Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.11.2021 – 10.12.2021

Na początek grudnia przedstawiamy wam podsumowanie dwóch minionych tygodni. Zebraliśmy wszystkie premiery, które do tej pory pojawiły się na sklepowych półkach, być może jakaś pozycja znajdzie się pod waszą choinką.
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.11.2021 - 10.12.2021Kroniki zbrodni: 2400, Lucky Duck Games

Kroniki Zbrodni: 2400 to samodzielna gra dla 1-4 graczy. Akcja toczy się w futurystycznym świecie, pośród zatopionych w neonach uliczek, po których przechadzają się androidy i naszpikowani cyberwszczepami ludzie. Gracze będą eksplorować Paryż jak nigdy dotąd, od lepkich i dusznych slumsów, aż po nieskazitelne obszary korporacji zamknięte w olbrzymich półprzezroczystych kopułach.

W Kronikach Zbrodni: 2400  bohaterka może używać cybernetycznych implantów oraz przenosić się do specjalnych lokacji w cyberprzestrzeni. Podczas rozmowy z awatarem, nigdy nie można być jednak pewnym kim jest ukrywająca się pod nim osoba. Akcje w wirtualnym świecie zużywają energię, którą bohaterka musi uzupełniać w lokacji startowej.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.11.2021 - 10.12.2021Pax Pamir, Galakta

Wciel się w dziewiętnastowiecznych przywódców afgańskich próbujących wykuć nowe państwo po upadku imperium Durrani. Do sklepów trafiła Pax Pamir – gra dla 1-5 graczy, którzy wcielą się w role przywódców i będą budować sojusze z trzema wielkimi stronnictwami: Rosjanami, Brytyjczykami i Afgańczykami. Aby to zrobić, będą musieli pozyskać licznych sojuszników, wysyłać szpiegów, zakładać osady na nowych terenach i poszerzać swoją władzę!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.11.2021 - 10.12.2021Jamajka, Rebel

Jamajka to pięknie zilustrowana gra wyścigowa, w której wcielamy się w kapitanów pirackich statków poruszających się wokół tytułowej wyspy. Podczas zabawy będziemy w tajemnicy planować swoje akcje, by zaskoczyć przeciwników i zgromadzić jak najwięcej dóbr. Aby wygrać, musimy mądrze zarządzać ograniczonym miejscem na statku, a także dostosować trasę i tempo poruszania się do naszej strategii i poczynań pozostałych graczy.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.11.2021 - 10.12.2021World of Warcraft: Wrath of the Lich King, Rebel

World of Warcraft: Wrath of the Lich King to gra bazująca na systemie Pandemic, w której zagracie legendarnymi bohaterami i poprowadzicie inwazję na Północną Grań. Wspólnymi siłami zgładźcie hordy nikczemnych nieumarłych, pokonajcie zagrożenia czyhające w tej krainie i w końcu sforsujcie bramy Cytadeli Lodowej Korony. Czy uda się Wam ocalić Azeroth przez bezlitosnym Królem Liszem, czy też Ostrze Mrozu, jego przeklęta broń, pochłonie kolejne dusze?

Khora: Rozkwit Imperium, Portal Games

Khora: Rozkwit Imperium, gracze wcielają się we władcę wspaniałego miasta w Starożytnej Grecji. To do nich należy odpowiedzialność za jego rozwój by twoje miasto rozwijało się najszybciej i najlepiej. Mają przed sobą wiele wyborów w każdej rundzie dotyczących wszelkich dziedzin,filozofii,kultury,legislacji,handlu czy wojskowości które określą przyszłość miasta. Dobierz odpowiednie kości,zbierz podatki ,wyślij swoją armie by skolonizować dalekie ziemie,osiągnąć cele,i zapewnij swojemu miastu wieczną chwałę wśród wszystkich miast Grecji!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.11.2021 - 10.12.2021Bloodbourne: Gra Planszowa, Portal Games

9 grudnia miała premierę gra planszowa Bloodbourne – kooperacyjna planszówka Erica Langa oparta na kultowej grze wideo o tym samym tytule. W Bloodborne przeniesiecie się do mrocznego świata Yharnam, gdzie nieprzeniknione zło przemienia kolejnych mieszkańców w potwory. Wcielając się w Tropicieli, staniecie przed wyzwaniem pokonania tajemniczej plagi i odkrycia sekretów złowrogiego miasta. Bloodborne jest grą kampanijną — gracze będą przechodzić przez kolejne Kampanie, składające się na Rozdziały, po każdej z nich rozbudowując swoją talię i stając się silniejszym.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.11.2021 - 10.12.2021Planszówkowi kuriery, Muduko

W trakcie szalonych rozgrywek przy stole w wielu domach na świecie giną elementy do gier. Na ratunek przychodzą Planszówkowi Kurierzy, którzy starają się jak najszybciej dostarczyć brakujące obiekty, by każdy mógł kontynuować zabawę! Kostki w pociągu, pionki w ciężarówce, a może karty w pojeździe elektrycznym? Pomóż kurierom załadować elementy na dostępne pojazdy, by sprawnie rozwieźli je do domów. Gracz, który zrobi to najlepiej zostanie zwycięzcą!

Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.11.2021 - 10.12.2021Neopolis, Lucky Duck Games

Wydawnictwo Lucky Duck Games zdradziło swoją pierwszą zapowiedź na rok 2022. Neopolis to najnowsza gra Phila Walker-Hardinga, znanego z Parku niedźwiedzi czy Sushi go!. Neopolis przedstawia wizję miasta przyszłości, w którym pnące się do nieba wieżowce istnieją w zgodzie z naturą. Wcielcie się w miejskich architektów, projektujcie dzielnice, budynki miejskie i wieżowce, tak aby stworzyć jak najbardziej harmonijne miasto. Premierę gry zaplanowano już na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Przedsprzedaże
Przedsprzedaże, Galakta

Jeśli ktoś wciąż szuka świątecznych prezentów, wydawnictwo Galakta wystartowało z przedsprzedażą aż trzech tytułów. Na planszy Zwrotnic i semaforów znajdziecie początkowo tylko kilka pociągów i z łatwością możecie pokierować je tam, dokąd chcecie. Jednak wkrótce po szynach będzie poruszać się znacznie więcej lokomotyw. Czy na pewno dobrze zaplanowaliście trasę? W grze Wyspa dinozaurów gracze wcielają się w zarządców parków dinozaurów. Musisz zatrudnić odpowiedni personel, prześcignąć rywali w wyścigu po najciekawsze okazy dinozaurów i ocenić, jakie atrakcje przyciągną najwięcej gości. Wszystko to jednak na nic, jeśli nie zadbasz o odpowiednie środki bezpieczeństwa, aby utrzymać niesforne dinozaury pod kontrolą. Koniecznie trzeba wspomnieć także o podstawowej wersji Horroru w Arkham, w której jeden lub dwoje graczy wciela się w rolę badaczy rozwiązujących przerażające tajemnice. Jednak zachowajcie czujność! Świat magii skrywa niezliczone koszmary i badacze muszą niezwykle uważać, aby zachować zdrowe zmysły i przetrwać. 

 

 

Rozszerzenie do Tapestry, Phalanx

Ruszyła przedsprzedaż drugiego rozszerzenia gry Tapestry – na graczy czekają w nim rozmaite nowe maty stolic, nowy tor rozwoju wraz z unikalnymi kaflami i kartami, karty wielkich budowli, a także jeszcze więcej cywilizacji, kart arrasów oraz kart technologii.

Ciężarówką przez galaktykę, Rebel

Wyzysk i Spółka, międzygalaktyczny lider rozwiązań sanitarnych, zaprasza do swojego elitarnego zespołu galaktycznych kierowców! Jedyne, czego oczekujemy, to otwarty umysł i nastawienie na cel. Zbuduj statek kosmiczny swoich marzeń z naszych znamienitych rur kanalizacyjnych i poleć nim w przestrzeń. Unikaj meteorytów i kosmicznych piratów, realizuj zlecenia, a nagroda Cię nie ominie!

Ciężarówką przez galaktykę to odświeżona, usprawniona i nieco uproszczona wersja planszówkowego hitu. W tej dynamicznej grze najpierw w czasie rzeczywistym walczymy o jak najlepsze elementy do budowy statków kosmicznych, by następnie rywalizować z pozostałymi graczami o cenne ładunki, przetrwanie i zarobek. Premiera już 15 grudnia.

Ganimedes, Rebel

Stań na czele korporacji specjalizującej się w lotach kosmicznych i wysyłaj kolonizatorów na odległe planety. Rekrutuj ochotników z różnych branż, za pomocą wahadłowców transportuj ich do specjalnej bazy, a następnie grupuj na promach kolonizacyjnych, które rozlokują ich po całej galaktyce. Nie zapomnij o dbaniu o swoją reputację, a błyskawicznie wyprzedzisz konkurencję!

Ganimedes to dynamiczna gra o kosmicznej ekspansji, w której będziemy musieli umiejętnie korzystać z dostępnych możliwości, dobierając najodpowiedniejsze z kart. To one pozwolą nam rekrutować ochotników i wysyłać ich w kolejne etapy podróży. Co więcej, odpowiednio zestawione, będą nam zapewniały kaskadowe efekty, które pozwolą nam jeszcze szybciej zapełniać kosmiczne promy!

Wraz z grą podstawową do sprzedaży w przszłym roku trafi dodatek Księżyc, wprowadzający nową, wyjątkową grupę podróżnych: doradców, których transportowanie jeszcze bardziej nam się opłaci.

Wydarzenia

Flamszówki

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.11.2021 - 10.12.2021

Impreza startuje już od 11.00 w sklepie Flamberg przy ulicy Adama Mickiewicza 3. Od samego początku do praktycznie końca wydarzenia będą prowadzone pokazy gier, gdzie pracownicy slkeu Flamberg pomogą Wam w podstawach rozgrywki i wytłumaczą krok po kroku zasady gry. Według kolejności wśród prezentowanych gier znalazły się:

11:00 Kroniki zamku Avel 

11:30 Terrors of London

12:00 Mystic Vale

12:30 7 Cudów Świata – Architekci

14:00 World of Warcraft: Wrath of the Lich King

14:30 Khora

15:00 Kroniki zamku Avel

15:30 Terrors of London

16:00 Mystic Vale

16:30 7 Cudów Świata – Architekci

Dodatkowo tego dnia sklep oferuje 5% zniżki na wszystkie artykuły!

Szykuje się dzień pełen gier i zabawy! Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału czy to weteranów planszówek czy też nowicjuszy, jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie. Widzimy się w sobotę!

Portalcon 22

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.11.2021 - 10.12.2021

Tym razem Portalcon odbywać będzie ponownie się w formie konwentu na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Czekać was będzie dzień pełen atrakcji i wrażeń. W programie m.in. warsztaty dla projektantów gier, konkursy, Q&A i najważniejsze – ogłoszenie planów wydawniczych Portal Games na rok 2022. Ponad to dla wszystkich, tych którzy nie będą w stanie być razem z nami 22 stycznia 2022 roku, Portal Games przygotowało całą masę materiałów wideo oraz streaming na żywo!


Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak, Paulina Adamczuk.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu