Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.09.-11.09.2020

Witajcie drodzy Planszówkowicze! Z ostatniej chwili! Wielkimi krokami zbliżają się Wielcy Przedwieczni od wydawnictwa Black Monk. Portal Games poszukuje osób na stanowisko Dyrektora Wykonawczego spółek energetycznych. Wydawnictwo Galakta planuje kosmiczne podboje. Rebel rozpoczął nabór do szkoły Charlesa Xaviera dla wybitnie uzdolnionych… graczy! Zaczynamy!
PREMIERY

Nakładem wydawnictwa Portal Games ukazała się zaawansowana gra ekonomiczna. Poniżej notka prasowa:

W Barrage wcielacie się w Dyrektorów Wykonawczych spółek energetycznych, a waszym zadaniem jest uzyskanie jak największej ilości energii. Będziecie wprowadzać Techonologie i inwestować Maszyny na Kole Budowy, by stawiać Tamy i Elektrownie wodne, łączyć je Kanałami i prowadzić jak najefektywniejszą produkcję, a następnie wypełniać kontrakty.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.09.-11.09.2020

Barrage to satysfakcjonująca gra ekonomiczna z mechaniką worker placement, planowaniem połączeń, dysponowaniem zasobów, budową silniczka i wypełnianiem celów.
• Asymetryczne zdolności postaci i duża możliwość ich kombinacji z kaflami Dyrektorów Wykonawczych.
• Duża negatywna interakcja dzięki wykorzystaniu budowli innych graczy i możliwości zmiany przepływu wody oraz ograniczonej puli akcji.

Projekt Leegwatera wprowadza do gry piątą Spółkę do wyboru, a także dodatkowe elementy: Zagraniczne Zlecenia oraz Prywatne Inwestycje. Te pierwsze pozwalają na uzyskanie intratnych przychodów, ale uwaga! Tracicie Maszyny, które już nie wrócą do waszej dyspozycji, ponieważ wysyłacie je za granicę. Prywatne Inwestycje realizuje się na dodatkowej Planszy Zarządu.

Wspaniała wiadomość dla fanów 7 Cudów Świata. Nowa edycja gry wraz z dodatkiem Miasta już zagościła na stołach graczy. Nowa wersja to przede wszystkim odświeżony layout kart, poprawiony system ikon, dzięki czemu karty staną się czytelniejsze. Gracze w dalszym ciągu będą rozwijać swoje cywilizacje oraz wznosić tytułowe Cuda Świata. Poprawione zasady staną się bardziej przystępne, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby do rozgrywki zaprosić początkujących adeptów planszówek! Premiera odbyła się 11 września.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.09.-11.09.2020

PLANY WYDAWNICZE

Wydawnictwo Galakta zapowiedziała dodruki swoich kultowych tytułów. Pierwszym z nich jest This War of Mine. Rozgrywka typu open & play pozwala graczom na natychmiastową partię już po jej rozłożeniu. W grze pokierujemy losem zwykłych cywilów w trakcie wojny, staniemy przed trudnymi moralnymi decyzjami – wszystko po to, aby zawalczyć o przetrwanie. Pozostałymi dwoma tytułami są rozszerzenia do drugiej edycji Posiadłości Szaleństwa­Przerażające Podróże oraz Świątynia Świtu. Wcielając się w badaczy gracze przemierzają różne lokalizacje walcząc z potworami. Każdy scenariusz stawia przed badaczami nowe wyzwania, jednak cel jest jeden – powstrzymać Przedwiecznych.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.09.-11.09.2020

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.09.-11.09.2020

To nie koniec niespodzianek od Galakty. Wydawnictwo udostępniło teaser nadchodzącego tytułu. Już wkrótce poznamy więcej szczegółów!

Większa część bieżącego roku już za nami, zatem odnotowujemy już pierwsze zapowiedzi na nadchodzący rok. Na jego początek planowana jest premiera dodatku do gry Boss Monster, zatytułowanego Krypta Złoczyńców. Będzie to zestaw sześćdziesięciu czterech nowych kart, a wśród nich znajdą się: piętnaście Minibossów umożliwiających rozbudowywanie lochów, trzydzieści pięć nowe komnaty, karty Artefaktów Obcych dające możliwość wprowadzenia do gry sześciu osób. Poza tym, w komnatach skrywać się będą nieznani dotąd bossowie, a rozgrywkę urozmaicą nowe czary. Dodatek można łączyć z wszystkimi innymi wcześniej wydanymi, tworząc niezapomniane scenariusze swojej ulubionej gry.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.09.-11.09.2020

PRZEDSPRZEDAŻE

Już wkrótce rozpocznie się przedsprzedaż kampanii do Zewu Cthulhu – Maski Nyarlathotepa od wydawnictwa Black Monk. Poniżej notka prasowa:

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.09.-11.09.2020

MASKI NYARLATHOTEPA – PRZEDSPRZEDAŻ JUŻ 31.10 O 12:00

Maski Nyarlathotepa to spektakularna, wieloczęściowa kampania do Zewu Cthulhu! Badacze Tajemnic wyruszą w pełną niebezpieczeństw podróż przez sześć różnych kontynentów, by poznać prawdziwe losy zaginionej ekspedycji Rogera Carlyle’a. Dwa pięknie ilustrowane tomy przepełnione są dodatkowymi przygodami, detalami historyczno-geograficznymi i bluźnierczym okultyzmem. Kampania pozwala na poprowadzenie opowieści w klimacie klasycznego śledztwa, jak również w pulpowej wersji pełnej niespodziewanych zwrotów akcji. Niezłomni Badacze rzucą wyzwanie sługom ciemności, a od wyniku ich działań zależeć będą losy całej ludzkości!

Maski Nyarlathotepa to:

  • 2 podręczniki w twardej oprawie (łącznie ponad 600 stron!),
  • ekran Strażnika Tajemnic z piękną ilustracją Loïca Muzy na froncie i listą najważniejszych BN-ów na tyle.
  • ponad 90 stron odświeżonych pomocy dla graczy wydrukowanych na lepszym papierze,
  • futerał, który to wszystko pomieści!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.09.-11.09.2020

Ale to nie wszystko! Black Monk Games przygotowuje także ekskluzywne dodatki: pomoce i rekwizyty, które jeszcze lepiej pozwolą Wam się wczuć w tę niesamowitą historię, a także dodatkowy podręcznik z przygodami autorstwa Adama Wieczorka. Większość z nich będzie dostępna jedynie w przedsprzedaży, a szczegóły wydawca poda już wkrótce!

W trakcie przedsprzedaży będzie można wybrać jedną z trzech wersji okładek:

  • klasyczną, z przepięknymi ilustracjami autorstwa Sama Lamonta i Rhysa Pugha,
  • limitowaną, z fenomenalnymi wcieleniami Nyarlathotepa zilustrowanymi przez Loïca Muzy,
  • ekskluzywną wersję w czarnej ekoskórze ze srebrnymi tłoczeniami.

Dwie ostatnie wersje okładki dostępne będą jedynie w sklepie wydawnictwa Black Monk, a ich nakład będzie ograniczony.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.09.-11.09.2020

Dla Strażników, którzy przy Zewie Cthulhu stracili już większość Punktów Poczytalności, wydawnictwo przygotowuje jeszcze większy, wypełniony po brzegi ekskluzywnymi dodatkami zestaw VIP!

Pierwszy tom kampanii w wersji PDF trafi do kupujących już pod koniec listopada, drugi będzie gotowy w styczniu 2021, a wysyłka drukowanych podręczników planowana jest na kwiecień 2021. Kolejne informacje dotyczące Masek Nyarlathotepa będą pojawiać się Facebooku wydawcy, a także w ich newsletterze, do którego zapisać można się na stronie blackmonk.pl/maski.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.09.-11.09.2020

Ruszyła przedsprzedaż nowej przygody do gry fabularnej Dungeons & Dragons: Klątwa Strahda. Tym razem wyruszycie w podróż do krainy Ravenloft, która jest wręcz przesiąknięta grozą. Bardzo możliwe, że jest to zasługa zamieszkującego tam wampira… Przygoda, dedykowana dla bohaterów na poziomie od pierwszego do dziesiątego, jest jedną z najwyżej ocenianych wśród tytułów D&D. W przejściu kampanii pomocne będą również karty Talii Tarokka, z zawartą instrukcją do rozegrania klasycznej gry ze świata Ravenloft – Gambit Proroka.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.09.-11.09.2020

Kolejnym przedsprzedażowym tytułem od Rebela jest X-Men: Bunt mutantów. Kooperacyjna gra oparta na mechanice rzutów kośćmi pozwoli graczom wcielić się w ulubionych bohaterów z uniwersum Marvela. Na dzielnych bohaterów czeka szereg misji do wykonania, a wśród nich starcie z Magneto. Tytuł dedykowany jest nawet sześciu graczom i oferuje dużą regrywalność.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.09.-11.09.2020

Kooperacyjnych tytułów nigdy za wiele! Mysterium Park pozwoli graczom odkryć tajemnicę zniknięcia dyrektora cyrku. Jedna osoba wcielając się w ducha będzie nakierowywać na tropy pozostałych przy pomocy kart, natomiast śledczy będą musieli odpowiednio zinterpretować wizje ducha. Aby wygrać każdy z graczy ma za zadanie wyeliminowanie potencjalnego miejsca zbrodni oraz obronę jednego podejrzanego.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.09.-11.09.2020

Zew przygody to następna propozycja od Rebela. Gracze sami stworzą swoich bohaterów, a następnie pokierują ich losem. Zdobywając punkty przeznaczenia będziemy rozwijać postać. To od nas będzie zależało, po której stronie, dobra czy zła, staniemy. Tytuł przypadnie do gustu fanom gier karcianych oraz kościanych.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.09.-11.09.2020


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk, Sylwia Smolińska

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu