Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o nowych produkcjach Marvel Cinematic Universe

-

Stało się! Podczas San Diego Comic-Conu wytwórnia Marvel Studios zaprezentowała swoje filmowe i serialowe plany na lata 2020-2021. Spekulacjom nie było końca. Fani na forach internetowych prześcigali się w postach o tym, jakie produkcje zapowie Kevin Feige, i co za tym idzie, przygody których bohaterów dane nam będzie podziwiać na ekranach kin i telewizorów w nadchodzących latach.

Spodziewaliśmy się rozpiski na nadchodzące pięć lat, tak jak to miało miejsce w 2014 roku, kiedy prezes Marvel Studios zapowiedział produkcje na całą trzecią fazę uniwersum. Niektórzy mogą czuć się zawiedzeni, bowiem plan wytwórni obejmuje najbliższe dwa lata, ale hej, w tym okresie dostaniemy pięć filmów i pięć seriali. To chyba nie tak źle? Tym bardziej, że zmierzające na Disney+ produkcje mają nie odbiegać jakościowo od widowisk kinowych. Poniżej postaramy się przedstawić wam najważniejsze informacje związane z nadchodzącymi projektami Marvel Cinematic Universe.

 

Rozpiska filmów i seriali Disney+

Black Widow – premiera 1 maja 2020 r.

Obsada: Scarlett Johansson jako Natasha Romanoff, David Harbour jako Alexei AKA The Red Guardian, Florence Pugh jako Yelena Belova, O-T Fagbenle jako Mason i Rachel Weisz jako Melina

Reżyseria: Cate Shortland

Co wiemy o filmie: Będzie to pierwszy film czwartej fazy MCU. David Harbour wcieli się w postać zwaną Red Guardianem, czyli rosyjską wersją Kapitana Ameryki. Jest przeszkolony przez KGB i uzdolniony w walce wręcz oraz zaawansowanych metodach szpiegostwa. Podobnie jak Cap, posiada swoją metalową tarczę, powracającą do niego dzięki polu magnetycznemu. Rachel Weisz wciela się w postać Maleny, będącej doświadczonym szpiegiem i zabójcą. Jest zaangażowana w eksperyment naukowy, który by nie zdradzić szczegółów fabuły na chwilę obecną pozostaje dla nas tajemnicą. O.T. Fagbenle to postać mająca odpowiadać za wsparcie dla szpiegów lub superbohaterów, cokolwiek będzie to znaczyć. Prawdopodobnie dostaniemy drobny wątek romantyczny między Czarną Wdową a tą postacią. Florence Pugh wciela się w Yelenę i ma być jedną z głównych bohaterek filmu. To kobieta  wzorująca się na Czarnej Wdowie. Odtwórczyni tytułowej roli zdradziła, iż jej bohaterka znajdzie się w trudnym położeniu, w którym nie będzie mogła zwrócić się do nikogo o pomoc, i sama zmuszona zostanie by stawić czoła swoim demonom. Fabuła filmu rozgrywa się po wydarzeniach z filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. Głównym antagonistą produkcji zostanie Taskmaster, który posiada doskonałą pamięć ruchową, pozwalającą mu odwzorowywać ataki przeciwnika. Będzie w stanie bez najmniejszego wysiłku opanować niemal wszystkie style walki. Posiada bogaty arsenał broni wzorowanej na tej używanej przez swoich przeciwników, jak na przykład tarczę Kapitana Ameryki. Komiksowa wersja tej postaci była agentem Hydry i walczyła z agentami T.A.R.C.Z.Y.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o nowych produkcjach Marvel Cinematic Universe
@Marvel logo filmu
The Falcon And the Winter Soldier – premiera jesień 2020 r.

Obsada: Anthony Mackie jako Falcon, Sebastian Stan jako Zimowy Żołnierz, Daniel Brühl jako Baron Zemo

Reżyseria: brak informacji

Co wiemy o serialu: Pierwszy serial MCU, jaki zobaczymy na platformie streamingowej Disney+. Pokaże Bucky’ego Barnesa odnajdującego się w świecie, w którym nie jest już ściganym przestępcą. Stara się być zwykłym gościem chodzącym na randki i mającym problemy z używaniem smartfona. Natomiast Sam Wilson spróbuje zastąpić Steve’a Rogersa w roli Kapitana Ameryki, od którego nie przejął jeszcze tytułu, ponieważ zmaga się z wątpliwościami, czy przekazanie tarczy właśnie jemu to dobra decyzja Capa. Relacja między bohaterami ma rozwijać się w zabawny, wręcz komediowy sposób, czego namiastkę widzieliśmy już w Wojnie bohaterów. Wydarzenia z The Falcon And the Winter Soldier wpłyną na przyszłe filmy i seriale MCU. Prócz dwójki tytułowych bohaterów w produkcji powrócą Daniel Brühl jako Helmut Zemu oraz Emily VanCamp w roli Sharon Carter/Agentki 13. Dzięki temu dowiemy się, jak te postacie rozwinęły się po wydarzeniach z Wojny bohaterów. Baron Zemo ma być głównym antagonistką serialu, a mówi się też o byciu liderem grupy Thunderbolts, tak jak w niektórych komiksach.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o nowych produkcjach Marvel Cinematic Universe
@Marvel logo serialu
The Eternals – premiera 6 listopada 2020 r.

Obsada: Richard Madden jako Ikaris, Kumail Nanjiani jako Kingo, Lauren Ridloff jako Makkari, Brian Tyree Henry jako Phastos, Salma Hayek jako Ajak, Lia McHugh jako Sprite, Don Lee jako Gilgamesh, Angelina Jolie jako Thena

Reżyseria: Chloé Zhao

Co wiemy o filmie: Na Comic-Conie Marvel zaprezentował pierwszą grafikę prezentującą czterech potężnych Celestiali. Byli oni przedstawicielami rasy kosmitów, mających wpływ na wydarzenia z historii ludzkości. Odpowiadają za stworzenie tytułowych Eternals – Przedwiecznych, jak również charakterystycznego dla X-Menów genu X. O samym filmie i fabule nie wiadomo zbyt wiele. Przywódczynią, a wręcz matką grupy Przedwiecznych będzie Ajak, w którą wcieli się Salma Hayek, a rola antagonisty przypadnie Gilgameshowi, posiadającemu ponoć większą siłę niż sam Hulk.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o nowych produkcjach Marvel Cinematic Universe
@Marvel logo filmu
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – premiera 12 lutego 2021 r.

Obsada: Simu Liu jako Shang-Chi, Tony Leung jako Mandarin, Akwafiny w nieokreślonej roli

Reżyseria: Destin Daniel Cretton

Co wiemy o filmie: Jedną z najważniejszych informacji, jakie wiemy o filmie, jest to, iż w końcu na ekranach kin zobaczymy prawdziwego Mandaryna. W tej roli wystąpi gwiazda kina azjatyckiego, Tony Leung. Film opowie historię pierwszego biegłego w sztukach walki bohatera MCU. O samej fabule na chwilę obecną niewiele wiadomo. Produkcja zadebiutuje 12 lutego 2021 roku, czyli w chiński Nowy Rok.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o nowych produkcjach Marvel Cinematic Universe
@Marvel logo filmu
WandaVision – premiera wiosna 2021 r.

Obsada: Elizabeth Olsen jako Scarlet Witch, Paul Bettany jako Vision, Teyonah Parris jako Monica Rambeau

Reżyseria: brak informacji

Co wiemy o serialu: Serial, w którym powrócą postacie Visiona i Scarlet Witch, będzie ściśle powiązany z filmem Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Wydarzenia zaprezentowane na ekranie mają rozgrywać się w latach 50., co zasugerowała sama Elizabeth Olsen, nawiązując do grafik koncepcyjnych, jakie jej pokazano, i na których bohaterowie ubrani są w stylu tamtych lat. Swego czasu pisano o tym, iż fabularnie serial czerpał będzie z komiksu Vision autorstwa Toma Kinga. Sam Kevin Feige stwierdził, iż jeśli ktoś uważa, że logowydaje siędziwne, to nawet nie wyobraża sobie, co zaprezentują twórcy. Powiązanie tej produkcji z filmem o Doktorze Strange’u prawdopodobnie ma związek z multiwersum, a ściślej mówiąc, z wytworzeniem przez Scarlet Witch alternatywnej rzeczywistości, w której Vision nie poległ z rąk Thanosa. Stąd wspomniane lata 50. W produkcji pojawi się też Monica Rambeau. Jej młodszą wersję poznaliśmy w produkcji Captain Marvel. W komiksach dorosła Rambeau stała się superbohaterką o pseudonimach Pulsar, Photon lub Spectrum. Serial odpowie na pytanie, skąd wzięło się określanie Wandy Maximoff mianem Scarlet Witch.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o nowych produkcjach Marvel Cinematic Universe
@Marvel logo serialu
Doctor Strange in the Multiverse of Madness – 7 maja 2021 r.

Obsada: Benedict Cumberbatch jako Doctor Strange, Elizabeth Olsen jako Scarlet Witch

Reżyseria: Scott Derrickson

Co wiemy o filmie: W filmie prócz Benedicta Cumberbatcha pojawi się Elizabeth Olsen w roli Scarlet Witch. Jej postać odegra jedną z ważniejszych ról. Film powiązany zostanie z serialem WandaVision, którego fabuła poprowadzi bezpośrednio do kinowej produkcji o Sorcerer Supreme. Reżyser Scott Derrickson i Kevin Feige zapowiedzieli, że będzie to pierwszy horror w MCU. Postać Doctora Strange’a, według słów odgrywającego tę rolę Benedicta Cumberbatcha, ma stać się w pewnym sensie biernym widzem, nie przeczuwającym tego, jakie zło może spróbować go unicestwić. Wiąże się to z faktem utraty Kamienia Czasu, a co za tym idzie, brakiem możliwości podejrzenia przyszłości i licznych wariantów nadchodzących wydarzeń.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o nowych produkcjach Marvel Cinematic Universe
@Marvel logo filmu
Loki – premiera wiosna 2021 r.

Obsada: Tom Hiddleston jako Loki

Reżyseria: brak informacji

Co wiemy o serialu: Serialowy Loki to ten sprzed przemiany wewnętrznej. To wciąż samolubny złoczyńca, w pierwszej części Avengers próbujący podbić planetę Ziemię i którego po raz ostatni na ekranach kin widzieliśmy w tej gorszej wersji w Avengers: Koniec gry. Serial odpowie na pytanie, gdzie podział się Loki po przejęciu potężnego Tesseraktu w jednej ze scen z Końca gry. Loki ma podróżować w czasie, między innymi do lat 70. ubiegłego wieku.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o nowych produkcjach Marvel Cinematic Universe
@Marvel logo serialu
What If…? – premiera lato 2021 r.

Obsada: Jeffrey Wright jako The Watcher, Michael B. Jordan jako Erik Killmonger, Sebastian Stan jako Bucky Barnes, Josh Brolin jako Thanos, Mark Ruffalo jako Hulk, Tom Hiddleston jako Loki, Samuel L. Jackson jako Nick Fury, Chris Hemsworth jako Thor, Hayley Atwell jako Peggy Carter, Chadwick Boseman jako Czarna Pantera, Karen Gillan jako Nebula, Jeremy Renner jako Hawkeye, Paul Rudd jako Ant-Man, Michael Douglas jako Hank Pym, Neal McDonough jako Timothy Dugan, Dominic Cooper jako Howard Stark, Sean Gunn jako Kraglin, Natalie Portman jako Jane Foster, David Dastmalchian jako Kurt, Stanley Tucci jako Dr. Abraham Erskine, Taika Waititi jako Korg, Toby Jones jako Dr. Arnim Zola, Djimon Hounsou jako Korath, Jeff Goldblum jako Grandmaster, Michael Rooker jako Yondu i Chris Sullivan jako Taserface

Reżyseria: brak informacji

Co wiemy o serialu: Produkcja ta skupi się na przedstawieniu alternatywnych przygód bohaterów znanych z filmów i komiksów Marvela. W swoich rolach powrócą największe gwiazdy MCU, które użyczą głosu całej gamie znanych postaci. Każdy z odcinków zaprezentuje odrębną i zamkniętą historię z alternatywnych wersji MCU. Narratorem produkcji będzie potężna istota zwana Watcherem, którego głównym zadaniem jest obserwowanie zachowań wszelkich ras we wszechświecie. Głosu tej postaci użyczy znany m.in z Westworld Jeffrey Wright.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o nowych produkcjach Marvel Cinematic Universe
@Marvel logo serialu
Hawkeye – premiera jesień 2021 r.

Obsada: Jeremy Renner jako Clint Barton, ????? w roli Kate Bishop

Reżyseria: brak informacji

Co wiemy o serialu: Już samo logo produkcji nawiązuje do bardzo dobrze ocenianej serii komiksów o Hawkeye’u autorstwa Matta Fractiona i Davida Aji. W serialu prócz Clinta Burtona pojawi się jego protegowana, czyli Kate Bishop. Fabuła skupi się w dużej mierze na ukazaniu tego, jak Hawkeye trenuje swoją potencjalną następczynię. Dowiemy się też, gdzie się podziewał i co robił główny bohater, gdy przyjął pseudonim Ronin.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o nowych produkcjach Marvel Cinematic Universe
@Marvel logo serialu
Thor: Love and Thunder – premiera 5 listopada 2021 r.

Obsada: Chris Hemsworth jako Thor, Tessa Thompson jako Valkyrie, Natalie Portman jako Jane Foster

Reżyseria: Taika Waititi

Co wiemy o filmie: Największą i najbardziej zaskakującą informacją związaną z nowymi przygodami Thora było ogłoszenie powrotu Natalie Portman do roli Jane Foster. Po średnio przyjętych dwóch pierwszych filmach aktorka postanowiła odpuścić sobie przygodę z tym uniwersum. Jak się okazało, nie trwało to zbyt długo i już w 2021 roku ujrzymy ją ponownie i to w roli Mighty Thor! Taika Waititi zdradził, że film bazuje na współczesnych komiksach autorstwa Jasona Aarona o Bogu Piorunów, w których to Odinson przestał być godny, a chora na nowotwór Jane Foster stała się posiadaczką Mjolnira. Prócz tego ujawniono, że grana przez Tessę Thompson Walkiria, , zostanie pierwszą przedstawicielką LGBTQ+ świata MCU. Nowa władczyni Asgardu, a raczej Nowego Asgardu, na cel obierze sobie znalezienie swojej królowej. Jak zapewne pamiętacie, pod koniec Końca gry Thor dołączył do Strażników Galaktyki. Nie jest tajemnicą, że powstaje trzecia część przygód Star-Lorda i spółki, co za tym idzie rodzi się pytanie, czy Thor na długo zagościł w ekipie Strażników i w jakim okresie na linii czasowej rozgrywać się będzie film, za którego reżyserię ponownie odpowie James Gunn. Sam zainteresowany zdradził na Twitterze, że Strażnicy Galaktyki vol. 3 będą rozgrywać się po filmie Thor: Love and Thunder. Możemy się tylko domyślać, czy któryś ze Strażników pojawi się w produkcji o Thorze i czy postać Gromowładnego zagości w filmie Jamesa Gunna, na co liczą fani tego herosa. W czwartej części Thora powróci ulubieniec fanów, czyli Korg.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o nowych produkcjach Marvel Cinematic Universe
@Marvel logo filmu

Co dalej?

Wiemy również, że prócz powyższych produkcji, posiadającyh przynajmniej orientacyjne daty premiery, Marvel Studios pracuje nad takimi filmami, jak Strażnicy Galaktyki 3, Czarna Pantera 2 i Kapitan Marvel 2. Kevin Feige zdradził też, że do MCU dołączy łowca wampirów Blade, w którego wcieli się Mahershala Ali, goszczący nawet na scenie pod sam koniec panelu w San Diego. Historia lubi się powtarzać, bowiem kilka lat temu w podobny sposób ogłoszono angaż Brie Larson do roli Captain Marvel. Prezes Marvel Studios nie byłby sobą, gdyby nie zostawił nas z tą informacją rozpalającą wyobraźnię.

Jak pewnie wiele osób zauważyło, w czwartej fazie zabrakło filmu o Avengers. Na ten temat postanowił wypowiedzieć się sam Kevin Feige, który po panelu udzielił kilku ciekawych informacji. Poniżej najciekawsze z nich.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o nowych produkcjach Marvel Cinematic Universe
@Marvel logo filmu

W tym roku otrzymaliśmy film zatytułowany Avengers: Koniec Gry który jest swoistym zakończeniem pewnego etapu, domkniętym epilogiem w postaci Spider-Man: Daleko od domu. Jest to koniec drogi dla kilku bohaterów. Natomiast faza czwarta ma dać nam zupełnie nowe fakty na temat postaci takich, jak Czarna Wdowa. Poznamy nowych bohaterów, jak Shang-Chi czy Eternals, a Doctor Strange i Thor dostaną nowe przygody. Do tego dochodzą seriale, które według prezesa mają być spektakularne i zobaczymy w nich rzeczy, których nawet się nie spodziewamy. Avengers, gdy wrócą na ekrany kin, będą zupełnie inną drużyną, w skład której wejdą zarówno te postacie, które już znamy, jak i zupełnie nowi bohaterowie.

Podczas panelu ogłoszono, że trwają również prace nad filmem o Fantastycznej Czwórce oraz Mutantach. Feige zapytany później w jednym z wywiadów o to, dlaczego użył słowa Mutanci zamiast X-Meni sprostował, iż dla niego te słowa są tożsame, można używać ich zamiennie i nie oznacza to, że będą unikać użycia tego drugiego jako potencjalnego tytułu filmu. Jednakże zamierzają zaprezentować coś zupełnie innego w kwestii X-Ludzi, niż dotychczas pokazywało 20th Century Fox.

Prezes Marvel Studios jest podekscytowany faktem stworzenia filmu o Fantastycznej Czwórce. Tego, że w końcu będą mogli dać nam produkcję o pierwszej rodzinie Marvela i to w takiej formie oraz na takim poziomie, na jaki te postacie zasługują.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o nowych produkcjach Marvel Cinematic Universe
@Marvel logo filmów i seriali

Odnośnie wspólnych przygód bohaterów wspomniał o serialu The Falcon And The Winter Soldier, w którym na ekranie zobaczymy parę tytułowych bohaterów. O WandaVision, w którym pojawi się również Monica Rembeau, którą jako dziecko widzieliśmy w Captain Marvel. O tym, że Doctor Strange będzie dzielił ekranowy czas ze Scarlet Witch w pierwszym horrorze Marvel Studios. Tak więc już na początku czwartej fazy dostaniemy podwaliny pod jakąś większą historię. Według jego słów faza piąta, podobnie jak czwarta, jest już zaplanowana i pracowano nad nimi obiema przez ostatnie pięć lat. Nie zdecydowano się jej jeszcze ogłosić, bowiem dziesięć produkcji zapowiedzianych na najbliższe dwa lata, to wystarczająca liczba tytułów. Feige odniósł się do tego, jak bardzo lubi prowadzenie narracji w produkcjach Marvela. Tworzenie napięcia, łączenie poszczególnych elementów układanki. Od teraz seriale, które trafią na platformę Disney+ będą integralną częścią uniwersum i wydarzenia w nich będą miały wpływ na produkcje filmowe, jak i na odwrót. Jakby nie patrzeć, to najbliższe dwa lata zapowiadają się w MCU bardzo owocnie.

Inne artykuły tego redaktora

1 komentarz

Popularne w tym tygodniu