„Oppenheimer” wyłącznie w SkyShowtime od marca

Oppenheimer, wielki kinowy hit w reżyserii Christophera Nolana, dostępny od 21 marca wyłącznie w SkyShowtime.

Oppenheimer, na podstawie scenariusza i w reżyserii Christophera Nolana, to widowiskowy thriller zrealizowany w technologii IMAX®. Zabiera on widzów w emocjonującą podróż do świata enigmatycznego naukowca stającego przed paradoksalną decyzją: czy warto zaryzykować zniszczenie świata, aby go uratować?

Oppenheimer zarobił w kinach na całym świecie 952 miliony dolarów i zyskał wielkie uznanie krytyków, zdobywając w tym roku 13. nominacji do Oscarów® oraz 13. nominacji do Nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA). Tytułową rolę J. Roberta Oppenheimera zagrał nominowany do Oscara Cillian Murphy, a Emily Blunt wcieliła się w jego żonę – biolożkę i botaniczkę, Katherine „Kitty” Oppenheimer. Już 21 marca film będzie dostępny wyłącznie w SkyShowtime.

Film Oppenheimer, w reżyserii nominowanego do Oscara Christophera Nolana, powstał na podstawie jego autorskiego scenariusza. Widzowie zaglądają w głąb umysłu fizyka teoretycznego, J. Roberta Oppenheimera, który jako dyrektor założonego w ramach Projektu Manhattan laboratorium w Los Alamos prowadził przełomowy projekt zbudowania pierwszej bomby atomowej. Oppenheimer to wielka kinowa uczta z doborową obsadą. Poza Murphym i Blunt w filmie występują m.in.: nagrodzony Oscarem Matt Damon, nominowany do Oscara Robert Downey Jr., nominowana do Oscara Florence Pugh, Josh Hartnett oraz laureaci Oscara Casey Affleck, Rami Malek i Kenneth Branagh.

Produkcja jest oparta na nagrodzonej Pulitzerem książce Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera autorstwa Kaia Birda i nieżyjącego już Martina J. Sherwina. Producentami filmu są Emma Thomas, Charles Roven i Christopher Nolan.

Laureatów nagród BAFTA 2024 poznamy 18 lutego, a zdobywców Oscarów – 10 marca.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu