Gwiazdy, komedie i dramaty – wielkie premiery w Cinema City

Aż trzy komedie i dwa dramaty – 22 kwietnia w Cinema City obfitować będzie w premiery. Wśród najbardziej wyczekiwanych znajdą się Sonic 2: Szybki jak błyskawica – animowana komedia familijna, która pokazywana będzie również w formacie 4DX oraz Wiking – widowisko kostiumowe w gwiazdorskiej obsadzie. Dwie kolejne komedie to hollywoodzka produkcja z Nicolasem Cagem Nieznośny ciężar wielkiego talentu oraz brytyjski film Szalony świat Louisa Waina z Benedictem Cumberbatchem.  Ostatnim, choć wyjątkowym ze względu na tematykę premierowym tytułem będzie animacja Gdzie jest Anne Frank, najnowszy film Ariego Folmana.

Od teraz bilety na wszystkie premierowe tytuły można kupić łatwiej i szybciej dzięki aplikacji mobilnej Cinema City. Jeden klik i wchodzisz do świata kina – aplikacja dostępna jest w Google Play i App Store.

Wielkie produkcje – familijna komedia oraz epicki dramat kostiumowy

Sonic 2: Szybki jak błyskawica w reżyserii Jeffa Fowlera jest kolejną odsłoną przygód lubianego, niebieskiego jeża, który tym razem zamierza udowodnić, że potrafi być prawdziwym bohaterem. Sposobność ku temu nadarza się szybko, gdy złoczyńcy planują zdobyć szmaragd mający moc niszczenia cywilizacji. Sonic razem ze swoim pomocnikiem Tailsem wyruszają w podróż, aby znaleźć szmaragd zanim wpadnie w niepowołane ręce. Wielką dawkę śmiechu i emocji zagwarantuje też doskonała obsada – Ben Schwartz, Tika Sumpter, Jim Carrey, James Marsden oraz Idris Elba.

Wiking to epicka opowieść, w której reżyser Robert Eggers zgromadził plejadę aktorskich gwiazd. Młody książę Amleth (Alexander Skarsgard) jest u progu stania się mężczyzną, gdy jego ojciec (Ethan Hawke) zostaje brutalnie zamordowany przez wuja Fjolnira (Claes Kasper Bang), a jego matka, księżna Gudrún (Nicole Kidman) porwana. Uciekając łodzią ze swojego królestwa, dziecko poprzysięga zemstę. Dwie dekady później Amleth jest wikingiem najeżdżającym słowiańskie wioski, gdzie pewna czarownica (Björk), przypomina mu o jego przysiędze: pomścić ojca, ocalić matkę, zabić wuja. Podróżując na statku z niewolnikami do Islandii, Amleth dostaje się na farmę swojego wuja z pomocą Olgi (Anya Taylor-Joy), zniewolonej słowiańskiej kobiety – i wyrusza, by dotrzymać przysięgi.

Nicolas Cage, który gra samego siebie oraz Benedict Cumberbatch w komediowej roli

Nieznośny ciężar wielkiego talentu to szalona komedia akcji, w której prawdziwa legenda kina wciela się w siebie samego. Gwiazda filmowa Nicolas Cage (w tej roli Nicolas Cage) tonie w długach. Aby się z nich wydostać przyjmuje nietypową, ale intratną propozycję od swojego bogatego wielbiciela – Javiego Gutierreza. Ma być honorowym gościem na jego przyjęciu urodzinowym w luksusowej rezydencji. Zapowiada się więc szampańska zabawa i nic nie zwiastuje kłopotów. Ale gdy do gry włączają tajni agenci amerykańskich służb, którzy składają Cage’owi propozycję nie do odrzucenia, sytuacja zaczyna się komplikować.

Szalony świat Louisa Waina opowiada niesamowitą historię życia i twórczości ekscentrycznego artysty, który swoją miłością do kotów zaraził całą Anglię, a z czasem cały świat. W roli głównej, w jednej z najciekawszych kreacji w karierze, wystąpi Benedict Cumberbatch (Dr Strange, Sherlock). Nominowanemu do Oscara aktorowi na dużym ekranie partnerują między innymi serialowa odtwórczyni roli Królowej Elżbiety II Claire Foy, twórca globalnych przebojów Jojo Rabbit i Thor: Ragnarok – Taika Waititi oraz ikona mrocznego rocka, muzyk i kompozytor – Nick Cave. Szalony świat Louisa Waina to chwytająca za serce, sensualna opowieść o miłości, szaleństwie, nieskrępowanej wyobraźni i zdumiewającym talencie mężczyzny, który – jak nikt przed nim w historii – wiedział i rozumiał… jak namalować kota. Kiedy część jego prac zostaje opublikowana w prasie, w Anglii wybucha prawdziwe kocie szaleństwo, a Wain z dnia na dzień trafia na usta całego kraju. Czy wobec sławy i popularności, na które nie był gotowy, zdoła poradzić sobie z presją, ciemną stroną geniuszu i tym, co przyniesie mu los?

Ostatnią premierą weekendu jest animowana opowieść Ariego Folmana, twórcy nominowanego do Oscara antywojennego Walca z Baszirem, film Gdzie jest Anne Frank. Zrealizowany na podstawie wydanego także w Polsce komiksu Folmana i Davida Polonsky’ego film zachwyci dzieci, rodziców i każdego miłośnika mądrej animacji. To niezwykle aktualna opowieść o tym, że każdy zasługuje na szacunek, ma prawo do godnego życia i bezpiecznego domu. W polskiej wersji językowej bohaterom użyczają swoich głosów Maja Ostaszewska i Maciej Stuhr. Punktem wyjścia dla animacji Ariego Folmana jest Dziennik Anne Frank, jedno z najważniejszych świadectw Holokaustu. Anne, ukrywająca się w Amsterdamie trzynastoletnia żydowska dziewczynka, kierowała swoje notatki do niewidzialnej przyjaciółki, Kitty. W filmie Folmana Kitty opuszcza karty książki, by w Amsterdamie z niedalekiej przyszłości odnaleźć Anne. I odkrywa, że choć co drugi szpital, most czy szkoła nosi tu imię autorki wojennych pamiętników, to miasto wciąż pełne jest uprzedzeń i ludzi, którzy muszą się ukrywać. Na ostateczny kształt i przesłanie filmu wpłynął kryzys uchodźczy z 2015 roku, który rozwiał złudzenie, że wojna, ucieczka i wykluczenie to doświadczenia na zawsze zamknięte w muzeach i na kartach podręczników historii. To głęboko humanistyczny film wzywający do pomocy słabszym, tolerancji i solidarności z każdym człowiekiem w potrzebie.

W weekend 23 i 24 kwietnia w 11 kinach Cinema City odbędą się pokazy przedpremierowe horroru X, którego premiera zaplanowana została na koniec kwietnia. Akcja dziejąca się w odludnym domu gdzieś w Teksasie, dziwni gospodarze goszczący grupę młodych twórców filmowych, przerażająca fikcja, która zmienia się w rzeczywistość – to wszystko składa się na elektryzujący horror, który warto zobaczyć.

Informacje o repertuarze dostępne są na www.cinema-city.pl .

Aby ułatwić udział w seansach Cinema City oferuje swoim widzom aplikację mobilną Cinema City dostępną w Google Play oraz App Store, która upraszcza i przyspiesza zakup biletów. Pozwala ona zapamiętać ulubione miejsca w salach kinowych oraz umożliwia dodanie karty płatniczej, pozwalając na błyskawiczne płatności za seanse, bez tracenia czasu w kolejkach.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu