„Avatar: Istota wody” nadciąga wielkimi krokami

20th Century Studios opublikowało nowy zwiastun Avatar: Istota wody na kilka tygodni przed długo wyczekiwaną premierą tej kontynuacji hitu sci-fi.

Druga odsłona Avatara to powrót złoczyńcy granego przez Stephena Langa, pułkownika Quaritcha – który zostaje wskrzeszony dzięki formie awatara Na’vi – po raz kolejny zagrażając ludności Pandory z Jake’em Sullym (Sam Worthington) i pochodzącą z planety Na’vi Neytiri (Zoe Saldaña) na czele. 

Akcja filmu dzieje się ponad dekadę po wydarzeniach z oryginału, który osadzony był w roku 2154, nowy zwiastun pokazuje przebłyski rodziny jaką stworzyli Jake i Neytiri. Twórcy ukazują w nim dzieci pary: Neteyam (Jamie Flatters), Lo’ak (Wielka Brytania Dalton), Tuktirey (Trinity Bliss) i Kiri (tu Sigourney Weaver, powracająca do serii w nowej roli).

„To opowieść o rodzinie, o naszych rodzinach, które starają się pozostać razem.  Wszyscy staramy się chronić siebie nawzajem i miejsce, w którym żyjemy”

– powiedziała Weaver Variety podczas pokazu swojego filmu „Dobry dom”. 

W zwiastunie nie brakuje oszałamiających wizualnie materiałów oceanicznych, które podwaja fakt, zdobytych przez obsadę imponujących umiejętności wstrzymywania oddechu, która przeszkoliła się ze specjalistami, aby móc kręcić długie ujęcia pod wodą bez potrzeby wynurzania się na powierzchnię. W wywiadzie na początku tego roku Saldana ujawniła, że ​​jej osobisty rekord wstrzymywania oddechu pod wodą wynosił aż pięć minut.

.

Do obsady dołączają Kate Winslet, Michelle Yeoh, Cliff Curtis, Joel David Moore, Edie Falco i Jemaine Clement.

Podobnie jak Avatar z 2009 roku, Cameron oprócz reżyserii zajmuje się także scenariuszem, produkcją i montażem materiału. Produkują zaś Jon Landau i Peter M. Tobyansen. Historia została napisana wspólnie przez Rick Jaffa, Amanda Silver, Josh Friedman i Shane Salerno.

Źródłovariety.com
Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu