Anthony Hopkins i Olivia Colman w trailerze „The Father”

Sony Pictures opublikowało oficjalny trailer filmu The Father, w którym wystąpią laureaci Oscara – Anthony Hopkins i Olivia Colman.

Hopkins wcieli się w złośliwego osiemdziesięciolatka, który żyje samotnie i z uporem odtrąca opiekunów przyprowadzanych przez jego córkę, Anne. Jednak pomoc jest niezbędna także Anne, bowiem kobieta nie może codziennie odwiedzać ojca, który zresztą powoli zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością. Jak wiele swojej tożsamości i przeszłości zdoła zatrzymać Anthony w miarę, jak jego pamięć będzie zanikać i jak poradzi sobie Anne, opłakując stratę ojca, który wciąż żyje?

The Father ma być opowieścią o prawdziwym życiu, pełnym miłości odzwierciedleniem ludzkich relacji i łamiącym serce oraz wzruszającym filmem o prawach rządzących naszym życiem.

Produkcję wyreżyserował Florian Zeller, który współtworzył scenariusz z laureatem Oscara, Christopherem Hamptonem. Oprócz Colman i Hopkinsa, w obrazie wystąpią także nominowani do nagrody Emmy Mark Gatiss (Sherlock) i Rufus Sewell.

Premierę The Father zaplanowano na 18 grudnia w Nowym Jorku i Los Angeles, a na pozostałych, dużych rynkach film powinien pojawić się w Święta.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu