Opera „La Traviata” w Cinema City

W cyklu spektakli z dziełami operowymi w Cinema City 6 i 11 lutego pokazana zostanie La Traviata. Nagranie spektaklu, prezentowanego podczas słynnego letniego festiwalu operowego w Arena di Verona zostało zrealizowane specjalnie na potrzeby seansów filmowych. Kamery pokazują nie tylko całą scenę, ale też zbliżenia na wykonawców, a jakość dźwięku oddaje talent wybitnych śpiewaków. W La Traviata wystąpi między innymi Sonya Yoncheva w roli Violetty Valéry.

Operę zobaczymy w cyklu Opera w kinie, który przynosi polskiej publiczności znakomite spektakle, zrealizowane z rozmachem na wielkim, europejskim festiwalu operowym. Każdy z nich pokazany zostanie w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami, pozwalającymi na śledzenie libretta. Spektakle odbędą się w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Lublinie, Częstochowie, Toruniu, Gliwicach, Bydgoszczy, Zielonej Górze i Bielsko Białej.

Szczegółowe informacje, w tym fragmenty oper, znaleźć można na stronie www.cinema-city.pl/opera. Tam też dostępne są bilety, a dla studentów, seniorów oraz dzieci obowiązują zniżki.

LA TRAVIATA – 6.02 oraz 11.02.2024 r.

Giuseppe Verdi

Opera w trzech aktach. Libretto: Francesco Maria Piave, w oparciu o powieść Dama kameliowa Alexandra Dumasa.

Oryginalna włoska wersja językowa. Nagranie spektaklu z Festiwalu Arena di Verona z 2021 r.

Obsada: Violetta Valéry – Sonya Yoncheva, Alfredo Germont – Vittorio Grigolo, Giorgio Germont – George Petean.

Dyrygent: Francesco Ivan Ciampa, reżyseria: Franco Zeffirelli.

Giuseppe Verdi, inspirowany Damą Kameliową Alexandra Dumasa, stworzył jedną ze swych najsłynniejszych oper – La Traviatę. Dzieło uchodzi za najdoskonalsze w twórczości kompozytora, choć jego premiera wiązała się ze skandalem – francuska publiczność nie była w XIX wieku gotowa na kurtyzanę jako bohaterkę sztuki. W 2021 roku publiczność zgromadzona w amfiteatrze w Weronie zachwyciła się nie tylko wspaniałym wykonaniem solistów, ale też spektakularną scenografią wykorzystującą ogromne ekrany LED.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu