Ubisoft zapowiada esportową ligę „Rainbow Six Siege Polish Masters”

0
Po kilku miesiącach przerwy, polski oddział Ubisoftu powraca do fanów Rainbow Six Siege z nowym modelem znanego turnieju. 

W tym roku esportowa scena Rainbow Six Siege przechodzi wiele istotnych zmian, które dotyczą także polskich graczy.

Pierwsze efekty poznamy już wkrótce, kiedy ruszy Rainbow Six Polish Masters, gdzie osiem najlepszych drużyn powalczy o pulę nagród o wartości 60 tysięcy złotych. Jest to bezpośrednia kontynuacja turnieju Masters League, których trzy sezony były przeprowadzone na przestrzeni 2018 i 2019 roku i jak zapewnia brand manager gry, Kamil Ściana:

Już na Six Invitational 2020 ogłosiliśmy, że programy narodowe zyskają na znaczeniu i będą zasilały program globalny, a Polish Masters jest pierwszym krokiem w tym kierunku.

Niemal trzykrotnie dłuższy cykl rozgrywek niż pojedynczy sezon Masters League, trzykrotnie większa pula nagród i system ligowy, który odpowiada na oczekiwania naszej rosnącej społeczności to tylko część nowości, które wprowadzamy. Czeka nas blisko 100 godzin Siege’a w najlepszym wydaniu, podczas których widzowie będą mogli śledzić zmagania swoich ulubionych drużyn w drodze po Mistrzostwo

Poza zmianą identyfikacji wizualnej, Polish Masters zmienia także strukturę rozgrywek. Po fazie kwalifikacji, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja, ruszy 14-tygodniowa faza ligowa, w której raz w tygodniu zmierzy się 8 najlepszych zespołów, rozgrywających punktowane mecze BO1. Cykl kolejek zamknie wielki finał, szczegóły którego zostaną przestawione w kolejnych miesiącach.

Aby umożliwić zespołom lepsze przygotowanie się do Polish Masters, polski oddział Ubisoftu przedstawił także główne zmiany, które pojawią się w regulaminie:

  • W turnieju udział będą mogły wziąć tylko osoby pełnoletnie
  • W trakcie sezonu e-sportowego, organizacja będzie mogła wziąć udział tylko w jednych rozgrywkach narodowych
  • Organizacja będzie mogła zakontraktować do ośmiu zawodników, z czego dwóch nie musi posiadać polskiego obywatelstwa (nadal muszą być obywatelami EU)
  • W trakcie sezonu dozwolone będą transfery zawodników, zgodne wyłącznie z oknami transferowymi rozgrywek Rainbow Six Pro League
  • Organizator zastrzega możliwość zaproszenia wybranych organizacji bezpośrednio do fazy ligowej

Szczegółowy harmonogram rozgrywek oraz możliwość rejestracji zostaną udostępnione w najbliższych dniach na nowej stronie ligowej.