Gry planszowe od Świętego Mikołaja

-

Drogi Święty Mikołaju,
W tym roku pod choinkę chciałbym dostać…
No właśnie – co takiego? Przez cały rok skrzętnie zapisujemy rzeczy, które chcielibyśmy znaleźć pod choinką czy w skarpecie. Kiedy jednak nadchodzi grudzień, nie jesteśmy pewni, czy rzeczywiście potrzebny nam kolejny zestaw kości albo replika miecza. A może by tak coś innego? Coś, co przysłuży się kilku osobom i sprawi, że interesująco spędzimy czas? Co jednoczy ludzi? Wspólne granie w planszówki! O jakie tytuły warto w tym roku poprosić Mikołaja? Sprawdźcie nasze propozycje.
Gry planszowe od Świętego MikołajaDobble, Rebel

Dobble bez wątpliwości stało się światowym hitem, o którym niemal każdy chociaż raz słyszał. To co charakteryzuje ten tytuł to emocjonująca rozgrywka, jak również wyjątkowo proste zasady. Nie ma tu żadnych ograniczeń wiekowych, to świetna gra imprezowa, sprawdzająca waszą zręczność i spostrzegawczość. Poręczne, metalowe pudełko zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Dobble to idealny pomysł na prezent dla niemal każdego. Dzieciaki z pewnością będą się świetnie bawić podczas rozgrywek, jak również dorośli znajdą tu coś dla siebie. W sklepach dostępnych jest wiele różnych wariantów tego bestsellera, wśród nich znajdziecie takie edycje jak: Dobble Pixar, Dobble Wodoodporne, Dobble Kraina Lodu 2, Dobble Harry Potter, a nawet Dobble XXL.

Gry planszowe od Świętego MikołajaTerraformacja Marsa, Rebel

Fani gier strategicznych nie z tej ziemi powinni sięgnąć po Terraformację Marsa od wydawnictwa Rebel. Jej zdecydowanymi plusami są nie tylko duża liczba ciekawych kart, którymi będziemy operować, by zrealizować swoją wizję projektów na Czerwonej Planecie, ale i – wbrew pozorom – stosunkowo łatwe zasady oraz spora regrywalność.

Terraformacja Marsa wciąga mechaniką i rozgrywką, zmusza do strategicznego myślenia, ale i uruchamia wyobraźnię i pozwala jej wybiec w przyszłość, by zastanowić się, jak mogłyby wyglądać potencjalne inwestycje i panowanie ludzi w kosmosie.

Gry planszowe od Świętego MikołajaD&D Podręcznik Gracza, Rebel

Dungeons & Dragons: Podręcznik Gracza to niezbędna pozycja dla każdego fana D&D. Podręcznik zawiera najważniejsze zasady dotyczące tworzenia, jak i rozwoju postaci. Wyjaśnia jej pochodzenie oraz umiejętności. Znajdują się w nim również informacje na temat walki, wyposażenia i objaśnienia czarów (ponad trzysta unikalnych zaklęć). Książka poprowadzi gracza przez aspekty gry w D&D – od statystyk, przez walkę i trudy życia codziennego związane z podróżowaniem. Sprawdzi się również dla osób pragnących rozpocząć swoją przygodę w kultowym RPG-iem. Zatem jeśli marzy wam się wyprawa do świata Dungeons & Dragons, Podręcznik Gracza powinien pojawić się w waszym liście do Świętego Mikołaja.

Gry planszowe od Świętego MikołajaWsiąść do pociągu, Rebel

Wielokrotnie nagradzana seria Wsiąść do pociągu cieszy się ogromnym zainteresowaniem graczy od lat – i to nie bez powodu. Jej proste, acz ujmujące zasady oraz niski próg wejścia sprawiają, że staje się ona idealnym tytułem dla planszówkowych laików, oraz świetną pozycją familijną, a przy tym nie nudzi. 

W grze uczestnicy używają kolorowych figurek wagonów, by budować trasy kolejowe pomiędzy poszczególnymi punktami. Wylosowane cele na Biletach są niejawne, zatem trzeba wdrożyć odpowiednią taktykę, by zrealizować swoje plany tak, aby inny uczestnik zabawy nam w tym nie przeszkodził. Wsiąść do pociągu posiada wiele wersji, jak chociażby Europa, USA, Polska, Amsterdam czy Kraje północy – dla każdego coś dobrego!

Gry planszowe od Świętego Mikołaja7 Cudów Świata: Pojedynek, Rebel

7 Cudów Świata to zdecydowanie bestseller wśród nowoczesnych gier planszowych. Jest to niemal kultowy tytuł, który skradł serca wielu graczom. Budowana na przestrzeni lat marka urosła do takiego formatu, iż na fali popularności pozwoliła twórcom na wydanie kolejnych rozszerzeń, jak również wariantu dwuosobowego, w postaci samodzielnej gry 7 Cudów Świata: Pojedynek. To idealny tytuł, który powinien pojawić się w liście do Świętego Mikołaja od każdego gracza lubiącego zaciętą rywalizację i strategiczne myślenie. Tak więc, jeśli marzyliście o zostaniu władcą starożytnego miasta lub chociaż raz chcielibyście decydować o jego rozwoju i podejmować najważniejsze decyzje militarne i ekonomiczne.  Koniecznie musicie poprosić Mikołaja o 7 Cudów Świata.

Jeśli z jakiegoś powodu obawiacie się, że Święty Mikołaj w tym roku nie przyniesie wam żadnej z wymienionych planszówek. Nie martwcie się! Z okazji Mikołajek razem z księgarnią Gandalf.com.pl zorganizowaliśmy konkurs. Do wygrania są: dwuosobowa gra 7 Cudów Świata: Pojedynek oraz ćwicząca refleks karcianka Dobble.

>> Mikołajkowy konkurs z Gandalfem <<

GrafikaPexels.com

Inne artykuły tego redaktora

1 komentarz

Popularne w tym tygodniu