Zapowiedzi programowe kanału AMC – STYCZEŃ 2023

Nowy rok to nowe seriale! Jeszcze zanim zaczniemy 2023, już teraz możemy zapoznać się z planami stacji AMC na styczeń. A czeka nas sporo dobrego!

INTO THE BADLANDS, Sezon 3b

W każdy poniedziałek od 9 stycznia o 22:00

Into the Badlands jest wykraczającą poza granice gatunku serią o sztukach walki, luźno opartą na klasycznej chińskiej opowieści Wędrówka na Zachód. Serial opowiada historię wielkiego wojownika i młodego chłopca, którzy wyruszają w niebezpieczną podróż przez krainę opanowaną przez feudalnych baronów, aby dostąpić oświecenia.

61ST STREET, Sezon 1

W każdy czwartek od 12 stycznia o 22:00

Licealista Moses Johnson, obiecujący czarnoskóry sportowiec, zostaje wplątany w skorumpowany system sądownictwa karnego Chicago. Franklin Roberts podejmuje się jego sprawy, ponieważ dostrzega w niej potencjał do wywrócenia zepsutego chicagowskiego światka sądowego.

SCI-FI (Każda sobota stycznia od 22:00)
BLISKIE SPOTKANIA TRZECIEGO STOPNIA (1977), 7 stycznia o 22:00

Tytuł: Bliskie spotkania trzeciego stopnia (Close Encounters of the Third Kind)

Reżyseria: Steven Spielberg

Występują: Richard Dreyfuss and Melinda Dillon

Bliskie spotkania trzeciego stopnia Stevena Spielberga to uważany za najlepszy film o wizycie obcych na Ziemi, który został nominowany do ośmiu Oscarów®. Roy Neary (Richard Dreyfuss) podczas pracy doświadcza niezwykłego spotkania z dziwnym statkiem kosmicznym. Powtarzające się wizje góry powodują narastającą obsesję, która doprowadza go do emocjonalnego punktu krytycznego. Zdesperowany, by zrozumieć, czego doświadczył, znajduje sojusznika w Jillian (Melinda Dillon), samotnej matce, która wierzy, że jej syn został uprowadzony przez kosmitów.

NIE DOTYKAJ! (2012), 8 stycznia o 00:40

Tytuł: Nie dotykaj! (Solid State)

Reżyseria: Stefano Milla

Występują: Vivica A. Fox i Ava Brunini

Wielki meteor zmierza prosto w kierunku Ziemi. Próbując ocalić planetę, międzynarodowy zespół obronny wystrzeliwuje rakietę, która ma go zniszczyć. Udaje się to – z wyjątkiem małego kawałka meteoru, który ląduje w odległej części Włoch. Żeński amerykański zespół rockowy odbywa trasę koncertową po Europie, gdy meteor spada w pobliżu. Wkrótce niemal wszyscy w okolicy zostają w tajemniczy sposób zainfekowani. Zespół musi się zjednoczyć, aby pokonać epidemię obcych.

RESIDENT EVIL (2002), 14 stycznia o 22:00

Reżyseria: Paul W.S Anderson

Występują: Milla Jovovich and Michelle Rodriquez

Thriller oparty na popularnej serii gier wideo. Coś strasznego czai się w  Hive, ogromnej podziemnej placówce badawczej. Pojawia się śmiertelna epidemia wirusowa, a w odpowiedzi na nią Red Queen, superkomputer, który kontroluje Hive, uszczelnia cały obiekt, aby powstrzymać wyciek, zabijając wszystkich uwięzionych pracowników. Kiedy Alice (Milla Jovovich) i Rain (Michelle Rodriguez) razem z grupą komandosów przybywają do laboratorium w celu wyizolowania wirusa, wkrótce odkrywają, że pracownicy nie są tak naprawdę martwi. Przeistoczyli się w krwiożercze zombie, których jedno ugryzienie lub zadrapanie przynosi natychmiastową transformację w ich gatunek.

RESIDENT EVIL 2: APOKALIPSA (2004), 14 stycznia o 00:00

Tytuł: Resident Evil 2: Apokalipsa (Resident Evil: Apocalypse)

Reżyser: Alexander Witt

Występują: Milla Jovovich and Jared Harris

W sequelu przeboju Resident Evil Alice (Milla Jovovich) budzi się z głębokiego snu, by przekonać się,  że jej najgorszy lęk się spełnił – śmiertelny wirus T, który próbowała zwalczyć, został uwolniony w Raccoon City. Alice została schwytana przez korporację Umbrella w celu przeprowadzenia eksperymentu i genetycznie ulepszona o nowe zmysły, większą zręczność i moc. Łączy siły z małą grupą niezainfekowanych ludzi, w tym z dwoma członkami elitarnego zespołu Umbrella – Jill Valentine (Sienna Guillory) i Carlosem Olivierą (Oded Fehr).

TRZYNASTE PIĘTRO (1999), 21 stycznia o 22:00

Tytuł: Trzynaste piętro (The Thirteenth Floor)

Reżyser: Josef Rusnak

Występują: Craig Bierko and Gretchen Mol

Na 13. piętrze wieżowca w centrum miasta wizjonerzy Douglas Hall (Craig Bierko) i Hannon Fuller  (Armin Mueller-Stahl) doprowadzają technologię wirtualnej rzeczywistości do ekstremum, odtwarzając Los Angeles z 1937 roku na komputerowym chipie. Kiedy Hall budzi się przy zakrwawionych ubraniach i zamordowanym Fullerze, staje się głównym podejrzanym. Aby rozwiązać sprawę morderstwa, Hall rozpoczyna poszukiwania prawdy, które pogrążają go w świecie morderstw i oszustw. Granica między fantazją a rzeczywistością zaciera się, gdy poznaje piękną i tajemniczą Jane (Gretchen Mol). Aby znaleźć odpowiedzi, Hall musi odkryć, co jest prawdziwym światem, a co tym stworzonym przez siebie.

GRZECZNY ŚWIAT (1998), 21 stycznia o 00:00

Tytuł: Grzeczny świat (Disturbing Behavior)

Reżyser: David Nutter

Występują: James Marsden and Katie Holmes

Po samobójstwie starszego brata Steve Clark (James Marsden) przeprowadza się razem z rodzicami do słonecznej enklawy Cradle Bay, gdzie wskaźnik sukcesu nastolatków jest niezwykle wysoki. Żadnych  wypadków po pijanemu, żadnych przedawkowań narkotyków, żadnych rozpaczliwych samobójstw. Tutaj nastolatki zajmują się jedynie takimi zajęciami, jak praca społeczna i zdobywanie dobrych ocen. W tej perfekcji jest jednak coś nienaturalnego. Opierając się urokowi „Niebieskich Wstęg” – perfekcyjnych nastolatków z miasteczka – Steve nawiązuje kontakt z wyrzutkami: Gavinem (Nick Stahl) i Rachel (Katie Holmes), którzy są równie podejrzliwi wobec niepokojących zachowań swoich rówieśników. Są pewni, że nocne zmiany osobowości w Cradle Bay są spowodowane przez złowrogą siłę…

GATTACA – SZOK PRZYSZŁOŚCI (1997), 28 stycznia o 22:00

Tytuł: Gattaca – Szok przyszłości (Gattaca)

Reżyseria: Andrew Niccol

Występują: Ethan Hawke i Uma Thurman

W tym futurystycznym thrillerze ludzie wyprodukowani w probówkach rządzą społeczeństwem, a starannie opracowana genetyka decyduje o życiu człowieka. Ethan Hawke gra Vincenta Freemana, młodego człowieka, który został nazwany „In-Valid”, ponieważ został poczęty nie w laboratorium, a z miłości. Zdeterminowany, by osiągnąć swój cel, kupuje tożsamość od pośrednika DNA, zamieniając się miejscami z genetycznie doskonałym, ale sparaliżowanym Jerome’em (Jude Law). Zmieniając swój wygląd i ukrywając niedoskonałą naturę, Vincent pnie się po szczeblach korporacji Gattaca, jednocześnie rozpoczynając romans z piękną współpracowniczką Irene (Uma Thurman). Jest o krok od spełnienia swojego marzenia o eksploracji przestrzeni międzyplanetarnej, jednak nagle okazuje się, że dyrektor agencji kosmicznej zostaje zamordowany. Śledztwo w tej sprawie może doprowadzić do ujawnienia fałszywej tożsamości Vincenta.

TYLKO JEDEN (2001), 29 stycznia o 00:05

Tytuł: Tylko jeden (The One)

Reżyser: James Wong

Występują: Jet Li and Jason Statham

Równoległe wszechświaty zderzają się, gdy nieuczciwy agent przydzielony do monitorowania tych światów zaczyna eliminować wersje samego siebie w każdej alternatywnej rzeczywistości. Zdobywając  więcej energii i mocy z każdą zniszczoną wersją, musi w końcu zmierzyć się z człowiekiem stojącym pomiędzy nim a jego ostatecznym celem… byciem Tylko Jednym.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu