Ubisoft szykuje tłuste lata dla fanów Rainbow Six Siege

0
Podczas finałowego dnia Six Invitational 2020, firma Ubisoft ujawniła plany wsparcia Tom Clancy’s Rainbow Six Siege na następne dwa lata.

Wcześniej podzieliliśmy się z Wami informacjami na temat najnowszej zawartości, która już wkrótce trafi do Tom Clancy’s Rainbow Six Siege. 

Jednak to nie koniec, ponieważ podczas specjalnego deweloperzy gry ujawnili masę istotnych zmian zarówno dla fanów rozgrywki (w tym przebudowę map Dom i Domek Górski oraz operatora Tachanki), jak i meczów esportowych. Gra ma być rozwijana przez następne 10 lat.

Z kolei dla fanów kosmetycznych elementów przygotowano elitarny zestaw Tomb Raider Ash Tomb Raider Ash, na który składa się:

 • Osprzęt głowy,
 • Animacja zwycięstwa,
 • Malowaniem do gadżetu M120 CREM oraz malowaniami broni do G36C, R4-C, M45 MEUSOC, 5.7 USG równocześnie z ozdobą Elitarna Ash Lara Croft.

Po kolejnych finałach Rainbow Six Pro League, które zwieńczą sezon XI odbywających się w dniach 16-17 maja w Grand Auditorium, Anhembi w przepięknym São Paulo, w Brazylii, scena e-sportowa Rainbow Six ewoluuje ku bardziej zregionalizowanemu programowi.

Wpasowując się w spójne ramy globalne, cztery istniejące regiony – Europa, Ameryka Północna, Ameryka Łacińska i Azja-Pacyfik – zdecydują o konkretach swoich programów regionalnych – o swoich partnerach, formatach czy sposobach, w jaki program regionalny zasila program globalny.

Bazując na podstawach wypracowanych przez ostatnie cztery lata e-sportu Rainbow Six w Pro League i turniejach narodowych, regionalizacja naszego programu jest naturalnym kolejnym krokiem dla Ubisoft, rozszerzającym specyfikę i sukcesy każdego regionu.

Pozwoli to lepiej skoncentrować się na lokalnych specyfikach i zwiększyć zróżnicowanie wyborów, jakie oferują programy Ubisoft. To wszystko zostanie skumulowane w wyścigu o
kwalifikację do Six Invitational, zwieńczenia całego roku rywalizacji Rainbow Six.

Konsekwencje zmian w programie:

 • Cztery programy regionalne będą działały równolegle w ciągu całego roku. Rok rywalizacji esportowej Rainbow Six zostanie podzielony na cztery kwartały. Pierwsze trzy
  kwartały nazywane będą „etapami”, a każdy z nich zakończy się turniejem Major, podczas którego cztery najlepsze w danym momencie drużyny z każdego regionu spotkają się, by rywalizować. Czwarty kwartał poświęcony zostanie finałom regionalnym oraz relegacjom i doprowadzi do Six Invitational, podczas którego, na zakończenie sezonu, wyłoniona zostanie najlepsza drużyna świata.
 • Drużyny zaangażowane w programy regionalne będą oceniane w oparciu o nowy, zaawansowany system punktacji, premiujący stabilne wyniki.
 • Wyniki występów w programach regionalnych i turniejach Major wpłyną na globalne rankingi i pozycję danej drużyny w drodze do Six Invitational.

AZJA-PACYFIK
Region Azji-Pacyfiku składał się będzie z dwóch lig. W lidze północnej rywalizować będą uczestnicy programu z Japonii, Korei i południowo-wschodniej Azji. Stworzona zostanie pojedyncza, niezwykle zaciekła liga online, złożona z 12 drużyn. Jednocześnie liga południowa dostarczy ekscytujących nowych możliwości na doświadczonym rynku Oceanii, wraz z regionami będącymi na dorobku, takimi jak Azja Południowa.
Ubisoft zorganizuje ligę e-sportową, która zajmie się programami i turniejami dla obszaru Azji-Pacyfiku.

EUROPA
Liga Europejska zostanie powiększona do dziesięciu drużyn i będzie bazowała na osiągnięciach z poprzednich lat. Europejskie programy narodowe zyskają na znaczeniu i będą zasilały program globalny, tym samym tworząc wieloetapową scenę e-sportową i pozwalając rywalizować graczom na wszystkich poziomach i we wszystkich stylach. Partnerami Ubisoftu w dziedzinie koprodukcji ligi europejskiej i turniejów
będą FaceIt oraz LiveNation.

AMERYKA ŁACIŃSKA
Obszar Ameryki Łacińskiej zostanie powiększony z ośmiu do dziesięciu drużyn w Brazylii i przejdzie na strukturę offline w Meksyku, jednocześnie rozszerzając się na Amerykę Południową (Argentynę, Peru, Chile, Urugwaj). Ameryka Łacińska obsługiwać teraz będzie trzy ligi (brazylijską, meksykańską i południowoamerykańską) z zamiarem dalszej ewolucji i rywalizacji globalnej. Program latynoamerykański będzie posiadany i zarządzany przez Ubisoft oraz zakontraktowanych dostawców w regionie.

AMERYKA PÓŁNOCNA
Ameryka Północna zwiększy nakłady na produkcję i organizację turniejów, wciąż kładąc nacisk na graczy i społeczność. W przyszłym roku powstanie liga Stanów Zjednoczonych, nowy program z ogromnymi nakładami na produkcję i harmonogram rozgrywek. Po raz pierwszy w historii, na globalnej arenie rozgrywek pojawi się Kanada, w lidze kanadyjskiej.
Podczas Six Invitational 2020 ujawniono też informacje o miejscu rozgrywania turniejów Major w kolejnych dwóch latach:

Rok 2020

 • 16-17 maja, finały sezonu IX Pro League: São Paulo, Brazylia
 • Major sierpniowy: Ameryka Północna
 • Major listopadowy: Europa
Plan esportowy Rainbow Six Siege na 2020 r.

Rok 2021:

 • Luty, Six Invitational 2021: Kanada
 • Major majowy: Europa
 • Major sierpniowy: Ameryka Północna
 • Major listopadowy: Azja-Pacyfik

Firma Ubisoft podjęła decyzję o przedłużeniu wsparcia programu pilotażowego, mającego na celu wesprzeć ulubione organizacje esportowe. Faza trzecia ma za zadanie zapewnić dojrzałe i przejrzyste otoczenie dla organizacji partnerskich,zaangażowanych w scenę e-sportową Rainbow Six oraz wsparcie dla naszych drużyn, graczy i talentów poprzez:

 • Wsparcie dla maksymalnie 44 organizacji na całym świecie, w tym dla organizacji uczestniczących w każdej lidze regionalnej na poziomie zawodowym.
 • Działanie przez kolejne cztery lata, co pozwoli organizacjom planować długoterminowo.
 • Wprowadzenie wieloetapowego systemu wsparcia z trzema poziomami, aby dostosować zarówno udziały w zyskach, jak i wymagania, dla organizacji w różnych sytuacjach.
  Faza trzecia dostarczy jasności, przejrzystości i struktury dla wsparcia naszej cenne profesjonalnej sceny esportowej. Program ten przedefiniuje znaczenie drużyny „zawodowej” w Rainbow Six Siege poprzez jeszcze wyższe standardy branżowe.
Faza 3. programu podziału zysków

Faza trzecia implementuje zaawansowany kwalifikacyjny proces selekcji, z udziałem podmiotów zewnętrznych, aby zapewnić uczciwy i neutralny proces oceniania.

 • Aby się zakwalifikować, organizacje muszą spełnić minimalne wymagania zespołu Rainbow Six Siege rywalizującego na zawodowym poziomie regionalnym i uczestniczącego w programie narodowym.
 • Aby określić, w jaki sposób organizacje zostaną podzielone na trzy poziomy, podmioty zewnętrzne ocenią zgłoszenia przesłane przez organizacje.
 • Organizacje wybrane do fazy trzeciej będą następnie oceniane co trzy miesiące i porównywane z innymi organizacjami na swoim poziomie, wedle takich kryteriów jak oglądalność, wsparcie dla graczy, przychody z ich przedmiotów w grze i tak dalej. Na koniec roku organizacje będą awansowane lub relegowane z jednego poziomu do innego.
 • Poziomy i pozycje w rankingach zdecydują o udziale w zyskach dla każdej organizacji.

30% przychodów netto z wybranych przedmiotów będzie rozdystrybuowane pomiędzy organizacje uczestniczące w fazie trzeciej:

 • Przedmioty ligowe: za każdy sprzedany zestaw ligi regionalnej, 30% przychodów netto zostanie podzielonych na cztery części, pomiędzy organizacje poziomu pierwszego,  drugiego, trzeciego i do specjalnej puli za wyniki.
 • Przedmioty zespołów zawodowych: za każdy sprzedany przedmiot z motywem drużyny, 30% przychodów netto zostanie przekazane organizacji, której dotyczy zakupiony przedmiot.
 • Przedmioty Six Major: na każdy turniej Major przygotowany zostanie zestaw operatorów. 30% przychodów netto z tych przedmiotów zostanie dołączonych do puli nagród każdego turnieju Six Major.
 • Przepustka Bitewna Road to S.I.: 30% przychodów netto z Przepustki Bitewnej Road to Six Invitational zostanie dodanych do puli nagród Six Invitational.
 • Przychód wygenerowany przez przedmioty Six Major i Przepustkę Bitewną Road to S.I. dodawany jest do pul nagród tych turniejów w taki sposób, że jeśli dana drużyna wygra część pieniędzy w turnieju, 70% tych pieniędzy jest przekazywanych graczom, a 30% organizacji.

Nadchodzące dwa lata będą się koncentrować na implementacji ważnych zmian, które mają mieć bezpośredni wpływ na wrażenia z gry. Przebudowane zostaną zarówno mapy, jak i operatorzy, pojawią się także wydarzenia, aby gracze zawsze mieli coś nowego do odkrycia w Rainbow Six Siege. Przejście na ten nowy model rozpocznie się od hybrydowego 5. Roku.

Pierwsze dwa sezony pozostaną w obecnym formacie – można spodziewać się dwójki nowych operatorów i przebudowanej mapy; natomiast drugie półrocze wprowadzi format 6. roku. W szóstym roku, każdy sezon wprowadzi nowego operatora, przebudowę mapy, wydarzenie ograniczone czasowo oraz duże zmiany w rozgrywce, dostępne dla
wszystkich graczy bezpłatnie. W każdym sezonie, począwszy od operacji Void Edge, dostępna też będzie przepustka bitewna.

GŁÓWNE ZMIANY W ROZGRYWCE
W przyszłości nacisk położony zostanie na fundamenty rozgrywki Siege – elementy, które mają bezpośredni wpływ na każdego gracza. Przykładowo, zaimplementowany zostanie system smart ping, aby rozgrywka była bardziej płynna, a komunikacja w ramach drużyny – lepsza, szczególnie dla tych graczy, którzy wolą nie używać czatu głosowego. Pojawi się także więcej gadżetów dodatkowych, dostępnych dla wszystkich
operatorów, oraz wiele testowanych obecnie innych aktualizacji, które pojawią się w trakcie 5. i 6. Roku.

ZMIANY W OPERATORACH
Znacząco zmienione zostaną zasady użytkowania operatorów, co wpłynie na całą ich rozgrywkę. W piątym roku, pierwszym całkowicie przebudowanym operatorem będzie Tachanka, a pozostali dołączą w kolejnych sezonach.

WYDARZENIA W GRZE
Już 4. Rok wypełniony był wydarzeniami w grze, takimi jak Rainbow to magia, Klątwa Doktora czy Road to S.I. Zarówno w piątym jak i w szóstym roku w każdym sezonie znów pojawi się jedno nowe duże wydarzenie w grze. Wydarzenia te oferują wyjątkowe zmiany w rozgrywce, przekładające się na odświeżone i innowacyjne wrażenia dla wszystkich graczy.

Dodatkowo w grze pojawią się też wyłącznie weekendowe listy gier dla
trybu arcade. Pierwszą listą gier dla trybu arcade będzie Złoty Pistolet, który pojawi się w R5S1.

Począwszy od R5S3 planowane są kolejne. Pozostałe zmiany ogłoszone podczas Six Invitational 2020 to:

 • Banowanie map, dzięki któremu gracze będą mieli lepszą kontrolę nad tym, gdzie zagrają

 • Przejrzysty system reputacji, dzięki któremu gracz może otrzymywać nagrody i kary, w zależności od zachowań w grze
System reputacji w Rainbow Six Siege
 • System powtórek, dzięki któremu gracze mogą przeanalizować swoje mecze

 

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.