Władca Pierścieni: Dwie Wieże – druga część trylogii w IMAX Cinema City

Najsłynniejsza trylogia w dziejach kina i największe ekrany w Polsce – tak 20. rocznicę Władcy Pierścieniświętuje Cinema City. Od dzisiaj do 1 maja premierowo w technologii IMAX pokazane zostaną Dwie Wieże – druga część trylogii. Na ponad 315 metrach kwadratowych ekranu i z wyjątkowymi efektami dźwiękowymi fani LOTR po raz pierwszy będą mogli zobaczyć bitwę pod Helmowym Jarem, uznawaną przez wielu za najbardziej widowiskową scenę walk w historii kina.

Druga część kultowej trylogii Petera Jacksona zabiera widzów w miejsce, w którym zostawiła ich poprzedniczka. Drużyna Pierścienia została rozbita, Frodo, Powiernik Pierścienia (Elijah Wood) i Sam (Sean Astin), chcąc za wszelką cenę wypełnić misję zniszczenia Pierścienia Władzy w krainie Mordor, oddalają się od grupy nie chcąc narażać jej członków na kolejne niebezpieczeństwa. Mają też świadomość, że w pojedynkę łatwiej będzie unikać im szukających ich nieprzyjaciół. Aragorn (Viggo Mortensen), Legolas (Orlando Bloom) i Gimli (John Rhys-Davies) postanawiają z kolei wyruszyć tropem grupy Uruk-Hai, która porwała w niewolę dwójkę hobbitów, Merry’ego (Dominic Monaghan) i Pippina (Billy Boyd). Nieprzyjaciel jednak nie śpi – Saruman (Christopher Lee), czarodziej-zdrajca, który dołączył do Saurona, planuje przejąć kontrolę nad krainą Rohan.

Polscy widzowie pierwszą część trylogii mieli okazję zobaczyć w IMAX na początku tego roku. Kontynuacja serii w tej technologii była niecierpliwie wyczekiwana, ze względu na wyjątkowe doznania jakie oferuje. IMAX to jedyne w swoim rodzaju, pełnowymiarowe doświadczenie kinowe. Niezwykłe wrażenia zapewniane są przez panoramiczny, ogromny ekran oraz doskonały, przestrzenny dźwięk, dzięki głośnikom umieszczonym w starannie wyznaczonych miejscach: za ekranem, po bokach sali oraz na suficie. Ekrany IMAX w Polsce mają 24 metry szerokości i 18 metrów wysokości, co w połączeniu z efektami dźwiękowymi oferuje przeżycia filmowe przekraczające granice wyobraźni.

Święto Władcy Pierścieni to nie jedyne emocje w Cinema City w weekend majowy. 29 kwietnia premierę będą miały jeszcze trzy tytuły – francuska komedia Rodzinna zamiana ciał, horror X oraz familijna animacja Nawet myszy idą do nieba. Odbędą się również przedpremierowe pokazy polskiego filmu Fucking Bornholm, 1 maja w wybranych kinach oraz 3 maja we wszystkich kinach Cinema City.

Rodzinna zamiana ciał to szalona zabawa filmowa oparta na znanej konwencji pomieszania dusz i ciał, która tym razem przytrafia się w klasycznej rodzinie. Matka, ojciec, dwójka nastoletnich dzieci i sześciolatka budzą się pewnego ranka w innych ciałach domowników, co jak można się domyślić, generuje spore zamieszanie, a widzom daje okazję do sporej dawki śmiechu. Emocje towarzyszyć będą także premierowym seansom filmu X. Mistrzowski horror Ti Westa o młodych filmowcach, którzy w domu na teksańskim odludziu muszą zmierzyć się z ekscentrycznymi gospodarzami i z przerażającymi wydarzeniami, których nie było w scenariuszu. W rolach głównych zobaczymy Mię Goth (Suspiria, Nimfomanka) Jennę Ortegę (Krzyk, Naznaczony) i Scotta Mescudiego, znanego jako raper Kid Cudi.

Najmłodsi z rodzinami zobaczą pogodną i zabawną animację Nawet myszy idą do nieba, która pokazuje co dzieje się, gdy przebojowe zwierzaki trafiają w zaświaty. Tam nawet mała myszka i lis mogą zostać przyjaciółmi.  W nowym świecie muszą porzucić swoje instynkty i stawić czoła fantastycznej przygodzie. Mimo początkowej niechęci postanawiają wspólnie odkryć tajemnice niezbadanych i zaskakujących zaświatów. Czy sprostają nowym wyzwaniom i niecodziennej przygodzie? Filmowa animacja powstała w koprodukcji polsko-czesko-francusko-słowackiej, a za reżyserię odpowiadają Jan Bubeníček i Denisa Grimmová.

Natalia Jóźwiak
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu