Władca Pierścieni: Dwie Wieże – druga część trylogii w IMAX Cinema City

Najsłynniejsza trylogia w dziejach kina i największe ekrany w Polsce – tak 20. rocznicę Władcy Pierścieniświętuje Cinema City. Od dzisiaj do 1 maja premierowo w technologii IMAX pokazane zostaną Dwie Wieże – druga część trylogii. Na ponad 315 metrach kwadratowych ekranu i z wyjątkowymi efektami dźwiękowymi fani LOTR po raz pierwszy będą mogli zobaczyć bitwę pod Helmowym Jarem, uznawaną przez wielu za najbardziej widowiskową scenę walk w historii kina.

Druga część kultowej trylogii Petera Jacksona zabiera widzów w miejsce, w którym zostawiła ich poprzedniczka. Drużyna Pierścienia została rozbita, Frodo, Powiernik Pierścienia (Elijah Wood) i Sam (Sean Astin), chcąc za wszelką cenę wypełnić misję zniszczenia Pierścienia Władzy w krainie Mordor, oddalają się od grupy nie chcąc narażać jej członków na kolejne niebezpieczeństwa. Mają też świadomość, że w pojedynkę łatwiej będzie unikać im szukających ich nieprzyjaciół. Aragorn (Viggo Mortensen), Legolas (Orlando Bloom) i Gimli (John Rhys-Davies) postanawiają z kolei wyruszyć tropem grupy Uruk-Hai, która porwała w niewolę dwójkę hobbitów, Merry’ego (Dominic Monaghan) i Pippina (Billy Boyd). Nieprzyjaciel jednak nie śpi – Saruman (Christopher Lee), czarodziej-zdrajca, który dołączył do Saurona, planuje przejąć kontrolę nad krainą Rohan.

Polscy widzowie pierwszą część trylogii mieli okazję zobaczyć w IMAX na początku tego roku. Kontynuacja serii w tej technologii była niecierpliwie wyczekiwana, ze względu na wyjątkowe doznania jakie oferuje. IMAX to jedyne w swoim rodzaju, pełnowymiarowe doświadczenie kinowe. Niezwykłe wrażenia zapewniane są przez panoramiczny, ogromny ekran oraz doskonały, przestrzenny dźwięk, dzięki głośnikom umieszczonym w starannie wyznaczonych miejscach: za ekranem, po bokach sali oraz na suficie. Ekrany IMAX w Polsce mają 24 metry szerokości i 18 metrów wysokości, co w połączeniu z efektami dźwiękowymi oferuje przeżycia filmowe przekraczające granice wyobraźni.

Święto Władcy Pierścieni to nie jedyne emocje w Cinema City w weekend majowy. 29 kwietnia premierę będą miały jeszcze trzy tytuły – francuska komedia Rodzinna zamiana ciał, horror X oraz familijna animacja Nawet myszy idą do nieba. Odbędą się również przedpremierowe pokazy polskiego filmu Fucking Bornholm, 1 maja w wybranych kinach oraz 3 maja we wszystkich kinach Cinema City.

Rodzinna zamiana ciał to szalona zabawa filmowa oparta na znanej konwencji pomieszania dusz i ciał, która tym razem przytrafia się w klasycznej rodzinie. Matka, ojciec, dwójka nastoletnich dzieci i sześciolatka budzą się pewnego ranka w innych ciałach domowników, co jak można się domyślić, generuje spore zamieszanie, a widzom daje okazję do sporej dawki śmiechu. Emocje towarzyszyć będą także premierowym seansom filmu X. Mistrzowski horror Ti Westa o młodych filmowcach, którzy w domu na teksańskim odludziu muszą zmierzyć się z ekscentrycznymi gospodarzami i z przerażającymi wydarzeniami, których nie było w scenariuszu. W rolach głównych zobaczymy Mię Goth (Suspiria, Nimfomanka) Jennę Ortegę (Krzyk, Naznaczony) i Scotta Mescudiego, znanego jako raper Kid Cudi.

Najmłodsi z rodzinami zobaczą pogodną i zabawną animację Nawet myszy idą do nieba, która pokazuje co dzieje się, gdy przebojowe zwierzaki trafiają w zaświaty. Tam nawet mała myszka i lis mogą zostać przyjaciółmi.  W nowym świecie muszą porzucić swoje instynkty i stawić czoła fantastycznej przygodzie. Mimo początkowej niechęci postanawiają wspólnie odkryć tajemnice niezbadanych i zaskakujących zaświatów. Czy sprostają nowym wyzwaniom i niecodziennej przygodzie? Filmowa animacja powstała w koprodukcji polsko-czesko-francusko-słowackiej, a za reżyserię odpowiadają Jan Bubeníček i Denisa Grimmová.

Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Popularne w tym tygodniu