Wygraj pakiet torba+książka „Ostre Przedmioty”! [ZAKOŃCZONY]

-

Nowy serial od HBO, Ostre Przedmioty, zgarnia pozytywne opinie. Jest to luźna adaptacja powieści o tym samym tytule autorstwa Gillian Flynn. Serial opowiada o dziennikarce zajmującej się reportażem o dwóch zaginionych dziewczynach z jej rodzinnego miasta. Bohaterka chce rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia nastolatek, jednak w czasie dochodzenia do prawdy zaczynają ją dręczyć traumatyczne wspomnienia.

Teraz macie świetną okazję, by wygrać wspomnianą powieść, w pakiecie ze stylową torbą! Do zgarnięcia są aż trzy pakiety!

Co trzeba zrobić?

Wystarczy, że napiszecie, jaką książkę powinno zekranizować HBO i dlaczego.

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygra najbardziej kreatywna odpowiedź. Na wasze zgłoszenia czekamy do 15 sierpnia 2018, do godziny 23:59.

 

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.

1. Organizatorem konkursów jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem).

2. Konkurs odbywa się na stronie http://popbookownik.pl.

3. Konkurs trwa do 15 sierpnia 2018, do godziny 23:59.

4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do internetu.

5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na wzięcie udziału w zabawie.

6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem.

7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.

8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze dwie najciekawsze według niego. Wręczone zostaną trzy pakiety zawierające książkę Ostre Przedmioty i torbę (troje uczestników otrzyma po jednym pakiecie).

9. Wyniki zostaną podane w ciągu 14 dni od zakończenia konkursu.

10. Nagrodę stanowią trzy pakiety składające się z powieści Ostre Przedmioty i torby.

11. Koszt nadania nagród ponosi Organizator. Wysyłka jedynie na terenie Polski, listem poleconym, Pocztą Polską.

12. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.

13. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.

14. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.

15. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.

16. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.

17. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.

18. Dane określone w punkcie 12 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym “nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.

19. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.

20. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni.

 

Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

22 komentarzy

 1. Oświadczam, że zapoznałam się i akceptuję regulamin konkursu.
  Uważam że na ekranizację zasługuje seria “Felix, Net i Nika” autorstwa Rafała Kosika. Książek jest na tyle dużo, że mogłoby powstać parę sezonów serialu. Akcja toczy szybko, fabuła mogłaby zainteresować zarówno młodzież jak i nieco starszą publiczność. Książki opowiadają o przyjaźni trójki nastolatków, pierwszych miłościach i problemach. Ale to tylko tło dla głównych wydarzeń: przygód, podczas których niejednokrotnie ratują miasto i kraj. W moich ulubionym tomie podróżują w czasie i próbują powstrzymać nazistów z czasów drugiej wojny światowej przed powrotem do współczesnego świata. W innym, Warszawę dopada fala senności, ale ludzie śpiąc nie odpoczywają, a zmuszani są do pracy. Nie ukrywam, że po tej lekturze miałam opory przed zaśnięciem!
  Bohaterom towarzyszy między innymi Manfred czyli sztuczna inteligencja czy pies-robot. Mamy ogromne rosiczki, nowoczesne technologie, UFO, skarby ukryte w podziemiach zamku, duchy. Tytułowa trójka, czyli młody wynalazca, informatyk oraz medium są tak sympatyczni, że nie da się ich nie lubić, a serię ożywia lekkie poczucie humoru. Uważam że HBO miałoby czym się popisać przy takiej ekranizacji.

 2. Na ekranizację przez HBO zdecydowanie zasługuje proza Terry’ego Pratchetta. Uważam, że świetnie jako serial sprawdziłby się Cykl o Śmierci. Powieści z tej serii, podobnie jak inne książki Pratchetta, przedstawiają świat z dużą dozą ironii i inteligentnego humoru. Mimo, iż rozgrywają się w fikcyjnym Świecie Dysku, mają wiele trafnych odniesień do współczesnego świata.
  Myślę, że ekranizacja HBO potrafiłaby oddać charakter książkowej Śmierci, mówiącego o sobie, że jest “antropomorficzną personifikacją ludzkich wyobrażeń”. Wydaję mi się, że postać spowitego w czarną pelerynę szkieletu, zostałaby ukazana w sposób niejednoznaczny, umiejętnie dawkując elementy mroczne i groteskowe (w końcu Śmierć podróżuje na koniu Pimusiu).
  HBO przykłada uwagę do warstwy wizualnej, jednak w ich serialach bardzo ważna jest fabuła. Ciekawa jestem jak wyglądałby na ekranie Świat Dysku, a jednocześnie wydaje mi się, że w takim serialu efekty specjalne nie przytłoczyłyby całości, zostawiając na pierwszym planie bohaterów.
  Oświadczam, że zapoznałam się z regulaminem i akceptuję warunki konkursu.

