater przemierzy pół świata, aby odwrócić klątwę Szmaragdowej Tablicy.

Przedpremierowy pokaz filmu Marii Sadowskiej Miłość na pierwszą stronę będzie można zobaczyć już 4 października, uczestnicząc w kolejnym z cyklu wydarzeniu Ladies Night w Cinema City.  Bilety są dostępne w sprzedaży.

Informacje o repertuarze dostępne są na www.cinema-city.pl .

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu