Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.05. – 04.06.2021

Ciekawi co takiego wydarzyło się w planszówkach w minionym tygodniu? Już zwyczajowo przygotowaliśmy dla was zestawienie najciekawszych premier, zapowiedzi i przedsprzedaży.
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.05. – 04.06.2021Decipher, FoxGames

2 czerwca premierę miała gra słowna pod tytułem Decipher od wydawnictwa FoxGames. W tej planszówce wcielimy się w poszukiwaczy, oczywiście, słów. Są tu dostępne wersje rozgrywki o różnym stopniu trudności. Zadanie graczy to rozwiązywanie i układanie zagadek przy pomocy czterech elementów o rożnych kształtach. W każdej rundzie inna osoba ustala tajne słowo. Pozostali uczestnicy rozgrywki zbierają wskazówki i zdobywają punkty. Grę wyróżniają piękne ilustracje i wysoka regrywalność oraz oryginalny system szyfrowania. Mogą w niej wziąć udział już dziesięciolatkowie. Z tego tytułu z pewnością ucieszą się wszyscy, którzy uwielbiają gry słowne i imprezowe.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.05. – 04.06.2021

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.05. – 04.06.2021Wytęż wzrok. Rok w przedszkolu, Nasza Księgarnia 

W środę 2. czerwca premierę miała gra Wytęż wzrok. Rok w przedszkolu od wydawnictwa Nasza Księgarnia. Pojawiają się w niej bohaterowie książki zatytułowanej Rok w przedszkolu. Wraz z nimi gracze wyruszają na poszukiwanie różnorodnych kształtów i kolorów. Jest to zatem idealna gra na spostrzegawczość i koncentrację. Odnajdywanie przedmiotów w konkretnych kolorach i kształtach wymaga spokoju i opanowania. Czy uczestnikom zabawy uda się odnaleźć wszystkie przedmioty? Zestaw czterdziestu ośmiu kart z ilustracjami Przemka Liputa to doskonała zabawa nie tylko dla fanów Słonecznego Przedszkola, ale dla wszystkich dzieci lubiących ciekawe wyzwania. Gra przeznaczona jest dla dzieci od piątego roku życia. Do jej przeprowadzenia potrzebujemy minimum dwóch, a maksymalnie pięciu osób. Kto wykaże się najlepszą spostrzegawczością? Zapewne ten, kto zachowa spokój i dobrze wytęży swój wzrok. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.05. – 04.06.2021Rycerze okrągłego sera, Rebel

Rycerze Okrągłego Sera to dynamiczna, dwuosobowa gra karciana osadzona w świecie internetowego komiksu Lisie Sprawy autorstwa Beaty Smugaj. Podczas rozgrywki uczestnicy będą tworzyli własne drużyny puchaterów poprzez rekrutowanie lisków z kolejki i rozpatrywanie ich efektów. Każda kolejna dobrana karta będzie wpływała nie tylko na przebieg zabawy, ale również na sposób punktowania na koniec gry.

 

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.05. – 04.06.2021

Zapowiedzi
Nieustraszeni: Afryka Północna, Ogry Games

Już jesienią Nieustraszeni przeniosą się z usłanych żywopłotami terenów Normandii w pustynny krajobraz Libii. Stań po stronie włoskich oddziałów sił Osi lub Pustynnej Grupy Dalekiego Zasięgu i przekonaj się jak wyglądały działania wojenne w Afryce Północnej w latach 1940-1942. Wydawnictwo Ogry Games zapowiedziało premierę gry Nieustraszeni: Afryka Północna, a już wkrótce poznamy datę startu przedsprzedaży tego tytułu.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.05. – 04.06.2021

Przedsprzedaże 
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.05. – 04.06.2021Załoga: Wyprawa w głębiny, Galakta

W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku… A w głębinach oceanu? Komunikacja na dnie może okazać się sporym problemem, a przecież w grze Załoga: Wyprawa w głębiny od wydawnictwa Galakta zadań do wykonania nie zabraknie. Ten tytuł to niezależny sequel gry Załoga: W poszukiwaniu dziewiątej planety, zdobywcy tytułu Kennerspiel des Jahres 2020 – przedsprzedaż już trwa, a data premiery to 16. czerwca. Blisko setka kart zadań z rosnącym poziomem trudności z pewnością pochłonie was niczym głębia oceanu. 

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.05. – 04.06.2021Logiquest: Wsiąść do Pociągu – Zmiana toru, Rebel

Rebel zapowiada start przedsprzedaży gry logicznej związanej z jednym z najbardziej rozpoznawalnym tytułem jakim jest Wsiąść do Pociągu. Logiquest: Wsiąść do Pociągu – Zmiana toru to jednoosobowa gra logiczna, w której wcielasz się w bardzo ważną rolę: dyżurnego manewrowego. Twoim zadaniem jest ustawianie załadowanych wagonów na odpowiednich torach i wyprawianie lokomotyw tak, aby pociągi wjechały na stację o czasie. Musisz wykazać się nie lada bystrością, ponieważ wagony rzadko stoją tam, gdzie powinny.

Z nadejściem XX wieku następuje rozwój sieci kolejowej – podróżowanie między większymi miastami zajmuje zaledwie kilka dni. Przewóz towarów jeszcze nigdy nie był tak szybki i tani, więc pracownicy stacji rozrządowych na czele z inżynierami mają pełne ręce roboty i robią co mogą, aby ustawić wagony towarowe na odpowiednie tory.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.05. – 04.06.2021Teotihuacan: Okres Ekspansji, Portal Games

Kolejny miesiąc z grami euro w wydawnictwie Portal Games. Tym razem można już zamawiać nowy dodatek do Teotihuacana. Trzecim dodatkiem do TEJ świetnie przyjętej przez graczy w Polsce gry jest rozszerzenie Okres Ekspansji. W ramach tego dodatku gracze dostaną 5 modułów: Moduł Ekspansji, Moduł Dworu, Moduł Obsydianu, Moduł Ołtarzy i Szamanów, Moduł Alternatywnego Poruszania Teotibota

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.05. – 04.06.2021Tawantinsuyu: Imperium Inków, Portal Games

Drugim tytułem od Portal Games, na który można już zacząć składać przedpremierowe zamówienia to najnowsza propozycja dla miłośników gier euro autorstwa Dávida Turcziego, twórcy takich tytułów jak Tekhenu: Obelisk Słońca czy Anachrony. Tym razem przeniesiemy się do Imperium Inków, gdzie gracze będą zbierać zasoby, budować budynki, schody i posągi dla zapewnienia sobie dodatkowych korzyści lub wzmocnienia wykonywanych akcji. To wszystko by walczyć między sobą o przejęcie schedy po legendarnym władcy, Pachacutecim.


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu