Ubisoft stworzy fabularną grę „Star Wars”

Electronic Arts nie ma już wyłącznych praw do tworzenia gier z uniwersum Star Wars. Ubisoft zapowiedział nową produkcję.

W ostatnich latach dostaliśmy 4 gry ze świata Gwiezdnych Wojen. Za ich wydanie odpowiada firma Electronic Arts, która posiadała wyłączne prawo do tworzenia gier w świecie George’a Lucasa na okres 10 lat.

Jednak teraz je straciła, gdyż swoją grę fabularną ze świata Star Wars zapowiedział Ubisoft.

Pisząc wprost, grę stworzy Ubisoft Massive składający się z deweloperów odpowiedzialnych za serię Tom Clancy’s The Division.

Nie oznacza to, że Electronic Arts nie może już w ogóle tworzyć nowych gier w tym świecie, bo EA już zapowiedziało, że pracuje nad kolejnymi niezapowiedzianymi produkcjami.

Jesteśmy naprawdę dumni z gier, które stworzyliśmy z EA. Będziemy nadal z nimi pracować, a nasza relacja nigdy nie była głębsza. Choć w tej chwili możemy nie mieć zbyt wielu szczegółów do przekazania, mamy wiele projektów realizowanych z utalentowanymi zespołami z EA

Po prostu Disney pozwoli wykazać się także innym wydawcom i studiom.

EA było i będzie w przyszłości naszym strategicznym oraz ważnym partnerem, ale wyszliśmy z założenia, że jest tu też miejsce dla innych firm

Przyznawaniem praw do marki będzie zajmował się świeżo reaktywowane Lucasfilm Games, czego dowodem jest współpraca z MachineGames nad grą o Indiana Jonesie.

Patrząc już na kolejne 50 lat działalności Lucasfilm, chcemy kontynuować nasze wspaniałe gamingowe dziedzictwo, dzięki którym narodziło się tak wiele niezapomnianych postaci i historii. Te dwie nowe umowy pozwolą naszemu zespołowi w Lucasfilm Games na podążanie w nowych, ekscytujących kierunkach i opowiadając nowe historie w świecie Gwiezdnych wojen oraz Indiany Jones na trochę inne sposoby, niż ma to miejsce w filmach.

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Popularne w tym tygodniu