 3. Akceptuję regulamin i jego postanowienia

  Uważam, że HBO powinno pójść w książki młodzieżowe i zekranizować serię przygód o Percy Jacksonie. Wprawdzie powstały dwa filmy, jednak fani powieści nie do końca są z nich zadowoleni. A przecież to tak barwny i ciekawy świat pełen stworów mitologicznych i bóstw. Humor,ciekawi bohaterowie, wartka akcja – to naprawdę seria, na którą warto postawić.

 4. Bardzo chętnie obejrzałabym filmy stworzone na podstawie obu tomów „Na skraju strefy” Krzysztofa Haladyna, bo właśnie od tych książek rozpoczęła się moja fascynacja Zoną i Czarnobylem.
  A zaczęło się tak banalnie: mój chłopak czytał już drugi tom, a ja usiadłam obok, zajrzałam mu przez ramię i trafiłam na zdanie, które mnie urzekło. I przepadłam, zaczęłam czytać książkę razem z nim, ramię w ramię, pomimo tego, że nie znałam początku tej historii. I właśnie wtedy uniwersum S.T.A.L.K.E.R. mnie wciągnęło.
  A skoro była już gra o Czarnobylu i całkiem sporo książek, których akcja się tam dzieje, więc chyba czas najwyższy na film lub serial, który z pewnością też zostałby hitem i przyciągnął niejednego fana Zony.
  Zapoznałam się z regulaminem konkursu i go akceptuję.

 5. Uwielbiam seriale, a dzięki stacji HBO miałam okazję obejrzeć naprawdę kilka świetnie przemyślanych i zrealizowanych. Z ogromną ochotą obejrzałabym serial na podstawie powieści jednej z moich ulubionych autorek kryminałów- Katarzyny Puzyńskiej. Wszystkie jej powieści o przygodach stróżów prawa i mieszkańców Lipowa przeczytałam z wypiekami na twarzy a każda z nich jest niezwykle pomysłowa i ciekawa. Najchętniej obejrzałabym ekranizację mojej ulubionej części “Utopce” umiejscowionej we wsi pośrodku złowrogiej puszczy,gdzie gusła, wierzenia ludowe,oraz nadprzyrodzone zjawiska stanowią istotny element egzystencji mieszkanców.Otoczona dziewiczą przyrodą niewielka osada Utopce,jak się okazuje skrywa wiele tajemnic,w tym niewyjaśnione morderstwo sprzed ponad 30 lat,do wyjaśnienia krórego kolejny raz zostają wytypowani policjanci z posterunku w Lipowie. Rozwiazanie tej zbrodni ponownie okaże się niezwykle trudne zwłaszcza w tak specyficznym miejscu,gdzie nieufni mieszkańcy odmawiaja współpracy, a gdy dochodzi do kolejnych zbrodni oskarżają o nie wampira, o istnieniu którego są silnie przekonani. Autorka idealnie dawkuje informacje i łączy wątki,dzięki czemu czytelnik nie spodziewa się zakończenia,które po raz kolejny okazuje się zaskakujące i zawiłe.Powieść zrobiła na mnie wrażenie nie tylko z powodu świetnej fabuły i umiejscownienia w cudownie dziewiczym miejscu,lecz także dlatego,że stanowi punkt wyjścia do zmian jaki zachodzą w psychice i zachowaniu głównych bohaterów,co jak się wkrótce okaże znacząco wpłynie na ich dalsze losy. “Utopce” to pełna tajemnic,mroku i niezwykłych opisów przyrody powieść,która od pierwszych stron porywa czytelnika i gwarantuje chwile świetnej rozrywki na wiele godzin. Serial na jej podstawie z pewnością byłby niezwykle wciągający, pełny wątków, szybkich zwrotów akcji i świetnie wykreowanych bohaterów i podbiłby serca nie tylko fanów twórczości Katarzyny Puzyńskiej ale i amatorów dobrych zagadek kryminalnych. Akceptuję regulamin konkursu.

