Wygraj książkę „Aru Shah i Złote Miasto” [ZAKOŃCZONY]

-

Czwarty tom serii o Pandawach zapiera dech w piersi magią i jest pełen niesamowitych stworzeń, podstępnych bogów oraz przezabawnych dialogów. Kto go przeczyta, nie będzie mógł się doczekać ostatniej części tej serii! A już dziś możecie spróbować swoich sił w naszym konkursie, w który do wygrania jest jeden z dwóch egzemplarzy książki Aru Shah i Złote Miasto.

Wygraj książkę „Aru Shah i Złote Miasto” [ZAKOŃCZONY]

Aru Shah wypowiedziała życzenie przy Drzewie Życzeń – ale nie pamięta jego treści. Przy czym ma prawie całkowitą pewność, że nie życzyła sobie kolejnej siostry… Kara twierdzi, że też jest córką Śpiącego. To także jedyna osoba, która może pomóc Aru w ucieczce z kryjówki Śpiącego i powrocie do domu, więc nasza bohaterka nie ma wyjścia: musi zaufać Karze.

Aru dręczą też wątpliwości, czy powinna nadal walczyć po stronie dewów w wojnie z asurami. Bogowie do tej pory nie wykazywali się zbytnią szczerością wobec niej i jej przyjaciół. Jak Kubera, władca złotego miasta Lanka, który obiecał drużynie Ziemniaków dwie potężne bronie, ale pod warunkiem że siostry przejdą pomyślnie ciężkie próby. Jeśli im się nie uda, nie będą miały szans w walce z armią Śpiącego, która ma niebawem ruszyć na Lankę, a później na cały Innoświat.

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Która mitologiczna postać jest Twoją ulubioną i dlaczego?

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygrają dwie, najbardziej kreatywne odpowiedzi, a jej pomysłodawcy otrzymają po jednym egzemplarzu książki Aru Shah i Złote Miasto. Na wasze zgłoszenia czekamy do 19 lipca 2021, do godziny 23:59.

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem. 
 1. Organizatorem konkursu jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród wydawnictwo Galeria Książki.
 2. Konkurs odbywa się na stronie https://popbookownik.pl/.
 3. Konkurs trwa do 19 lipca 2021, do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do Internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. W zgłoszeniu Uczestnik powinien zawrzeć klauzurę: “Akceptuję regulamin”. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem. 
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze dwie najciekawsze według niego. Autorom wybranych komentarzy zostaną wręczone nagrody w postaci jednego egzemplarza książki Aru Shah i Złote Miasto. (każdy zwycięzca otrzyma po jednej książce).
 9. Wyniki zostaną podane na stronie z konkursem w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu, jako odpowiedź na zwycięski komentarz, a wysyłka nagród nastąpi w ciągu 30 dni od przekazania danych adresowych przez Zwycięzców do Organizatora.
 10. W przypadku niepodania przez zwycięzcę danych w ciągu siedmiu dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników, nagroda dla niego przepada i przechodzi dalej, do osoby, którą Organizator wskaże jako tę z kolejną najciekawszą według niego odpowiedzią.
 11. Nagrodę stanowi książka Aru Shah i złote miasto (Roshani Chokshi).
 12. Koszt nadania nagród ponosi serwis Popbookownik. Wysyłka jedynie na terenie Polski.
 13. Jeden uczestnik może wziąć udział w danym konkursie tylko jeden raz – to znaczy, dodać tylko jedną odpowiedź na pytanie konkursowe.
 14. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 15. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.
 16. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.
 17. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 18. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.
 19. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.
 20. Dane określone w punkcie 14 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 21. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 22. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

18 komentarzy

 1. Mnie w mitologii najbardziej urzekła Brunhilda, która była najpiękniejszą z wszystkich walkirii które służyły Odynowi podczas walk. W czasie pokoju kiedy zeszła na ziemię podstępnie została zmuszona do walki. Za karę, że to zrobiła jej moce zostały jej odebrane. Czytając mit o Burnhildzie na końcu było mi jej żal, ponieważ bardzo polubiłem jej postać.

  Akceptuję regulamin

 2. Moją ulubioną postacią z mitologii jest a właściwie są Huldry z Mitologii nordyckiej. Można było je spotkać w lesie, w górach lub nad wodą. Huldry są bardzo ciekawymi postaciami ponieważ pomagały ludziom pracującym w lesie lub na wodzie, a kiedy jakiś człowiek się w niej zakochał tą zabierała go ze sobą do swojego świata.
  Huldra jako postać z mitologii jest bardzo intrygującą postacią.

  Akceptuję regulamin
  (Napisałem jeszcze raz to samo ponieważ zapomniałem dodać akceptację regulaminu pozdrawiam 🙂 )

 3. Moją ulubioną postacią z mitologii jest a właściwie są Huldry z Mitologii nordyckiej. Można było je spotkać w lesie, w górach lub nad wodą. Huldry są bardzo ciekawymi postaciami ponieważ pomagały ludziom pracującym w lesie lub na wodzie, a kiedy jakiś człowiek się w niej zakochał tą zabierała go ze sobą do swojego świata.
  Huldra jako postać z mitologii jest bardzo intrygującą postacią.

 4. Słowiański Perun, gromowładny. Dlatego, że uosabiał „jasną” stronę burzy, groźną i jednocześnie przyjazną człowiekowi. U Słowian burza to była walka bogów. Siły ciemności reprezentowały ciemne chmury i ulewy, a pioruny i gromy siły jasności. Przez gromy były nawet usprawiedliwiane przez ludność. Dzięki jego walce z Welesem kojarzymy ogrom z obfitością.
  “Akceptuję regulamin”.

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię książką! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody, na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać ARU.

 5. Moja ulubiona postać mitologiczna to Patroklos. Moim zdaniem jest jedną z najbardziej bohaterskich postaci nie tylko w mitologii, ale i w całej literaturze. Jego odwaga w wyjściu na przeciw Troi, kiedy Achilles uniósł się dumą i wycofał z walki, niezmiennie mnie porusza. Był wiernym przyjaciele i oddanym sprawie wojownikiem i jeszcze mocniej widać to po tym, jak wielką żałobę wywołała jego śmierć. Fragmenty „Iliady”, które opisują jego śmierć oraz ból odczuwany z tego powodu przez Achillesa i resztę Greków to jedna z najbardziej wzruszających treści, jakie czytałam.

 6. Ulubiona postać z mitologii to zdecydowanie Loki z mitologii nordyckiej! Przeobrażenie się w różne stworzenia jest genialne, ma on 3 dzieci które sa najbardziej potężnymi, że tak powiem, monstrumami w tej mitologii. Poza tym jego urok do knucia, mieszania i podrzucania każdemu kłody pod nogi nie równa się z nikim 😉

 7. Jedną z moich ulubionych opowieści mitologicznych jest konflikt Seta i Horusa pragnącego pomścić ojca i to właśnie Bóg-Sokół jest moim ulubionym bohaterem. A konflikt był naprawdę niesamowity, obfitujący w transmutację, masturbację, nekrofilię, operacje plastyczne, skrytobójstwo, bezczeszczenie zwłok, gwałt… w stylu więziennym i dosyć wygadane boskie nasienie… a to wszystko w walce o władzę. Do tego Horus jest naprawdę świetnie zarysowaną postacią, z dziecięcą naiwnością, ale też zawziętością i wolą walki. No i ma całkiem ciekawy image… 😀

  Akceptuję regulamin.

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię książką! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody, na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać ARU.

 8. Moją ulubioną postacią z mitologii jest Odyseusz, ponieważ w w wielu historiach jego osoba nieraz wykazała się odwagą i cechą którą najbardziej w nim cenię mianowicie pomysłowością. Odyseusz odegrał ważną rolę w mitologii bo to właśnie dzięki niemu Grecy wygrali wojnę Trojańską.

  Akceptuję regulamin

 9. Moją ulubioną postacią z mitologii jest Odyseusz, ponieważ istnieje wiele opowieści z jego osobą, w których to nie raz wykazał się odwagą i cechą którą najbardziej w nim cenię mianowicie pomysłowością. Odyseusz w mitologii odegrał ważną rolę ponieważ to właśnie dzięki niemu Grecy wygrali wojnę Trojańską.

 10. “Akceptuję regulamin”.
  SYZYF

  zawsze ma co robić- jak ka
  zawsze od początku- jak ja
  nigdy nie widać końca – jak u mnie
  czasem wydaje się, że wysiłek idzie na marne- jak u mnie

  po prostu bratnia dusza…

 11. Morrigan z mitologii celtyckiej. To mroczna, a zarazem fascynująca postać. Bogini magii, zniszczenia i wojny. Po prostu mieszanka wybuchowa.

  akceptuję regulamin

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu