„Ant-Man” mroczniejszy niż do tej pory

Filmy z serii Ant-Man należały do tej pory do lżejszych z uniwersum Marvela, jednak trzecia część trylogii Scotta Langa, Ant-Man i Osa: Quantumania, wydaje się zmierzać w stronę mroczniejszego niż zwykle terytorium.

Kiedy Scott Lang znany też jako Ant-Man (Paul Rudd) i jego córka Cassie (Kathryn Newton) tworzą gadżet dający możliwość wysyłania sygnałów do Wymiaru Kwantowego. Jednak nieszczęśliwy wypadek doprowadził do przesłania tam ich obojga. Śpiesząc im na pomoc Hope (Evangeline Lilly), Hank (Michael Douglas) i Janet (Michelle Pfeiffer) zmuszeni są również wkroczyć na płaszczyznę subatomową.

W historii tej pojawia sie jednak ktoś jeszcze. Kang Jonathan Majors Zdobywca który, jak wynika z najnowszego zwiastuna, ma zamiar zawrzeć umowę ze Scottem i oddać mu czas stracony z Cassie w zamian za wykonanie pewnego zadania. Jednak czy Ant-man rzeczywiście będzie mógł otrzymać drugą szansę? Czy Kang ma zamiar grać uczciwie?

W filmiku otrzymujemy również wyraźniejsze wyobrażenie o mocach znanego już z Lokiego Kanga, a Janet wyjaśnia, że może on „przepisać egzystencję” i „zniszczyć ramy czasowe”. I tu rodzi się kolejne pytanie, czy najmniejszy bohater Marvela może pokonać największe zagrożenie dla multiwersum, jakie do tej pory poznaliśmy?

.

Ant-Man i Osa: Quantumania trafi do kin 17 lutego.Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu