Różdżka w dłoń i do boju! „Harry Potter: Mistrz Pojedynków!” – recenzja gry

-

Za przekazanie egzemplarza recenzyjnego gry Harry Potter: Mistrz Pojedynków! do współpracy recenzenckiej dziękujemy Wydawnictwu Rebel.

Świat Harry’ego Pottera oczarowuje młodych i starszych odbiorców na całym świecie. Miłośnicy chłopca z blizną pragną jak najgłębiej wczuć się w magiczną rzeczywistość, wykreowaną przez J. K. Rowling.

A czy wy kiedykolwiek marzyliście, by wziąć różdżkę w dłoń, wyciągnąć ją przed siebie i stanąć w szranki z innymi czarodziejami? Teraz jest to możliwe dzięki grze Mistrz Pojedynków! od firmy Rebel!

Harry Potter: Mistrz Pojedynków!
Harry Potter: Mistrz Pojedynków!
Zadbaj o magiczne wyposażenie

Tym, co najbardziej zachwyca spośród elementów, które znajdziemy w pudełku, są różdżki. Jest to osiem plastikowych, całkowicie różniących się od siebie elementów, o jakich zapewne marzy każdy miłośnik serii autorstwa J. K. Rowling.

Skoro są różdżki, muszą być również zaklęcia! W pudełku gracze znajdą Karty Zaklęć, Spóźnialskich, Nagród, Przydziału oraz Kartę Prymusa i Mistrza Eliksirów. Wszystkie te rzeczy sprawiają, że do zostania czarodziejem już niewiele brakuje.

Poza wyżej wymienionymi elementami w środku znajdują się także: kafelek Prymusa, żetony Spóźnienia, kafelki Sztandarów oraz pudełko domów.

Harry Potter: Mistrz Pojedynków!
Harry Potter: Mistrz Pojedynków!
Prosta i szybka rozgrywka

Mistrz Pojedynków! to gra idealna na imprezę ze znajomymi. Jej niewątpliwą zaletą jest czas trwania rozgrywki. Całość zajmuje nie więcej niż od trzydziestu do czterdziestu minut. Na tę krótką chwilę zamieniamy się w czarodzieja i, blefując, staramy się pokonać uczniów z innych domów.

Zrozumienie zasad zajmuje jedynie chwilę, dzięki czemu tuż po przeczytaniu instrukcji i rozłożeniu na stole konkretnych elementów, możemy rozpoczynać grę.

Harry Potter: Mistrz Pojedynków! gra
Harry Potter: Mistrz Pojedynków!

Krótko o zasadach

Zasady gry są banalnie proste. Rozgrywka składa się z ośmiu rund, podczas których każdy z graczy może zdobywać punkty dla przydzielonego domu. Do wyboru mamy oczywiście Gryffindor, Hufflepuff, Slytherin oraz Ravenclaw. Na wstępie uczestnicy wybierają po różdżce oraz otrzymują konkretne karty. Następnie mianowany zostaje Prymus. Gdy już wszystkie żetony i karty znajdują swoje miejsce na stole, rozgrywkę można zacząć.

Gra opiera się głównie na rzucaniu zaklęć. Każdy kolejny ruch jest z tym związany. Uczestnicy będą musieli wybrać konkretne zaklęcia, a następnie, po policzeniu do trzech, rzucić na jednego z pozostałych graczy Przejęzyczenie, Drętwotę lub Protego. Takim sposobem można kogoś wykluczyć z gry lub wręcz przeciwnie – ochronić go. Następnie jest czas na rozdzielenie punktów i przejście do kolejnej rundy. Na koniec następuje zliczenie punktów.

Harry Potter: Mistrz Pojedynków recenzja
Harry Potter: Mistrz Pojedynków!
Gra, do której kiedyś wrócę

Na mojej półce gry dzielę na dwa rodzaje – unikalne, po które mam ochotę sięgać codziennie, by każdego dnia na nowo odkrywać ich możliwości, oraz błyskawiczne – idealne, by rozegrać szybką partyjkę podczas spotkania ze znajomymi. Mistrza Pojedynków! zdecydowanie zaliczam do tego drugiego grona. Jest to pozycja nieskomplikowana, a jej zasady szybko można wyjaśnić innym, dzięki czemu idealnie nadaje się na imprezę.

Ten typ gier jednak posiada cechy mogące w niektórych sytuacjach okazać się wadami. Mistrz Pojedynków! jest tytułem, który nie przywiązuje do siebie. Co więcej, po kilku spędzonych na grze wieczorach, może znudzić. W takiej sytuacji po prostu wrzuca się grę na półkę, by sięgnąć po nią dopiero za kilka tygodni, gdy emocje po poprzednich rozgrywkach opadną i na nowo przyjdzie chęć wcielenia się w role młodych czarodziejów ze szkoły magii.

Gdy pragniesz w życiu odrobiny magii…

Mistrz Pojedynków! zdecydowanie dodaje otaczającej nas rzeczywistości magii. Doskonale wykonane różdżki, w połączeniu z kartami z nadrukowanymi filmowymi postaciami z serii o Harrym Potterze czy kafelkiem Prymusa (który wywołuje uśmiech za każdym razem, gdy na niego patrzę) sprawiają, że rozgrywka jest samą przyjemnością.

To błyskawiczna gra o prostych zasadach, w którą zagrać może każdy, kto chce choć na chwilę oderwać się od otaczającej go, mugolskiej rzeczywistości. Nie jest to publikacja na długie jesienne wieczory, na to nie ma co liczyć. Nada się jednak idealnie na Andrzejki, rodzinne spotkanie w Święta czy imprezkę organizowaną ze znajomymi.

Harry Potter: Mistrz Pojedynków!
Harry Potter: Mistrz Pojedynków!

Tytuł: Harry Potter: Mistrz Pojedynków

Liczba graczy: 4 – 8

Wiek: 8+

Czas rozgrywki: ok. 30 minut

Wydawnictwo: Rebel

 

Zobacz także:

podsumowanie

Ocena
7

Komentarz

„Harry Potter: Mistrz Pojedynków!” zabiera graczy do świata magii, gdzie choć na chwilę mogą się oni stać członkami jednego z domów Hogwartu i zawalczyć dla niego o punkty. Jeśli szukacie gry o dopracowanej i jednocześnie błyskawicznej rozgrywce, ten tytuł jest dla was!
Patrycja Nadziak
Patrycja Nadziak
W żadnej szafie nie znalazła wejścia do Narnii, a sowa zgubiła list z Hogwartu. Pozostało jej jedynie oczekiwać na Gandalfa. Do jego przyjścia ma zamiar czytać, pisać, oglądać seriale i mecze w Bundeslidze… a także poślubić Jacka Sparrowa.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu

„Harry Potter: Mistrz Pojedynków!” zabiera graczy do świata magii, gdzie choć na chwilę mogą się oni stać członkami jednego z domów Hogwartu i zawalczyć dla niego o punkty. Jeśli szukacie gry o dopracowanej i jednocześnie błyskawicznej rozgrywce, ten tytuł jest dla was!Różdżka w dłoń i do boju! „Harry Potter: Mistrz Pojedynków!” – recenzja gry