 6. Oświadczam, że zapoznałam się z regulaminem i akceptuję warunki konkursu. Według mnie kanał HBO powinien zekranizowac książkę pt.,, Malarz cieni” autorstwa Estebana Martina. Myślę, że serial mógłby być jeszcze bardziej ciekawy, intrygujący i wciągający jak sama lektura. Wszystko dlatego, że historia opisana w książce dotyczy malarstwa a dokładniej znanego wszystkim Pabla Picassa, której nie da się w pełni przedstawić w formie pisanej. Ja jako miłośniczka historii sztuki, byłabym oczarowana opowieścią o początkach przygody z malarstwem, pierwszych pracach na płótnie, otoczenia w jakim obracał się artysta oraz pierwszej miłości jaką była piękna lecz uboga Carmen. Ponadto osadzenie akcji książki w Hiszpanii na przełomie wieków, w czasach w których Kuba Rozpruwacz dokonuje makabrycznych morderstw, pozwoliłoby na ożywienie serialu wątkami kryminalnymi oraz detektywistycznymi. Każdy mógłby znaleźć coś dla siebie oglądając historię Barcelony XX i XXI wiku, narodziny kubizmu, genezę powstania słynnych obrazów Picassa. Nie zabrakłoby też smaczku dla fanów Sherlocka Holmesa. Taka wybuchowa mieszanka sprawiłaby niewątpliwy sukces thrilleru historycznego z kawałkami biografii w tle.

 7. Oświadczam, że zapoznałam się z regulaminem i akceptuję warunki konkursu. Według mnie kanał HBO powinien zekranizowac książkę pt.,, Malarz cieni” autorstwa Estebana Martina. Myślę, że serial mógłby być jeszcze bardziej ciekawy, intrygujący i wciągający jak sama lektura. Wszystko dlatego, że historia opisana w książce dotyczy malarstwa a dokładniej znanego wszystkim Pabla Picassa, której nie da się w pełni przedstawić w formie pisanej. Ja jako miłośniczka historii sztuki, byłabym oczarowana opowieścią o początkach przygody z malarstwem, pierwszych pracach na płótnie, otoczenia w jakim obracał się artysta oraz pierwszej miłości jaką była piękna lecz uboga Carmen. Ponadto osadzenie akcji książki w Hiszpanii na przełomie wieków, w czasach w których Kuba Rozpruwacz dokonuje makabrycznych morderstw, pozwoliłoby na ożywienie serialu wątkami kryminalnymi oraz detektywistycznymi. Każdy mógłby znaleźć coś dla siebie oglądając historię Barcelony XX i XXI wiku, narodziny kubizmu, genezę powstania słynnych obrazów Picassa. Nie zabrakłoby też smaczku dla fanów Sherlocka Holmesa. Taka wybuchowa mieszanka sprawiłaby niewątpliwy sukces thrilleru historycznego z kawałkami biografii w tle.

 8. HBO potrafi zrobić serial z rozmachem i tu widziałbym szansę na ekranizację tetralogii Jarosława Grzędowicza pt “Pan lodowego ogrodu”. Jest główny bohater przemierzający różne lokalizacje w obcym świecie. Jest również sporo wątków pobocznych które można wykorzystać lub stworzyć nowe politycznie poprawne. Ekranizacja ma też spory potencjał na korzystanie z efektów specjalnych. A i zakończenie książki ma potencjał na dalszy ciąg.
  Akceptuję regulamin konkursu.

 9. Uważam, że HBO mogło by zekranizować “Już jesteś martwa” Sharon Bolton.
  Bohaterka widzi mordercę, on widzi ją. Zaczyna się pościg lecz nic nie jest takie proste jakby się wydawało. Poznajemy powoli powody, dlaczego zabił. Dlaczego nasz naoczny świadek boi zaufać się policji?
  Książka ma zaskakujące zwroty akcji i jak dla mnie ma potencjał filmowy.

  Akceptuję regulamin konkursu.

 10. Oświadczam, że zapoznałam się i akceptuję regulamin konkursu.

  Jestem ciekawa jak Polacy poradziliby sobie z thrillerem sensacyjnym w klimacie noir, dlatego wybrałabym serię o przygodach Eberharda Mocka.

  W mojej opinii jest to iście światowy poziom zarówno pod względem kunsztu samego pisarza jak i fabuły, która uderzyła mnie okrucieństwem ludzkiej psychiki, brudem i szaleństwem. Patrząc na aktualne trendy jestem pewna, że ludzie na całym świecie nadal kochają takie klimaty i serial znalazłby swoich zwolenników. Wyobraźcie sobie brutalność True Detective z przenikliwością Mindhuntera i zaciętością Poirot’a, a to wszystko na tle przedwojennego i powojennego, ponurego Wrocławia. Tak właśnie prezentują się przygody Mocka na przełomie (póki co) około trzydziestu lat pracy.

  Serial oparty na książkach p. Krajewskiego byłby nie lada wyzwaniem w każdej dziedzinie: reżyserii, scenografii, scenariusza. Wydaje mi się, że jest to idealny materiał na coś, co trafiłoby do międzynarodowej publiki. Jest tu wszystko czym nie powstydziłyby się zagraniczne produkcje, chociażby te, o których wspomniałam wyżej. Jest wyrazisty i inteligentny bohater, jest korupcja i przemoc, zdziczenie ludzkie i mocno nagięte granice człowieczeństwa, w końcu jest krew i śmierć. Ogromna ilość materiału dałaby nie jeden, a dwa, a może i trzy sezony. Wydaje mi się, że największe szanse na ciekawe ugryzienie tego tematu ma właśnie HBO. Stacja ma nie tylko warunki na nakręcenie czegoś takiego ale i smykałkę do produkowania mocnych i przenikliwych seriali. Jestem pewna, że w ich wykonaniu nie wyszłaby z tego tania sensacja w klimacie gore, dlatego w ciemno sprzedałabym im prawa do Mocka 😉

  A w ramach ciekawostki .

  Już jakieś dwa lata temu były rozmowy na ten temat nakręcenia przygód Mocka i o zgrozo Patryk Vega był zainteresowany tym projektem, natomiast później promyk nadziei dała Agnieszka Holland interesując się reżyserią ale niestety z niewiadomych przyczyn nic z tego nie wyszło. Tak więc, temat serialu jest nadal otwarty i liczę, że w niedalekiej przyszłości pomysł zostanie ponownie odkurzony tym bardziej, że p. Krajewski nie zwalnia tempa i już w następnym miesiącu zostanie wydany kolejny tom.

  • Zaintrygowałaś nas! Gratuluję, wygrywasz pakiet 🙂 Wyślij proszę dane do wysyłki na naszego maila, wraz ze zgodą na ich przetwarzanie w celu otrzymania nagrody 🙂

 11. HBO stanowczo powinno zekranizować książkę “Tylko jedno kłamstwo” autorstwa Kathryn Croft.
  Życie Tary toczy się bez większych problemów. Ma córeczkę Rosie oraz syna Spencera. Jej mąż Noah kocha ją i robi wszystko, aby stworzyli wspaniałą, kochającą się rodzinę. Sielankę tę zaburza jedna noc, która zmienia życie Tary w koszmar. Pewnego poranka główna bohaterka budzi się obok martwego mężczyzny. Nie jest to jej mąż, lecz sąsiad – Lee. Przerażona obrazem mężczyzny z nożem w klatce piersiowej ucieka do swojego domu, który znajduję się na przeciwko miejsca zbrodni. Jest roztrzęsiona. Nie wie kto zabił jej sąsiada, czy spędziła z nim noc i co wtedy się wydarzyło. Nagle córka Tary – Rosie zaczyna sprawiać coraz większe problemy wychowawcze. Bohaterka zaczyna zastanawiać się czy przypadkiem jej własna córka nie jest morderczynią sąsiada.
  Książka ma w sobie wiele tajemnic, wiele kłamstw, które z każdym rozdziałem zaskakują. Myślę, że mógłby powstać z tego niezły kryminał.

  Akceptuję regulamin i jego postanowienia.

 12. Intrygowała by mnie w wydaniu HBO adaptacja Chłopaków Anansiego, Neila Gaiman. Powieść kreatywna, mieszająca nasz świat z lekkimi wątkami fantastycznymi. Intrygująca, zabawna, rodzinna opowieść. Materiał miałby potencjał do przełożenia właśnie na formę odcinkową.

 13. Gdyby HBO zekranizowało książkę pt. “Wzgórze Psów” Jakuba Żulczyka byłby to świetny kryminał. Książka jest na tyle obszerna, by zrobić z tego sezon serialu lub mini-serialu, który na pewno byłby godny polecenia. Klimat Zyborka i odczucia głównego bohatera dałyby mroczną historię, którą na pewno wielu z chęcią by obejrzało. Można by dodać kilka elementów w stylu HBO np. nagle przeskoki do przeszłości, zjawy dawnych znajomych lub ziszczające się marzenia bohaterów aby bardziej uatrakcyjnić serial, choć historia sama w sobie byłaby mocnym aspektem. Akceptuję warunki regulaminu.

 14. Seria “Siedem sióstr” autorstwa Lucindy Riley , ponieważ te historie są nie tylko wciągające dla czytelnika, ale także autorka oprócz teraźniejszości porusza temat przeszłości i w fascynujący sposób ukazuje ją powiązując wydarzenia z historii z historiami rodzinnymi nawet z odległych wieków. Wątek poszukiwania swojego pochodzenia, ciągłej podróży, dynamika wydarzeń byłaby z pewnością interesująca dla widza. Poza tym, jak mówi tytuł serii, HBO miałby 7- sezonowy serial z bardzo ciekawą fabułą.

  Akceptuję regulamin i jego postanowienia.

 15. Uważam że HBO powinno zekranizować książkę ,,Królowa Lata” a także inne pozycje z tego cyklu, których autorką jest Melissa Marr. Tak poruszony temat wróżów byłby ciekawą odskocznią od wszechogarniających popularnych wilkołaków czy wampirów, stających się powoli nieodłączną częścią większości tworów fantastyki. Uważam że stacja HBO potrafiłaby zachować unikalny ,,niepokojący” klimat całości oraz wyciągnąć z całej historii nieoczywisty potencja. Książka pełna mroku i zmysłowości z pewnością byłaby dobrym materiałem na serial, a z wykonaniem HBO serial ten mógłby zawładnąć sercami i umysłami nie tylko ludzi młodych swoją nieoczywistą fabułą i (jak na HBO przystało) niezwykłą realizacją ze strony audiowizualnej.

  Świadomie akceptuję regulamin

 16. Stawiałabym na “Człowieka o 24 twarzach”. Wiem, że powstał podobny film, “Split”, ale zawiódł mnie strasznie, bo z osoby o ciężkim życiu i problemach z dostosowaniem się do społeczeństwa zrobiono kanibala-psychopatę, w dodatku łażącego po ścianach. Absurd.
  Natomiast historia Billy’ego Milligana to opowieść o człowieku zwodzonym i blokowanym przez swój własny umysł, która walczy sama ze sobą i swoją psychiką, osoby dotkniętej ciężką przypadłością rozszczepienia osobowości, próbującej żyć normalnie. Ksiązka nie tylko wzbudza współczucie i rozbudza empatię, ale także fascynuje pod względem kognitywistyki, a przy okazji obala mit osoby chorej psychicznie jako kogoś w kaftanie, siedzącego w pokoju bez klamek. Myślę, że HBO umiałoby dobrze pokazać tragedię tego typu ludzi i udowodnić, że potrzebują naszego wsparcia, a nie ostracyzmu.

 17. Myślę że HBO powinno zekranizować książkę “Turkusowe szale” napisaną przez Remigiusza Mroza. Powieść ta opowiada o obronie brytyjskiego nieba przez Polaków. Uważam że dzięki tej ekranizacji wielu młodych ludzi dowiedziałoby się więcej o wojnie i doceniło życie w wolnym kraju.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu