„Wiedźmin” – rola krasnoluda Yarpena obsadzona! Sapkowski na planie serialu

0
Wiemy, kto wcieli się w krasnoluda Yarpena Zigrina w serialu Wiedźmin od platformy Netflix. Andrzej Sapkowski był także niedawno na planie i postanowił podzielić się swoimi wrażeniami.

W krasnoluda Yarpena Zigrina wcieli się Jeremy Crawford, znany między innymi z serialu Titans czy Man Seeking Woman. Yarpen jest jednym z przyjaciół Geralta, który brał udział w takich wydarzeniach, jak polowanie na złotego smoka czy bitwa pod Brenną.

"Wiedźmin" - rola krasnoluda Yarpena obsadzona! Sapkowski na planie serialu
Grafika: IMDb

Andrzej Sapkowski był niedawno gościem panelu dyskusyjnego zorganizowanego z okazji dołączenia pisarza do grona Absolwentów VIP Uniwersytetu Łódzkiego. Oczywiście nie zabrakło pytań związanych z serialem Wiedźmin, jednak Sapkowski nie mógł zdradzić zbyt wiele ze względu na wiążącą go umowę.

Jednak pisarz pozytywnie wypowiedział się o odtwórcy roli Geralta, w którego wciela się Henry Cavill.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”#cc2854″ class=”” size=”18″] Fajny kostium miał, prawda, i charakteryzację, owszem… [/perfectpullquote]

Twórca był także pod wrażeniem tego, jak dziś tworzy się tego typu produkcje.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”#cc2854″ class=”” size=”18″] Jest chyba z pięć ogromnych hal, ale ogromnych, olbrzymich, gdzie wszystko się tam dzieje i to nie jest największe podobno takie miasteczko na Węgrzech. Mają kolosalne podatkowe ulgi, ci ludzie, którzy to robią, więc pootwierali tego od groma. [/perfectpullquote]

Na koniec dodał jeszcze, że adaptacje są zawsze gorsze od oryginału, bo gdyby było inaczej, to nie najlepiej świadczyłoby to o samym twórcy. Scenariusz do serialu Wiedźmin uzyskał jednak aprobatę Sapkowskiego.

Materiał z całej rozmowy możecie obejrzeć poniżej:

Niedawno, Ted Sarandos, z zarządu platformy Netflix, potwierdził, że Wiedźmin zadebiutuje w czwartym kwartale 2019 roku (październik-grudzień).


Źródło: Vandal/YouTube
Grafika główna: Wiedźmin Wiki – Fandom